Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W całym domu mam założone ogrzewanie podłogowe - w sumie na ok. 190m2 powierzchni. Piec opalny węglem, dwa rozdzielacza Kantherm 71A - jeden na parterze na 7 obwodów i drugi na piętrze na 10 obwodów, zawór trójdrogowy zamontowany w kotłowni, pompa 26/60 (chyba takie oznaczenbie) zamontowana w kotłowni na zasilaniu. Na parterze wszystko jest ok, natomiast na piętrze podłoga jest zawsze zimna, i przez to w pomieszczeniach też nie jest za ciepło - 19/20 stopni.Na rozdzielaczu na górze zasilanie jest ciepłe natomiast belka powrotna jest zimna. Odpowietrzyłem całą górę co nie było wcale takie proste przez ten zawór trójdrogow, myśląc że jest zapowietrzona ale to nic nie pomogło, zmniejszyłem przepływy na rozdzielaczu na parterze ale to też nic nie pomogło. Czy może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu bo ja chwilowo nie mam pomysłu co jest tego przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dalej jest zapowietrzona. Poszukaj jak się odpowietrza ogrzewanie podłogowe. Zawór 3D nie ma nic wspólnego z odpowietrzaniem. Porób zdjęcia rozdzielaczy i połączenia kotła oraz zaworu 3D i wstaw to będziemy myśleć.

Ups.... za póżno.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dalej jest zapowietrzona. Poszukaj jak się odpowietrza ogrzewanie podłogowe. Zawór 3D nie ma nic wspólnego z odpowietrzaniem. Porób zdjęcia rozdzielaczy i połączenia kotła oraz zaworu 3D i wstaw to będziemy myśleć.

Ups.... za póżno.

 

Zawór 3D ma w sobie termostat - czym będzie bardziej zimna woda tym on zaczyna się bardziej przymykać i potem to już tak leci że przelanie tych pętli trwa bardzo długo. Dlatego zamontowałem na powrocie rozdzielacza zawór spustowo odpowietrzający tak żeby trochę szybciej to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotametrow nie ma - chce je zalozyc ale oczywiscie w sklepach nic nie maja na mejscu i nie zdarzyly przyjsc.

Dzisiaj na noc zakrecilem dol i gora zrobila sie cieplejsza ale szalu niema. Srednice rur i ten zawor napisze pozniej bo musze isc do kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotametrow nie ma - chce je zalozyc ale oczywiscie w sklepach nic nie maja na mejscu i nie zdarzyly przyjsc.

Dzisiaj na noc zakrecilem dol i gora zrobila sie cieplejsza ale szalu niema. Srednice rur i ten zawor napisze pozniej bo musze isc do kotlowni.

zrób foto tych rozdzielaczy i mieszcza w kotłowni i daj te fotki bo coś tu mi niepasuje i pewnie za chwile się wyjaśni ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50*218 takie oznaczenie znalazłem na rurach. Pompa 26-60/180 zamontowana na zasilaniu. Zdjęcia rozdzielaczy w załączeniu - nad górną belką są numery pętli z długościami.

post-40098-0-67113800-1356339283_thumb.jpg

post-40098-0-20148700-1356339289_thumb.jpg

post-40098-0-30595500-1356339295_thumb.jpg

post-40098-0-71278200-1356339299_thumb.jpg

Edytowane przez MikiQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim brak odpowietrzników ,nalezy dac kolano 1cal wz w góre przeredukowac i zamontowc odpowietrznik automatyczny na kazdej belce i to ułatwi odpowietrzanie ,ale w kotłowni nie widze mieszcza ? jak przygotowywana jest woda o temperaturze nieprzekraczającej 40st ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzniki są tylko ich nie widać. Na górnym rozdzielaczu jest na zasilaniu atomatyczny a na powrocie zawór spustowo - odpowietrzający, natomiast na dolny jest tylko odp. automatyczny na zasilaniu. W kotłowni jest zamotowany zawór 3D tylko go nie widać na zdjęciu ( jest poniżej pompy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że powinien byc, a wazniejszy jest na powrocie niz na zasilaniu ,na zasilaniu jest wazny przy zalewaniu układu ,a co do zaworu do daj jeszcze parę fotek tej kotłowni bo podejzewam co jest ale musze się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.