Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktos poradzić jak ustawic kocioł z podajnikiem tłokowym LAWA Herkules GK. z sterownikiem TITANIK

Interesuja mnie ustawienia na miał i eko groszek. Narazie pale miałem i cięzko dobija temp. po osiagnieciu temp. spada do 40 C z nastawionych 60 C. i ile powinienem spalic na dobe na ogrzewane 250m2. Temp w domu 22 C. Czy ktoś moze cos powiedziec o tych kotłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego nie ma gotowych ustawień, które można wprowadzić i kocioł będzie działał poprawnie.

Ustawienia są dla każdego kotła indywidualne, każda instalacja jest w zasadzie inna.

 

Proszę podać obecne ustawienia i opisać co się dzieje a wtedy pomogę i doradzę w którą stronę je skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,

Histerezę temperatury proszę ustawić na 2 stopnie czyli jak temperatura spadnie to 2 stopnie to kocioł rozpocznie pracę.

Dmuchawę 6 na 12

Podanie proszę spróbować na 5 minut, jak będzie nie dopalał proszę wtedy przedłużać.

Czas przedmuchu 10 sekund a postój w czasie przedmuchu 3 minuty

Czas odstępu pomiędzy podaniami w podtrzymaniu 10 minut

 

Jeżeli chodzi o ilość spalanego miału to zależy od temperatury na zewnątrz. Ale myślę że powinien teraz spalać ok.25kg przy standardowym domku.

 

Proszę spróbować te ustawienia i zobaczymy potem co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie proszę ustawić histerezę na 2 stopnie, powinno to zapobiec tak znacznemu wychładzaniu pieca.

Częste przedmuchy w podtrzymaniu będą pomagały utrzymywaniu ognia i później szybszy start pieca w trybie pracy.

 

A czym Pan zamierza grzać przez cały sezon, miałem czy eko groszkiem ?

 

Niech będą dla eko groszku te ustawienia, trzeba od czegoś zacząć a te tak dobrałem aby kocioł tak nie obniżał temperatury.

Spokojnie niech Pan je ustawi i potem dalej będziemy korygować.

 

 

Ile Panu teraz pali na dobę?

Eko groszku powinien mniej bo jest dużo bardziej kaloryczny od miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

histereza o ile pamiętam to jest 1 stopien bo przy 59 juz się włancza. Wydaje mi sie że największy problem z uzyskaniem temp. jest przy włączeniu pieca po 12 godz. postoju moze dla tego że instalacja jest dość rozległa (podłogówka 60m2, instalacja CO na rozdzielaczach każdy grzejnik osobna linia). Przy tych temperaturach jakie mamy to w dzień skręcam zawór 4-drożny na min. jak wieczorem zwiększe na zaworze 4-drożnym to znowu musi cały układ dogrzewac od początku, i tak samo z podłogówką mieszacz na min. w dzień w nocy troche potkręcam. moze termostat pokojowy byłby lepszym rozwiazaniem jutro może uda mi się go zamontować A co do spalania to miłu mi spala 40kg. na dobe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci się kolego wydaje.

I tak ma być, i tak ma być.

Takie jest odwieczne prawo fizyki.

Co chcesz poprawiać?

Zostaw to w spokoju, bo tylko popsujesz, poczytaj lepiej reklamy o ogrzewaniu podczerwienią, bo ich tu coraz więcej albo oglądnij film w telewizji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Histereza jest dobrze ustawiona, niech zostanie, kocioł będzie stabilnie pracował.

Naturalne jest to, że po ostygnięciu musi kilkadziesiąt minut rozgrzewać instalację, np. u mnie jak rozpalę to potrzeba pół godziny na dobicie do zadanej.

 

Jeżeli chodzi o instalację to niech Pan opisze jak jest zrobiona instalacja.

Podłogówkę ma Pan na jednym obiegu z grzejnikami czy są osobne zawory osobno?

 

Jeżeli chodzi o termostat pokojowy to w Pana przypadku nie polecam, przy ogrzewaniu podłogowym nie używa się takich termostatów.

Proponuję ustawić na podłogówce 30 stopni i tak zostawić, jak będą mrozy to 40 i niech się grzeje całą dobę.

Ogrzewanie podłogowe ma pracować najlepiej cały czas.

 

Grzejniki również proponuję utrzymywać cały czas ale w niskiej temperaturze np. 40 stopni ale całą dobę.

 

Jak tam piec na tych ustawieniach pracuje?

Edytowane przez PiotrInstalator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj ustawiłem podłogówke na 30st. a grzejniki na 38st nieruszałem tego przez dobe bo w domu mam 23st. Kocioł spalił 40kg ek groszku na dobe troche duzo?? ustawienia jakie miałem to:

Wentylator 6

podawanie co 7 min

przedmuch 15s

przerwa w podtrzymaniu 10min

krotnosć 6

Przy tych ustawieniach dosyc szybko dochodzi do zadanej temp. (ok 30min) potem 60min pracuje w podtrzymaniu.

Dzisia testuje ustawienia

Wetylator 4

podawanie co 15min

przedmuch 30s

przerwa w podtrzymaniu 10min

krotnosć 6

Przy tych ustawieniach dochodzi do zadanej temp. (ok 60min) potem 30min pracuje w podtrzymaniu.

czyli spalanie zostanie chyba na podobnym poziomie.

Powinien spalac o połowe mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.