Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rola Dodatkowego Zasłonięcia Okna


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie czy założenie żaluzji zewnętrznych lub okiennic poprawia charakterystykę cieplną budynku.

Co bardziej się opłaca - trzecia szyba w oknie czyli wymiana okien, czy zostawienie starych okien i montaż żaluzji lub okiennic.?

Problem często pomijany, ale warty rozpatrzenia w kontekście ocieplenia budynku - podczas modernizacji dajemy np 15cm styro, a co z oknami - wymieniać czy tylko dodatkowo zasłonić?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciezko wyczuc ale pakiet 3 szybowy ma sens patrzac u tesciow (2 szyby) na temperature szyby wewnatrzej a u mnie (3 szyby) to spora roznica,jedno i drugie z oknoplastu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do starych okien to żaluzja wydaje się niewiele dawać w sensie ocieplenia, bo tam między kwaterami i tak powietrze krąży i wychładza to wszystko.

Za to przy oknach dwuszybowych wydaje się mieć trochę większy sens niż nie używać a szyby w zamian za to lepsze.

Dlatego, że żaluzje dają dodatkowe korzyści innego rodzaju.

Tak, że ta środkowa opcja wydaje mi się najbardziej optymalna.

Oczywiście jak ktoś zrobi 3 szyby i żaluzje to jest jeszcze lepiej ale większe są nakłady jednorazowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam montaż żaluzji zewnętrznych ma swe uroki dla śpiochów ,teście posiadają i spanie u nich to czysta przyjemność ciągle ciemność , odkąd pamiętam po zamknięciu i nie nastawieniu budzika mogłem spać nawet do południa :) , jak by nie patrzyć okna mają jeszcze nie wymienione więc w zimę jest odczuwalny chłód natomiast po zamknięcu żaluzji już tego się tak nie odczuwa . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.