Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko 19 .problem Z Dopalaniem Wegla.


piotrek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .mam problema .otoz wegiel pali mi sie prawie w polowie a.mianowicie jak stoje na prodto drzwiczek to po prawej ladny zar a po lewej czrny wegiel i cos tam tylko sie dymi .powiem wam ze jez izolowalem od spodi pierscien na retorcie ale hmmm efektu jakby brak.o co moze tu biegac , czy cos nie tak z dmuchawa . jak ktos cos wie to prosze o pomoc.

ps: straty wegla sa zaje.....te.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem - tylko z innym piecem. Czyściłem kanał powietrzny (wyczystka palnika od spodu), przedmuchałem powietrzem, uszczelniałem retortę, zmieniałem ekogroszek i nic. Po długich obserwacjach doszedłem do wniosku, że wina jest w nadmuchu - ( od strony ślimaka mcniej dmucha). Umówiłem się z producentem pieca, że po sezonie grzewczym wykręcę palnik i zawiozę go do niego celem poprawienia. Według mnie problem w moim przypadku jest w doprowadzeniu powietrza od góry kanału powietrznego a konstrukcja palnika nie daje szans równego napowietrzana. W twoim przypadku może być coś innego. Na twoim miejscu wygasił bym piec i sprawdził po kolei wszystko czyli: czy w kanale powietrznym nie zalega popiół lub wieksze kawałki węgla / żużlu ; czy wyczystka od spodu jest szczelna/ dokręcona (czy nie dmucha od spodu powietrze) oraz uszczelnił pirścień retorty.

Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Jak nie to sugeruję kontakt z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was.odkrecilem sruby, sciaglem pierscien ,odkrecilem wyczystke od dolu. wyczyscilem wyzamiatalem nastempnie zasylikonowalwm Tytanem i to tak solidnie. zalozylem z powrotem dokrecilem sruby na pierscieniu zakrecilem wyczystke od spodu.i coz na pierwszy rzut oka -po nocy-jest lepiej.no ale po przyjsciu z pracy przysiade jeszcze nad tematem.Wikliraf2 nadmuch na 8 (a jest ich10)biegu.nie wiem natomiast jak rozwiazac problem z przyslona wentylatora bo zaczalem z nia kombinowac w rym momencie jest tak na +-50%.od poczatku piec chodzil normalnie (3lata)pod koniec ubieglego sezonu zaczal cos szwankowac no i teraz.a jak z rymi nadmuchami i qentylatorami jest u was.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem nie dopala mi wegla i nie do konca wiem dlaczego

mam tez kilka innych problemow i moze sa one ze soba powiazane

pierwsza sprawa to wlasnie to ze wegiel sie nie dopala ale tylko na jednej stronie retorty tj od strony drzwiczek mam super popiol od drugiej strony mam niedopalony wegiel

druga sprawa dmuchawe mam ustawiona na maks co jak wiem jest niezbyt dobre ale przy slabszych ustawieniach dmuchawy ogien jakby sie nie rozprzestrzenia po calym palenisku tylko sie pali tak bardziej w punkcie no i z nabraniem temperatury ma problem jesli dmuchawa na maks nie chodzi

bardzo bym prosil by ktos mi pomogl -wyjasnil w czym moze tkwic klopot i jak rozwiazac dany problem

Edytowane przez jakuboski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wczesniej palił Ci dobrze to problem musi być albo z lewym powietrzem ( jakaś nieszczelność ) albo (bardziej prawdopodobne) gdzieś przytkany kanał powietrzny. Ja robiłem też tak, że po wygaszeniu pieca otwierałem wyczystkę od spodu, co dałęm radę wygarnąć wygarniałęm a resztę przedmuchiwałem - zatykałem od góry retortę i włączałem wentylator na całą moc. Ładnie przedmuchało , ale u mnie to niestety nie pomogło - jak pisałem problem mam od początku i wina jest po stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam ten sam problem co koledzy, kocioł Defro komfort eko 15 kw, okragla retorta .

Wegiel tez sie nie dopala z jednej strony wi wysypuje sie do popielnika, wszystkie czynnosci zwiazane z doszczelnieniem poczynione i nic :(.

Czy koledzy z tematu uporali sie juz z problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem sie rozwiazal po zmianie eko-groszku, zakupilem groszek Piekary i pali sie idealnie - jak ręką odjął :)

Okazalo sie ze poprzedni ekogroszek mial zbyt duza spiekalnosc i w wyniku tego spieczone kawalki mialy tendencje do spadania z jednej strony retorty.

 

hura hura :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.