Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś opis wszystkich parmatrów ustawień tego sterownika rk-2006 bo to co jest do sciągnięcia na stronach cichewicza jest nie pełne.A drugie pytanko ile wam sie nagrzewa układ do 20 temp. np 60-65 bo umnie długo z 2 h .Ja sterowanie pompą mam podpięte pod termostat pokojowy .Jak mi się wychłodzi woda w c0 to długo się nagrzewa.Może lepiej utrzymywać jakieś 40 C na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Machu ja przez ostatni tydzień odpiąłem termostat od kotła i pompa chodziła non stop i powiem jedno, fn z 28 zmieniłem na 23, a f mam 70, i spoko sobie kocioł radzi, nawet teraz -7 na zewnątrz, jednak nic mniej nie pali, bo w podtrzymaniu zamiast pracować 30 minut stoi około 10, więc częściej się załącza, ale zrobiłem też zmianę ustawienia zaworu 4D, bo jak miałem go pod termostatem to temp. powrotu miałem 40*C, teraz jak odpiąłem termostat i dałem zawór na full to temp. na wyjściu z kotła mam 75 a powrót 60 to dla mnie już jest super a w domu 23, a jak miałem zawór na połowę i załączony termostat miałem powrót 40 przy 75 na wyjściu, ale u mnie jest jeszcze podobno za daleko kocioł od zaworu i nie mam pompy między kotłem i zaworem i dlatego mi to głupieje. Dziś podpiąłem termostat ale zostawię zawór na full i załączenie pompy co 2 minuty, gdy kocioł jest w podtrzymaniu, a na wiosnę założę pompę i wymiennik i będę miał już chyba ok

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgadzam, ale np, ja mam tylko kocioł z zasobnikiem na eko, a kupić teraz olejwy to dla mnie zbędny wydatek, ponadto kto to wie ile będzie tak tani olej, oby jak najdłużej ale jakos w naszym kraju nie chcę mi się w to wierzyć, ale najważniejsze mieć alternatywę.

 

 

 

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam,

 

mam ten piec z tym sterownikiem od 3 m-cy; instrukcję sterownika ściągnąłem z internetu; przez ten czas zdążyłem poznać parametry i funkcje sterownika jednak od pewnego czasu mam problem z podawaniem węgla; chodzi o to, że kilka razy już mi się wygasił; wracam do domu a tu kopczyk ekogroszku na palenisku i zapalona kontrolka oznaczająca brak opału; mieliście może podobny problem; po kontakcie z którymś tam z kolei "serwisantem" uzyskałem informację że należy zwiększyć parametr Fb ale nic to nie dało; a może wina tkwi w węglu? nie wyobrażam sobie takiej sytuacji zimą... kupiłem piec, którego zaletą miała być wygoda użytkowania tymczasem muszę do niego zaglądać jak do zwykłego kotła; miał ktoś może podobne problemy? chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami

 

pozdr.

 

Miałam to samo też mi się wyłączał i paliła się kontrolka brak opału chociaż opał był, doszło do tego że wstawałam w nocy co 2 godz. aby sprawdzic czy sie niewyłączył, w serwisie tez niewiedzieli, zreszta oni chyba niewiele wiedza bo po ich przyjazdach nic się niezmienia po serwisowych ustawieniach tylko kasę zczesza, pomijam ze jeszcze trzeba na nich czekac 3-4 tyg. Serwis do du....

Niewiem czy juz sobie poradziłes z tym problem jesli nie dam radę u mnie pomogło

Fd zmień na 2 a Fb na 4, jesli nie pomoze Fd na 3 Fb na 4 i powinno byc ok.

jestem ciekawa jak ustawiona masz przesłonę i jakie masz spalanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita,

teraz Ci tyle zasysa? wydaje mi się, że jakoś dużo... dobrze Ci się dopala ten ekogroszek? jaką masz powierzchnię do ogrzania? Ja mam piec BUDERUSA i na takiej ilości chodzi mi co najmniej 2 razy tyle co Tobie

 

pozdr.

 

Jakie masz ustawienia F i Fn i wentylatora + przesłona skoro masz tak dobre spalanie, rozumiem że węgiel ci się wypala na popiół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, czytam wszystkie posty w tym temacie i sam juz nie wiem co myslec. kociol mam od 2 tyg i najchetniej bym sie go pozbyl bo nerwow juz barkuje... przestestowalem dziesiatki jak nie setki ustawien i wszystko prawie na nic. jezeli ustawie 40-45 st na piecu to jeszze jakos pociagnie ale wiecej nie ma szans, czasem doszedl do 47 ale to bylo chwilowe i zaraz spadal na 40-42...tak potrafi byc caly czas. ustawialem juz wartosci minimalne, maxymalne, posrednie, mieszane, albo zagasa wysypujac kopczyk groszku albo zapada sie zar i rowniez gasnie, jesli ustawie posrednio ze utrzymuje ogien na palenisku to i tak wiecej niz 41-43-45 st nie wydusze z kotla. dzis bawilem sie przeslona dmuchawy, cos jakby sie poprawialo ale nie duzo...w domu mam na parterze ok 70-80m2 podlogowki i na pietrze na okolo 80m2 kaloryfery (8szt+2 w garazu). nigdy nie uzywalem tego typu urzadzen do ogrzewania, niedawno kupilem dom i jest to moje pierwsze zetkniecie z takim sprzetem. moze ktos mi powiedziec jak ma wygladac ogien na palenisku? czy ma byc "ostry i szybki" jak z palnika czy moze lagodnie sie palic jak w kominku? prosze o rade jak to poustawiac!? [email protected] lub 508700000 :) niedlugo sie wprowadzamy i chcialbym aby wszystko gralo....pomijajac fakt wydanej sumy.... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam . Jestem kolejnym załamanym właścicielem "cudownego pieca"- Funke 21 KW Future. Ustawiłem piec i pali mi obecnie ok. 15 kg /na dobę. przy ustawieniach 44stopnie( tem. w domu 22stopnie) -110 metrów + 150 bojler. Kontaktowałem się z serwisantami i nikt nic mądrego nie powiedział. Każdy twierdzi, iż przy moim metrażu piec powinien spalać około 25 kg. Uważam, że jest to wielkie nieporozumienie, gdyż znajomi maja inne piece i podobne metraże a nawet większe i pala około 10 kg/dobę. Jest to wiadomość sprawdzona. Przy zakupie zostałem poinformowany o innych osiągach zużycia - standard w naszym kraju.

Pozdrawiam Arek ;) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.