Lisu Opublikowano 1 Października 2013 #1 Opublikowano 1 Października 2013 Witajcie, Zachciało mi się zaworu 4D. No i zamontowałem. Zawór Honeywell'a. Montaż wykonałem wg tego schematu: Bez żadnych obiegów kotłowych. Na kotle dodatkowo, osobnym króćcem mam podpięte CWU z osobną pompką. Do sedna. Regulacja na zaworze w zakresie 5-9 jest bez zarzutu. Przy kręceniu zaworem w tym zakresie jest zmiana temeratury na zasilaniu oraz wyrównanie temp powrotu z CO z powrotem kotłowym. Problem jest w zakresie regulacji 2-5. Zmniejszając coraz bardziej nastawę na zaworze nie podnoszę temp powrotu. Ona wręcz spada. Temp na kotle w okolicach 60C, zawór na 5, zasilanie CO w tym czasie ma jakieś 40C a powrót na kocioł w okolicach 38-40C. Celowo podałem zakres 2-5 na zaworze ponieważ gdy ustawie na 1 w ciągu sekund powrót z kotła robi się gorący. Po chwili powrót kotłowy=zasilanie. Jest jeszcze jeden szczegół, gdy ustawiony mam zakres 2-5 na zaworze i wyłącze pompę CO powrót kotłowy robi się powoli gorący. Trwa to odrobinę dłużej aniżeli przykęcenie zaworu na 1 z włączoną pompką. Podrzućcie jakieś rozwiązanie, co może być nie tak lub czego nie zamontowałem. Mi już brakuje pomysłów na ten przypadek.
Landcaster Opublikowano 1 Października 2013 #2 Opublikowano 1 Października 2013 wygląda tak jakby przegroda która rozdziela strumienie wody nie pokrywała się z zakresem pracy zawory.
Lisu Opublikowano 1 Października 2013 Autor #3 Opublikowano 1 Października 2013 No może bym się z tym zgodził gdyby nie dwa fakty: 1. Jak wspomniałem, po wyłączeniu pompy CO przy nastawie na 2, czyli 90% wody wraca do kotła, cudownie temp rośnie 2. Sam zawór jest taki, do najmniejszego nie należy :)
automatyk Opublikowano 1 Października 2013 #4 Opublikowano 1 Października 2013 Witajcie, Zachciało mi się zaworu 4D. No i zamontowałem. Zawór Honeywell'a. Montaż wykonałem wg tego schematu: Bez żadnych obiegów kotłowych. Na kotle dodatkowo, osobnym króćcem mam podpięte CWU z osobną pompką. Do sedna. Regulacja na zaworze w zakresie 5-9 jest bez zarzutu. Przy kręceniu zaworem w tym zakresie jest zmiana temeratury na zasilaniu oraz wyrównanie temp powrotu z CO z powrotem kotłowym. Problem jest w zakresie regulacji 2-5. Zmniejszając coraz bardziej nastawę na zaworze nie podnoszę temp powrotu. Ona wręcz spada. Temp na kotle w okolicach 60C, zawór na 5, zasilanie CO w tym czasie ma jakieś 40C a powrót na kocioł w okolicach 38-40C. Celowo podałem zakres 2-5 na zaworze ponieważ gdy ustawie na 1 w ciągu sekund powrót z kotła robi się gorący. Po chwili powrót kotłowy=zasilanie. Jest jeszcze jeden szczegół, gdy ustawiony mam zakres 2-5 na zaworze i wyłącze pompę CO powrót kotłowy robi się powoli gorący. Trwa to odrobinę dłużej aniżeli przykęcenie zaworu na 1 z włączoną pompką. Podrzućcie jakieś rozwiązanie, co może być nie tak lub czego nie zamontowałem. Mi już brakuje pomysłów na ten przypadek. nie że brakuje słów tylko pompy na powrocie ,masz układ grawitacyjno wymuszony a cos takiego nie ma prawa istnieć
Lisu Opublikowano 1 Października 2013 Autor #5 Opublikowano 1 Października 2013 nie że brakuje słów tylko pompy na powrocie Faktycznie pompy na obiegu kotłowym nie mam. Sam zawór mam posadzony na zasilaniu z kotła w ten sposób że z pompą nie wejde. Czy dobrym pomysłem jest zainsalowanie jej jak na tym schemacie ?
automatyk Opublikowano 1 Października 2013 #6 Opublikowano 1 Października 2013 tak to powinno być ,ale mam zagwostkę zawór na kotle ??? możesz coś więcej napisać?
Lisu Opublikowano 1 Października 2013 Autor #7 Opublikowano 1 Października 2013 W zasadzie to nic szczególnego. Z kotła mam kolano 11/2" na tym redukcja na 1 1/4 oraz zwór. Gdyby miała przyjść pompa pomiędzy redukcję a zawór musiałbym siłą rzeczy "zaorać" całą swoją robotę i zacząć od nowa.
automatyk Opublikowano 1 Października 2013 #8 Opublikowano 1 Października 2013 a gdzie masz wpięty zbiornik przelewowy??????
vernal Opublikowano 1 Października 2013 #9 Opublikowano 1 Października 2013 No może bym się z tym zgodził gdyby nie dwa fakty: 1. Jak wspomniałem, po wyłączeniu pompy CO przy nastawie na 2, czyli 90% wody wraca do kotła, cudownie temp rośnie 2. Sam zawór jest taki, do najmniejszego nie należy :) ad. 1. Po wyłączeniu pompy zawsze się wyrówna temperatura, wystarczy maleńki przepływ. ad.2. Który konkretnie rozmiar, bo to robi wielką różnicę.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.