Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Podgrzewacz Wody Na Propan-Butan Przepływowy Czy Z Zasobnikiem?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Który z wymienionych w temacie podgrzewaczy będzie dla użytkownika lepszym i tańszym rozwiązaniem?

Proszę kol. z branży gazowej o odpowiedz.

Opublikowano

Pytanie jest błędnie sformułowane. Nie można odpowiedzieć który lepszy, nawet z czystym sumieniem można napisać że oba są jednakowo dobre. Ważne jest zapotrzebowanie na cwu ilość punktów poboru cwu i ich rodzaj. Odpowiedż brzmi: Dla małych instalacji o niewielkim zapotrzebowaniu cwu (prysznic)  wystarczy ogrzewacz przepływowy. Dla instalacji dużych klika łazienek, o większym zapotrzebowaniu cwu (prysznic + wanna +.......) gdy potrzebna jest cyrkulacja cwu zdecydowanie lepszy jest podgrzez cwu z zasobnikiem.

Opublikowano

Z parametrów wynika że termet będzie lepiej pracował przy małym poborze wody ( bardziej elastyczna praca )a poza tym to prawie to samo . Zapłon elektroniczny bateria .Przy montażu obowiązkowo filtr gazowy.

Osobiście używałem

http://sklep-podgrzewacze.pl/vaillant-11-0-xi-h-atmomag-mini-gazowy-podgrzewacz-wody-311280.html?gclid=COWxo_qHksQCFQoKwwodTZUAwA

Tylko że na gaz ziemny ale pracował  bez zastrzeżeń -baterie 2x R20  starczały na ok 1 rok pracy .

Pozdrawiam . 

Opublikowano

Z parametrów wynika że termet będzie lepiej pracował przy małym poborze wody ( bardziej elastyczna praca )a poza tym to prawie to samo . Zapłon elektroniczny bateria .Przy montażu obowiązkowo filtr gazowy.

 

 

Dziękuję za odpowiedz.

W temacie gazu nie mam rozeznania i pytania może są zbyt banalne ale chciałem dopytać gdzie montuje się filtr i jaka może być max. długość rury odprowadzającej spaliny z podgrzewacza w poziomie zanim trafi do przewodu kominowego?

Pozdrawiam.

Opublikowano

Filtr gazowy wraz z zaworem odcinającym powinien być zamontowany w dogodnym do serwisu i dostępnym dla użytkownika miejscu (najlepiej przy samym podgrzewaczu ) tak aby w razie awarii użytkownik mógł natychmiast zamknąć dopływ gazu do urządzenia . Zawór z filtrem to jeden element chociaż mogą być oddzielne ale ze względu na minimalizację ilości połączeń i ewentualnych nieszczelności  lepiej stosować w miarę możliwości zastawy .Do filtra powinien być również dostęp dla okresowego czyszczenia siatki .

Co do części spalinowej to ciąg w kominie wraz z odcinkiem spalinowym powinien sprawdzić kominiarz przed montażem urządzenia . Proponował bym jednak zacząć od tego właśnie pomiaru bo może się okazać że podgrzewacz z palnikiem atmosferycznym nie może być zamontowany a jedynie podgrzewacz z zamkniętą komorą spalania tzw turbo . Te podgrzewacze sa droższe ale nie pobierają powietrza do spalania z wnętrza budynku ( sa bezpieczniejsze w użytkowaniu ) Przy podgrzewaczach z palnikiem atmosferycznym wymagany jest stały dopływ powietrza do spalania ( tak jak w kotłowni ) w przeciwnym razie może dojść do zaczadzenia domowników . Przed podjęciem decyzji o zakupie proponuję skonsultować się z kominiarzem , przedstawić mu zamierzenia i niech wystawi stosowną opinię na piśmie ( to stała praktyka nic nowego ) . Co do podgrzewaczy turbo to nie wymagają one komina a wystarczy tzw dysza w "ślepej " ścianie (ściana bez otworów okiennych) .

Tu masz przykład takiego podgrzewacza

http://sklep-podgrzewacze.pl/termet-g-19-03-19-2-kw-aqua-comfort-turbo-gazowy-podgrzewacz-wody-z-zamknieta-komora-spalania-wgt3003000000-pl.html

Pozdrawiam

Opublikowano

Dziękuję za wszystkie rady.

Nie sądziłem,że  będzie potrzebny filtr z zaworem odcinającym przy podłączeniu podgrzewacza do butli.

Reduktor na pewno.

Opublikowano

Nie robił bym tego jak Adam Słodowy to jest zbyt poważna sprawa . Załapany serwisant zrobi to jak należy z kontrolą szczelności układu czujnikiem  włącznie a i tak musi Ci podbić gwarancję po montażu  .Robocizna to ok 150 -200 pln bez materiału a przynajmniej będziesz miał spokojny sen .Co do butli to z ich czystością bywa różnie a czyszczenie układu gazowego w podgrzewaczu to prawie 1/3 jego wartości szkoda oszczędzać te parędziesiąt złotych na filtr .

Pozdrawiam

Opublikowano

Oczywiście,że nie zrobię po partacku.

Nawet przez myśl mi nie przeszło samodzielne podłączenie.

Jestem świadomy zagrożeń wynikających z użytkowania gazu.

To są na razie plany na przyszłość.(rok-dwa)

Chciałem się zapoznać teoretycznie z tematem :)

Pozdrawiam.

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...
Opublikowano

Odświeżę temat ponieważ interesuje mnie jakie jest realne zużycie gazu butlowego dla sytuacji takiej:

1. Jednorazowe zagrzanie zasobnika 120 litrów od temp. np. 20st do 45st.

2.  W przypadku podgrzewacza przepływowego, zagrzanie wody na kąpiel czyli powiedzmy 40 litrów o temp. 40st (w sumie nie wiem jaka realnie jest komfortowa temp. na kąpiel w wannie - nie sprawdzałem tego nigdy)

Możecie też opisać sytuacje jakie występują w waszych domach. Oczywiście chciałbym mieć mniej więcej rozeznanie kosztowe (zużycie gazu).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.