Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyta Mfp Do Spłycenia Zabudowy Wnęki, A Grzyb?


Pawel100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zwracam się z gorąca groźbą o pomoc i radę, otóż w kamienicy w której mieszkam montowane jest c.o. z miasta. W związku z tym postanowiłem wnęki podokienne (gdzie będą grzejniki, które zabudowane były płyta pilśniową, spłycić płytą mfp na krawędziakach i na to regips. Problem polega na tym, że obawiam się wyhodowania grzybka w tej konstrukcji, ponieważ ściana w tym miejscu to dwie cegły z pustką pomiędzy i czy nie nastąpi zjawisko zawilgocenia tej konstrukcji podczas zimy(różnica temperatury)? Poza tym sąsiedzi na dole mają ściany docieplone ze styropianu od wewnątrz. Dodatkowych powodów do obaw dał mi gips do siatki jest jakby zawilgocony (szare pasy po bokach białe). Czy zamiast tego nie zdemontować grzejników puki nie podłączyli dogrzewania i wszystkiego nie zamurować gazobetonem np 6cm?

 

Błagam o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj użyć tylko płyty gipsowe tej zielonej. Odstaw ją trochę od ściany a od strony kaloryfery dbać szczelinę wentylacyjna jedna od dołu druga o góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

po prostu na co co zrobiłeś daj folię paroprzepuszczalną ale aluminiową i daj na to jeszcze jedna płytę GK lub jeśli nie masz miesjca to odkeć ta potrzebią i na płytę folia i nastenie płyta i zaszpachlować i spokojnie korzystać z ciepełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się jeszcze zapytać, bo osoba, która mi to robi proponowała murować na podłodze z desek, a inni mówią, że od stropu z cegły ponieważ na deskach to pracuje i może popękać. Poza tym jedni mówią, ze taki murek z 6 cm to lepiej na klej inni, że na zaprawę. Wiem, że dla nie których osób to dziecinne pytania, ale proszę o wyrozumiałość i jak najwięcej odpowiedzi, z góry dziękując za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zdecydowales sie na murowanie. To zerwalbym w tym miejscu deski. Murowal na posadzce. Jesli uzywasz gazobetonu to dal klej jest mocny. Pomysl jak zwiazac nowy murek ze strarym. W sklepach sa specjalne uchwyty kyore mocujesz do starej sciany a drugi koniec dajesz w moedzy earstwami nowej sciany. Mozesz tez uzyc drutu zebrowanego. Pamietaj aby na miejscu laczenia nowej scianki ze stara dac siatke a dopiero potem tynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.