Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Kocioł 17Kw Eko Sas Z Podajnikiem Tłokowym


BALTONA

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyczyscic te otwory w rzarze ?i napisz ktore ustawienia zastosowac twoje.

dostosuj się do kol. "majard" :

"Nie ma potrzeby wygaszać pieca, żeby wyczyścic zatkane otwory. Można to zrobić jakimś zakrzywionym drutem. Otwory bliżej tłoka mają średnicę fi 6 mm,  a od strony popielnika 5 mm. U mnie też kiedyś były przytkane, ale do przebicia ich nie trzeba było używać młotka"

Czas podawania 2min 45s

Nadmuch 40%

Przerwa podawania 25 min

Przerwa nadmuchu 10 min

Czas nadmuchu 35s."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na schemat, to od "dolnej wyczystki nadmuchu " http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco.html"  schemat-punkt 23 .Tak myślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Baltona:

1) tak jak pisałem przepchać można zakrzywionym drutem (pogrzebaczem) o średnicy mniejszej niż średnica otworów w płytce. Jak znajdę to dodam szkic płytki, będziesz wiedział jak rozmieszczone są na niej otwory.

2) Wielkość pieca nie ma wpływu na przesypywanie, ale na większe spalanie na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby wymieniać nowe na nowsze, ale dojść do zadowalających wyników spalania tym co się ma. Jak się pewnie domyślasz,nie śledzę forum dlatego, że nie mam co robić, tylko szukam wskazówek jak ustawić mój piec, żeby było ciepło i tanio. Podane przeze mnie ustawienia mogą się zupełnie nie sprawdzić w Twoim przypadku. Zastanawia mnie jednak te 15 min, które stoi Twój piec w podtrzymaniu. To krótko przy dzisiejszej temperaturze na zewnątrz. Zakładając, że piec podaje 3x, aby osiągnąć zadaną temperaturę, podajnik uruchamia się ok. 6x w ciągu godziny (u mnie dzisiaj 2-3 x - czyli spalam połowę mniej niż Ty). Palę ekogroszkiem ze luzem ze składu (750 zł/T), ale testowałem też promocyjny eko z marketu (na trzy litery) a przy tamtym spalanie wychodziło mi tak jak Tobie - piec praktycznie się nie wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czujnik pokojowy rozwiąże Twój problem. Po pierwsze uporaj się z Tym niedopalonym grochem po środku paleniska, a dopiero zmieniaj ustawienia pieca. Sprawdź najpierw otwory w płytce paleniska czy nie są zapchane. Może faktycznie lepiej wygaś piec. Będziesz na 100% pewny, że jest OK.

Jeżeli chodzi o temperaturę to 21 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

No i super, teraz ustaw nastawy do swoich potrzeb i git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz teraz dopasować sobie nadmuch do podawanego opału. Trochę zabawy i obserwacji/cierpliwości :) Zbyt mały nadmuch będzie kopcić, zbyt mocno to ciepło idzie w komin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na środku tej wkładki którą czyściłeś. Ja u siebie tak dobrałem podawanie opału aby w miarę szybko dochodził do zadanej, ale i daję mu czas żeby dobrze dopalił groszek. Ale mój piecyk jest inny. No i sterownik jest też inny. Na pewno dopasujesz kociołek do swoich wymagań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to pewnie spalanie dobowe znacznie się zmniejszy. Daj znać za jakiś czas o ile miniej spalasz. Powodzenia.

Do gilala:

u mnie jest tak, że nadmuch 40% daje gorący czopuch (dużo ciepła idzie w komin) ale długo piec stoi w podtrzymaniu, a mniejszy (25%) powoduje to, że piec krócej trzyma, dłużej pracuje zanim osiągnie zadaną temperaturę, przez co więcej spala.

 

Do wszystkich:

Przeglądając to forum dochodzę do wniosku, że nie ma uniwersalnych ustawień dla tego pieca (dla innych pewnie też). Każdy musi sam sobie dostosować je do własnych potrzeb. Każdy z nas ma inny dom, inny opał, inaczej wykonaną instalację hydr.,  mieszka w innym regionie, lubi inną temperaturę, albo dogrzewa się kominkiem (czego zazdroszczę, bo nie mam). Wszystko to ma wpływ na ilość spalanego opału. Mnie do tego pieca też namówił znajomy hydraulik. Czy jestem zadowolony? Tak i nie (porównuję do poprzedniego pieca miałowego).

Tak - dlatego, że:

- mam o niebo czyściej w kotłowni

- piec nie kopci, nie dymi, nie kicha

- niższe spalanie (przeliczając na kilogramy opału)

- stała temperatura w domu (nie trzeba wygaszać)

- można w nim palić czym się chce

- łatwe czyszczenie

Nie - dlatego, że:

- zanim znajomy mnie do niego przekonał przeglądałem to forum i  czytałem/wiedziałem  o problemach jakie mają początkujący użytkownicy tych pieców

- straciłem wiele godzin na obserwacji / regulacji zanim doszedłem do w miarę zadowalających wyników

- przekonany byłem do Ogniwo Eko Plus (za radą znajomego j.n.)

- gdybym teraz miał możliwość wyboru wybrałbym piec z automatycznym sterownikiem PID (Ogniwo Eko plus ). Czy by się sprawdził  - nie wiem. Rozmawiałem z gościem, który ma ten piec i powiedział, że zagląda do niego tylko po to, żeby opróżnic pojemink, dosypać opału i go wyczyścić.  I tego właśnie życzę sobie i innym posiadaczom piesca SAS Eco.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (tak jak pisałem wcześniej) jestem zdania, że w tłokowcu trzeba dobrze dmuchnąć przy takiej ilości podawania opału. I musi być czas na jego dopalenie. Ja mam sterownik iryd pid fl z czujnikiem spalin i też podbijam nadmuch przy podkładaniu węgla, potem sterownik obniża nadmuch przez pid. Wtedy tak w piecyku się nie kopci i nie kisi :)

Tak jest, każdy ma swoje wymagania i pogląd na spalanie. Do tego mamy prawo :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Delikatnie obniżyć i poczekać. Najlepiej do jutra. Cierpliwości :)

 

Co do peletu, nic nie pomogę. To już inne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak byloby najlepiej. Skrócić delikatnie czas podawania lub nadmuchu. Musisz sam poobserwować. Nie wiem ile ten podajnik daje paliwa na raz, jaką masz temperaturę spalin. Przy częstym podawaniu i zbyt wysokim nadmuchem ciepło idzie w komin, natomiast zbyt małym nadmuchem kociołek zarośnie sadzą. Kiedyś, z innym sterownikiem (EcoMAX 800T) bez pid mój czas podawania opału w cyklu "praca" wynosił 510s przy nadmuchu 38-40% i tak zostało. Powtarzam, mój piecyk jest inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.