Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Orzech Z Kopalni Piast


plebidka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,powoli mysle o zakupie opalu na zime.do tej pory spalalem w swoim kotle ogniwo s6wc kostke z wesolej i poza spora iloscia koksikow byl to dobry wegiel teraz mam mozliwosc po dobrej cenie kupic orzecha z piasta(620zl/t),i tu pytanie z mojej strony czy bedzie to dobry wegiel do gornego spalania,i czy jakosciowo porownywalny z kostka z wesolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego lysy o co tobie kaman bo moze malo inteligenty jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chcial skorzystac z wyszukiwarki to nie pisalbym na forum ktore podobno slynie z dobrych i fachowych porad.chcialem wymienic doswiadczenia ale widze ze w forum bryluja asy o ponad przecietnej inteligencji...kolega o ktorym pisze moze w polityce powinien sprobowas,przeciez takie mozgi marnuja sie na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kostka przy górnym spalaniu zawsze wychodziła u mnie lepiej. Paliłem kostką z Piasta kilkanaście lat i wszelkie próby zastąpienia jej orzechem nie dawały efektu pomimo tego, że orzech jest tańszy.

Spróbuj na początek może zamiany na kostkę Piasta, jeżeli jest dostępna. U mnie na składzie kostka Piast po 670zł a orzech po 600zł. Kostki na skladzie duże ilości, nigdy tak nie było.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie konkretna odpowiedz,dziekuje ci jacku61 przywracasz mi wiare w to forum.sprobuje tak jak mowisz troche kostki troche orzecha zobaczymy jak to wyjdzie,a czy palisz metoda od gory czy tradycyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm kostka i palenie od gory.....

wg mojego skromneho doswiadczenia do spalania od gory stosuje sie drobniejszy sort -groszek/ orzech bo przy kostce zar poprosu bedzie spadal na dol i zacznie sie spalac caly wsad.

kolego plebidka nie obrazaj sie na lysego tylko poszukaj lepiej postow w ktorych zabieral on glos bo ptawdopodobnie znajdziesz tam wiekszosc informacji ktorych szukasz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie konkretna odpowiedz,dziekuje ci jacku61 przywracasz mi wiare w to forum.sprobuje tak jak mowisz troche kostki troche orzecha zobaczymy jak to wyjdzie,a czy palisz metoda od gory czy tradycyjnie

Od sześciu lat palę miałem Piast 23 lub 25 MJ w kotle z podajnikiem tłokowym, tanio i wygodnie - jak dla mnie. Właśnie dzisiaj mają mi przywieźć 2,5 t 25MJ.

Wcześniej paliłem kostką w przewymiarowanym kotle zasypowym, zawsze paliłem od dołu, co jest zgodne (podobno) z teorią, tzw spalanie w warstwie.

Generalnie ani dymu ani smoły w kotle, komin 14 x 14 też nigdy nie zarósł smołą.

Więcej napisałem tutaj 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16118-defro-25kw-zbyt-niski-komin/page-2

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.