Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kotłem Reco Automat 30 Kw


zandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie posiadam kocioł reco automat 30 kw, mój problem polega na tym że piec nie może osiągnąc nawet 50 stopni, kombinowałem z ustawieniami i nic to nie zmienia, pali dużo węgla okolo 70 kg na dzień (czeskiego ekogroszku), czy może ktoś pomóc co może być nie tak może ustawienia nie takie,. Dom który ogrzewamy ma 200 m2 plus ciepła woda. Jeżeli brakuje jakiś informacji to uzupełnie. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem dokładnie, wiem ze już raz był wymieniany. i z tyłu nie jest niczym chroniony ciagle były i są z nim jakieś problemy ze jakiś czujnik nie działa. Teraz póki co jest ok. A coś  z tym sterownikiem jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zandi.

 

Ten kocioł ma wiele WAD, jedyna jego zaleta to trwały wymiennik.

Spróbój zrozumieć co Oman7, miał na myśli pisząc te słowa "docisnąć spaliny do wymiennika".

 

Dla ułatwienia zadania, poszukaj w sieci coś na temat warstwy laminarnej spalin w strefie przyściennej wymiennika ciepła.

Czytając te materiały zapewne dowiesz się o duzym oporze cieplnym, jaki nalezy pokonać, by wymiennik zeliwny w Twoim kotle był bardziej sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.