Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc - Pompa Ciepła, Pellet, Gaz, Prąd


mareknoda

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze ogrzewania, mam ogromny dylemat z żoną, kończymy remont domu, sytuacja wygląda w skrócie tak:

- parter 42m2

- poddasze 42m2

- ściany 3 warstwowe z pustką powietrzną o grubości 50cm (żużel i cegła pełna) będą jeszcze ocieplone styropianem lub wełną.

- od gruntu 5cm styrodur+5cm knauf floor

- strop monolityczny będzie ocieplony (10cm  styropianu,)

- wełne na dach damy, jak rozpoczniemy remont poddasza

- braku kominów wentylacyjnych, montujemy wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła.

- okna pcv, raczej standardowe.

 

Podłogówka w całości na parterze, na poddaszu również będzie podłogówka, jedynie w łazienkach będą dodatkowo grzejniki "drabinka", ale te niskotemperaturowe.

W tej chwili mamy zamontowany kominek z płaszczem wodnym oraz piec elektryczny kospel 8kW do podłogówki. Kominek grzeje podłogówkę przez wymiennik, ale traktuje go raczej jako awaryjne źródło i chciałbym kominkiem się wspomagać przy dużych mrozach, generalnie nie zawsze będzie odpalany, raczej rekreacyjnie. W zasadzie to byłem na 100% przekonany że zamontuje gaz płynny (brak perspektyw na ziemny), nawet kupiłem własny zbiornik na propan 2700, mam podłączoną instalację wew. i zew.. Wypadało by jedynie kupić piec i zatankować zbiornik. Wcześniej tak nie kalkulowałem, była kasa to kupiłem. Teraz mam wielki dylemat, chciałbym jak najmniej płacić miesięcznie za ogrzewanie, ale przy tym jak najmniej siedzieć w kotłowni.

 

Zastanawiam się nad gazem - koszt dobrego pieca kondensacyjnego+montaż+komin+tankowanie to 12 tyś

Piec na pellet do małych kotłowni - 14 tyś (piec, montaż, komin)

Pompa ciepła Panasonic AQUAREA 7kW 13 950 zł z montażem.

 

mocno się zastanawiam nad tą pompą ciepła, może ktoś poradzi?. Zbiornik na propan od nieużywania raczej się nie zepsuje, mogą go mieć awaryjnie.

Opublikowano

Jeżeli masz dobre zasilanie w energię el, bez przerw to bierz pompę ciepła.

Najwyżej w duże mrozy podeprzesz się kominkiem lub kotłem el. - z resztą na taką powierzchnie ten kocioł to za dużo.

pozdr.

Opublikowano

Hej,

 

Mówiąc o kotle masz na myśli pompę ciepła?, bo mniejszej niż 7kW nie widzę w ofercie Panasonica. Przerwy się nie zdarzają, mój dom jest 3 od trafo, przez cały poprzedni rok był spokój. Instalacją elektryczna jest w całości nowa.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

pompa w sobie ma awaryjne grzałki przewaznie o mocy 80% znamionowej pompy ,wiec w razie draki grzałki pracują jak kocioł kospela

Opublikowano

Hej,

 

Mówiąc o kotle masz na myśli pompę ciepła?, bo mniejszej niż 7kW nie widzę w ofercie Panasonica. Przerwy się nie zdarzają, mój dom jest 3 od trafo, przez cały poprzedni rok był spokój. Instalacją elektryczna jest w całości nowa.

Mniejszej nie szukaj, bo te 7kW to jest w takich warunkach, w których prawie grzać nie trzeba. Jak się zrobi zimno, poniżej 0, to jej moc jest prawie o połowę mniejsza. Dobór jej mocy zależy od rodzaju instalacji i powinna być zaproponowana przez instalatora a potem rzeczywiście dobierana.

 

Oczywiście w tych warunkach (jest kominek oraz piec elektryczny) to pompa ciepła jest idealnym wyborem. Wszystkie inne są w sensie optymalizacji/kosztów początkowych/kosztów eksploatacyjnych/wygody daleko daleko w tyle.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.