Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej


kaczy1357

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak większość tu piszących potrzebuję pomocy .Troszkę tytułem wstępu..Po 5 latach walki z piecem zasypowym górnego spalania powiedziałem dość.W tym roku planuję w wakacje dokonać całkowitej modernizacji co i cwu wraz z wymianą kotła na taki z podajnikiem.A że będę chciał zrobić to sam zacząłem czerpać wiedzę z tego forum.Budynek w zabudowie szeregowej na zabytkowej ulicy z 1910 r o powierzchni do ogrzania 85 m2.W 2011 dokonałem przebudowy i zaadoptowałem stryszek na pomieszczenia użytkowe przy okazji dokonując termomodernizacji budynku dociepliłem ściany (cegła gotycka ,otynkowana gr  ściany ok 28 cm)  przód i tył styropianem 10 cm ,dach superrock 20 cm i domrock 5 cm.okazało się że do odbioru budynku potrzebne jest świadectwo jak w tytule.Z tego certyfikatu wynika że zapotrzebowanie na energię pierwotną budynku wynosi 174,4 kWh/m2rok zapotrzebowanie na energię końcową wynosi 157,7 kWh/m2rok z czego109,3 ogrzewanie i wentylacja  48,38 ciepła woda. Teraz pytanie: 

1) Czy dla takiego budynku jak w opisie jest to wynik wiarygodny to znaczy  czy obliczenia były dokonane zgodnie ze stanem faktycznym, czy to tylko sztuka dla sztuki ,żeby można było odebrać budynek

2)Przyjmując te wyniki jako bardzo prawdopodobne czy można na ich podstawie dobrać odpowiednią moc kotła

Dziękuję z góry za wszelką pomoc.Na razie to tyle ale na pewno bądę tu częstym gościem ponieważ jestem teraz na etapie projektowania kotłowni i już mam kilka wątpliwości ale o tym w innych postach żeby nie było tak wszystko na raz Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze świadectwo energetycznego trudno obliczyć moc kotła - było to już na forum, poszukaj w wyszukiwarce.

 

Możesz poczytać też o tym tu http://forum.it-energo.pl/viewtopic.php?p=4157&lofi=1

 

Pozdr.

 

 

Do określenia mocy kotła jest potrzebne OZC budynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.