Blackbird Opublikowano 20 Października 2014 #1 Opublikowano 20 Października 2014 Znalazłem przypadkiem filmik prezentujący ciekawe rozwiązanie (wg. mnie) spalania peletu i jego wykorzystania. Może kogoś takie rozwiązanie zainteresuje, sam coś takiego zrobi, kupi :) itp. W profilu użytkownika youtube są inne filmiki prezetujące owe działanie palnika więc warto je zobaczyć. Nie znam rosyjskiego ale ten niebieski kocioł to typowy kocioł czy może jakiś podgrzewacz CWU albo kocioł bardzo małej mocy?
sambor Opublikowano 20 Października 2014 #2 Opublikowano 20 Października 2014 To kocioł 15kW, więcej na stronie producenta www.pelletron.ru - google tłumaczy na nasze. Jego podstawą wadą jest to że paliwa jest bezpośrednio nad palnikiem , a co będzie jak się zapali cały zasobnik? Jedyną zaletą jest to że palnik nie potrzebuje en elektrycznej, natomiast cały kocioł tak - ma wentylator wyciągowy. Pozdr.
radost Opublikowano 21 Października 2014 #3 Opublikowano 21 Października 2014 Interesujący palniczek tylko się pytam jak w nim jest realizowane cykliczne podawanie paliwa. Z tego co widzę nad palnikiem jest dźwigienka otwierająca spust pelletu. Brakuje tylko murzyna co będzie stał i otwierał co pare minut... Jeśli to działa samoczynnie to powiedzcie jak.
sambor Opublikowano 21 Października 2014 #4 Opublikowano 21 Października 2014 Pewnie ustawia się przepływ tego pelletu a on sam "ciurka" grawitacyjnie przez ustawiony otwór -proste , ale mozliwy zaplon paliwa w zasobniku. Natomiast na stronie producenta jest wszechstronne zastosowanie takiego palnika - i do ogrzania pieca kaflowego i do ogrzania kamieni w saunie.
fotlot Opublikowano 21 Października 2014 #5 Opublikowano 21 Października 2014 Znana konstrukcja choćby z rozwiązania Wiseway Pellet Stoves. Działa bez udziału energi elektrycznej
sambor Opublikowano 21 Października 2014 #6 Opublikowano 21 Października 2014 Ten piec miał problem z zapalaniem się paliwa w zasobniku, firma musiała poprawiać swój wyrób u tych co go już nabyli. Ale w nim zasobnik jest mały a w tym ruskim kotle zasobnik jest na ponad 100kg
Blackbird Opublikowano 21 Października 2014 Autor #7 Opublikowano 21 Października 2014 ......... tylko się pytam jak w nim jest realizowane cykliczne podawanie paliwa............ To jest zwykła grawitacja tak jak pisał Sambor. Jak w normlanym zasypowym kotle. Pelet, który się wypali na palenisku zostaje zastąpiony peletem, który jest nadnim. Wg. mnie moc regulowana jest za pomocą blaszki, kóra reguluje dostęp powietrza. Znajduje się ona z przodu paleniska. Tu na filmiku jest ona regulowana śrubokrętem. Sambor: Wentylator wyciągowy w "normalnym kotle" (niebieskim) też wpływa na moc kotła? Jest on sterowany?
radost Opublikowano 21 Października 2014 #8 Opublikowano 21 Października 2014 a proszę taki filmik może nam coś podpowie (ja nadal nie do końca kumam) ...nadal potrzebny murzyn do naciągania sprężyny :rolleyes: A tak na poważnie to macie rację to wszystko działa na zasadzie grawitacji i odziwo żar ma ciągły kontakt z resztą opału. To na filmie powyżej to chyba jakieś tam zabezpieczenie w opcji. Mnie się te przystawki mega podobają a zwłaszcza ich ceny.
sambor Opublikowano 21 Października 2014 #9 Opublikowano 21 Października 2014 Co do wentylatora wyciągowego to nic nie wiem - wydaje mi się ze ma tylko start stop A zmiana mocy palnika jest skokowa, przez wymianę wkładki w palniku - film poniżej Tu o niebezpieczeństwie pożarowym palnika http://www.youtube.com/watch?v=_2RVirpRR7U I rozpalaniu samego palnika W poście wyżej jest pokazany automat wyłączania palnika Tu jest wszystko na temat tego palnika - zasada działania, przekroje, regulacja mocy i inne odpowiedzi na stawiane w tym temacie pytania. http://pelletron74.ru/node/princip-raboty google trochę koślawo tłumaczy , ale można zrozumieć. Z tej strony jasno wynika że murzyn do naciągania sprężyny nie jest potrzebny :D Natomiast z przekroju i schematu działania palnik ten jest podobny w działaniu do palnika Viking- Bio, który posiadam. Dodatkowo instrukcja po rosyjsku http://www.pelletron.ru/pelletron-m.pdf ciężko ją ściągnąć , ale idzie.
sambor Opublikowano 21 Października 2014 #10 Opublikowano 21 Października 2014 Dodatkowo forum rosyjskie - coś jakby forum muratora - na temat tego palnika/ kotła - niektóre wpisy bardzo podobne do wpisów z naszego Forum :D A sam palnik/ kocioł przez niektórych określany jest jako stos kłopotów. :lol: :lol: :lol: https://www.forumhouse.ru/threads/224357/ Google oczywiście tłumaczy.
Blackbird Opublikowano 7 Kwietnia 2015 Autor #11 Opublikowano 7 Kwietnia 2015 Do zorientowanych w temacie pelletu. Czy jest możliwość, że pellet nie spali się całkowicie, zrobi się zator na podobieństwo szlaki (dla węgla) i ogień w powyższym typie palnika poprostu zgaśnie? Czy nawet jak pellet jest najgorszej jakośći to taki przypadek nie wystąpi?
sambor Opublikowano 7 Kwietnia 2015 #12 Opublikowano 7 Kwietnia 2015 Jak pellet gorszej jakości to może tak się spalić że zatka palnik - taki przypadek nie zależy od palnika tylko od pelletu. Oczywiście pomijamy palniki z samoczyszczeniem mechanicznym.
M4t3uSZ Opublikowano 17 Lutego 2016 #13 Opublikowano 17 Lutego 2016 A jak sprawdza/spisuje się palnik Viking z jakim kociołkiem masz go spięty i jak ze spalaniem peletu cenowo? bo peletron chyba trochę problematyczny a naszych odpowiedników jakby brak.
sambor Opublikowano 17 Lutego 2016 #14 Opublikowano 17 Lutego 2016 Palnik jest wstawiony w kocioł olejowo - gazowy CNK-25kW, prod Wolfa , pracuje już 5-ty sezon ( montaż w październiku 2011) sam palnik w kotle - post #70 z tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17882-palnik-na-pellet-w-kotle-w%C4%99glowym/page-4 Warto cały ten temat poczytać oraz złapać się z autorem tego tematu, on przerabiał kocioł węglowy na pellet i jest ponoć zadowolony spalanie podaję na bieżąco tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19954-sezon-20152016-czy-ju%C5%BC-grzejecie/page-4 Roczne bilanse https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilosc-ciepla-potrzebna-do-ogrzania-budynku/page-2 Ten Pelletron to zabawka, i dużo z nim kłopotów w eksploatacji, wystarczy poczytać forum rosyjskie - link podałem kolka postów wyżej
SanitSystem Opublikowano 17 Lutego 2016 #15 Opublikowano 17 Lutego 2016 Słowacki odpowiednik . http://www.thorma.sk/krbove-kachle/palermo-aqua/
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.