Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W C.w.u


Adas28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was prozbe chce założyć sobie do boliera pompke do ciepłej wody i nie wiem za bardzo jak to sie montuje jaki duzy zbiornik przeponowy itd. I gdzie grupa bezpieczeństwa. Bolier mam 140l. prosze o schemat instalacji od boliera do kranu z zbiornikiem i grupa bezpieczenstwa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli pompe cyrkulacyjną by zaraz po odkręceniu kranu była ciepła woda? Czym podgrzewana? Prąd, gaz, kocioł na paliwa stałe? Taką montuje się przed zasobnikiem na przewodzie ciepłej wody, pionowo, by się odpowietrzała, przed nią zawór zwrotny, i zawory odcinające przed i za pompą. Warto zakupic też automatykę sterująca czasowo. Tylko to czasem nieopłacalna komplikacja taka pompa bo pompa swoje kosztuje, zawory też, robocizna. Kilkaset zł można wydać inaczej ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam na mysli by odkrecic kran i byla ciepla woda w obiegu bo mam duzy odstep miedzy bolierem a łazieka i marnuje duzo wody na spuszczanie. a zbiornik z przepona gdzie sie montuje??? piec mam na paliwo stałe.dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe mozesz zamontowac w sumie gdzie chcesz ale na rurce cyrkulacji jak masz do niej termostat roznicowy i juz no mozna czasowke co wlaczy o okrselonej poze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.