Skocz do zawartości
IGNOROWANY

naczyne przelewowe


zakpaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem tu nowy i jeszcze "zielony"

Mam problem w moim nowym domu miał być kocioł olejowy i mam instalacje ZAMKNIĘTĄ ale że teraz olej jest drogi...itd

zastanawiam się jak można najłatiej (w miare bez prucia scian)przerobić tą instalacje na otwartą z piecem na paliwo stałe.

Dom jest z piętrowy,instalacja z rozdzielaczami i wykombinowałem że najłatwiej dokręcić naczynie otwarte do rożdzielacza na piętrze,

Moje pytanie czy to dodry pomysł?czy przelew musi iść z pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny układ, lecz naczynie wyprowadzam z głównego przewodu zasilania, nieograniczone żadnym zaworem etc. (pełen i swobodny przepływ do naczynia).

Poniżej parę cytatów z odnośnej PN (otrzymałem wczoraj dzięki życzliwości forumowicza Trumoter)

 

- Naczynie wzbiorcze systemu otwartego – zbiornik bezciśnieniowy przejmujący zmiany objętości wody wy-wołane zmianami temperatury w instalacji ogrzewania wodnego oraz zapewniający swobodne połączenie z atmosferą oraz zapewniający swobodne połączenie z atmosferą przestrzeni wodnej instalacji.

 

- Umieszczenie naczynia wzbiorczego. Naczynie wzbiorcze powinno być umieszczone na takiej wysokości aby podczas pracy instalacji w żadnym punkcie jej obiegów wodnych nie nastąpiła przerwa w przepływie wody, oraz tak, aby istniała możliwość odpowietrzenia instalacji zgodnie z PN-91/B02420. Wysokość położenia na-czynia wzbiorczego H w metrach określona jest przy rozdziale górnym – od najwyższego punktu obiegu wody do dna naczynia wzbiorczego (rys.3). Wysokość H, w [m], powinna wynosić:

a) w instalacjach ogrzewań wodnych grawitacyjnych, oraz pompowych z pompami obiegowymi zamontowanymi na zasilaniu H0,3[m]

:D w instalacjach ogrzewań wodnych pompowych z pompami obiegowymi o wysokości podnoszenia Hp [m] zamontowanymi na powrocie

H>0,7 Hp

 

- Podstawowe urządzenia zabezpieczające należy stosować we wszystkich instalacjach systemu otwartego.

Do podstawowych urządzeń zabezpieczających należą:

a) Naczynie wzbiorcze

:D Rury zabezpieczające

c) Rura przelewowa

d) Rura odpowietrzająca

 

pozdrawiam, Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, proponuję prześledzić post z forum tam jest opisany dokładnie ten problem, saczególną uwagę zwróć na wypowiedź

himani:

"Robisz wielki błąd ,jeśli chcesz wykonać układ w miedzi w systemie typu otwartego.Zniszczysz układ instalacji i stracisz aprobatę techniczną miedzi.Możesz wykonać układ instalacji zamkniętej,który będzie funkcjonował poprzez wymiennik ciepła.Praca kotła odbywa się w układzie otwartym.Wybór należy do Ciebie."

Ten post jest wart zastanowienia i na pewno wniesie wiele do Twojego problemu, Przerobić instalację na typu otwartego to jest mały problem, ale aby zrobić to dobrze to już inna sprawa. Przeróbka taka jaka jest proponowana w rzeczonym poście jest droga, ale zapewnia Ci, że nie stracisz aprobaty technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.