Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Waga węgla


mirekm71

Rekomendowane odpowiedzi

Takie male ostrzezenie.

Jako, ze nie znalazlem odpowiedniejszego tematu a zakladanie nowego nie ma sensu zwracam uwage na pewna kwestie. Wiele osob pisze zasobnik starcza na... nie wazac wegla. Wiadomo spali ile potrzebuje, nie ma co sie trzasc nad kazdym kilogramem ma byc cieplo. Jednakze o wiele spokojniejszy bede wiedzac, ze spalam kazdy kilogram wegla, ktory kupilem.

 

Tak wiec pewnego dnia wzialem przyczepke i pojechalem po wegiel. Zwazono auto, nasypano wegla, ponownie zwazono i do kasy. Stalem sie szczesliwym posiadaczem 0,9 t? Ekogroszku

 

221220111432.jpg

Wegiel wrzucilem przez okno do piwnicy. Jako, ze nie wyobrazam sobie ladowania zasobnika lopata- ekogroszek sypalem do worka. Optymalna dla mnie masa jest 25 kg. Jako, ze wage mam pod reka zwsze ladowalem wazac a ilosc zasypu notowalem w koncu jak sprawdzic ile spalam opalu.

 

081220111433.jpg

 

I tak sobie czas lecial a ja przeliczalem zuzycie opalu, az piwnica opustoszala.

081220111434.jpg

 

Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy z obliczen wyniklo, ze zaplacilem za 900 kg a spalilem troszke ponad 800. 30 kg z kreska jest z innego skladu.

 

Ostatni zakup przeprowadzilem w innym skladzie. Kazdemu radze wazyc kupowany opal ewentualnie doliczac sobie 10% do kosztow ogrzewania. Kilka dni temu, jakis klient polecil mi kupowac w jednym ze skladow, gdyz jemu tam za darmo workuja. Jakos sobie odpuscilem "za darmo" poniewaz juz chyba wiem jak to sie odbywa. 30 workow na auto i jeden zostaje pokrywa koszty workowania. Klient nie zwazy i bilans wyjdzie na "nasze".

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz przyjacielu. oczywiście ci wierzę. nie dla tego, że tak było. ale dla tego, że to dziki kraj i wszystko możliwe jest.

ja ważyłem pewien towar razu pewnego. dostałem 500kg (zważone na mojej wadze) i po dokonaniu konfekcji okazało się ze sporo brakuje jeszcze do zakonfekcjonowania po kilogramie a tu już nie ma co ważyć. poprostu rozważasz po trochę zupełnie nieświadomie. tara, drgnięcie wagi, etc.

ale oczywiście o twoim przypadku dyskutować nie ma sensu. oszuści są wszędzie. ja mam na okolicy dziesiątki składów z opałem i wiem jak się go "produkuje" i z czego. gdzieś indziej opisywałem produkcję tony miału z maiału piachu przy wydatnym udziale dużej betoniarki i wody.

można przypuszczać że groszek był mokry, sporo wysechł, trochę rozważyłeś no i na trochę cie oszukali.

ale tak dla twojej wiedzy. załatwić to można bardzo prosto na przyszłość.

wjeżdżasz na wagę, tarujesz się a na pace masz 2 worki po 30 (zważonych kilogramów np piachu). po wytarowaniu zżucasz worki i tarujesz się jeszcze raz. po 30 a nie po 25 żeby cwaniaczek sobie za szybko nie wykminił ile tam może być.

waga spokojnie powinna to wyłapać z dokładnością do kilograma.

i wiesz z kim tańczysz.

 

pozdrawiam i Wesołych Świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wątpliwości do działania wagi u sprzedawcy zgłoś to do urzędu miar, chociaż wcale nie musiałeś zostać oszukany. Niestety im więcej pomiarów tym większe błędy pomiarów. Waga samochodowa to dokładność pomiaru +/- 2% twoja waga ma też jakąś dokładność pomiaru pewnie też w granicach 2% (jak starsza i dawno nie legalizowana to może mieć i większy błąd pomiaru). Twierdzisz że spaliłeś tylko trochę ponad 800 kg ale jak uwzględnisz błędy pomiarowe swojej wagi (x ilość przeprowadzonych pomiarów )i odparowanie wody to może się okazać że twoje podejrzenia wobec sprzedawcy są nieuzasadnione i błąd może zmieścić się w dopuszczonym dla tego typu wagi zakresie. Zakładając że twoja waga ma stały błąd pomiarowy np (- 2%) przy 17 wykonanych pomiarach daje (-)8,5kg, bład wagi sprzedawcy (-2%) daje kilogramów (-) 18, odparowanie 5% (handlowa wilgotność ekogroszku wynosi ok 12 % ale bywa też znacznie wyzsza) może dać aż (-) 45kg to razem daje aż 71,5kg i wynik który uzyskałeś jest bliski prawdy i wcale nie musiałeś zostać oszukany na składzie ( czego też nie można wykluczyć) ale żeby mieć pewność trzeba mieć na to dowody a w twoim przypadku są to tylko przypuszczenia. Pomiary na twojej wadze nie mogą w tym przypadku być dowodem na nieuczciwość sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.