Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe Ciśnienie Wody Z Termy Elektrycznej


AnnoO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu ciepła woda z termy Ariston leci bardzo słabym cisnieniem. Od czego mam zacząc aby znaleźc przyczynę problemu. Nadmienię iż zimna woda z termy która jest nad wanną również leci strumyczkiem. W umywalce zimna jest okej natomiast ciepła znowu problem. Proszę o jakieś wskazówki. Ania O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kontroli siatki na wylewce "kranu" (baterii wannowej). Siatka, a raczej ich zestaw jest zazwyczaj demontowany poprzez odkręcenie końcówki, z której bezpośrednio wylewa się woda. Lubi to ustrojstwo zajść kamieniem.

Nie wszystkie baterie to mają.

 

Jeśli nie pomoże, to do kontroli filtry zaworków odcinających o ile są. Dla baterii podpinanych na wężykach elastycznych montowane są zaworki odcinające, często z wbudowanym filtrem. Trzeba sprawdzić.

 

Jak poprawy nie będzie to pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wężyki doprowadzające wodę do termy i z termy. Mam je odkręcic i gdzie szukac filtra?

Nie widzę co ty tam masz, ale miałem na myśli co następuje:

 

Filtr siatkowy baterii

post-18583-0-43258700-1322942113_thumb.jpg

 

Filtr zaworka baterii

post-18583-0-29179300-1322942188_thumb.jpg

 

Ewentualnie odkręć wężyk ciepłej wody, wychodzący z termy w kierunku instalacji. Jeżeli ciśnienie będzie prawidłowe, to problem po stronie instalacji (niedrożność), jeżeli lecieć będzie kiepsko, to problem po stronie termy lub przyłącza wody zimnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że filtr siatkowy baterii jest okej gdyż po odkręceniu ciepłej wody ciśnienie jest duże i z czasem zmniejsza się do cienkiego strumyka.

Jak odkręcę wężyk ciepłej wody to rozumiem że powinna leciec gorąca woda, jeśli będzie ciśnienie okej to rury do wymiany? a jak zakręcic wężyk, przecież będzie leciała gorąca woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zakręcic wężyk, przecież będzie leciała gorąca woda?

Przed termą musi być zawór odcinający na zimnej wodzie. Trzeba go zamknąć i wtedy można bezpiecznie wężyk od ciepłej wody odkręcić. Póżniej skieruj odkręcony wężyk nad wannę i powoli odkręć zawór zimnej wody. Tak sprawdzisz drożność na termie.

Niestety nie widzę jak to tam jest podłączone i byłoby wskazane jakieś zdjęcie, bo nie chcę aby się ktoś poparzył albo zalał sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że filtr siatkowy baterii jest okej gdyż po odkręceniu ciepłej wody ciśnienie jest duże i z czasem zmniejsza się do cienkiego strumyka.

...

Jak jest dobre ciśnienie ZARAZ PO odkręceniu CWU, to przeszkadza coś PRZED podgrzewaczem. Ze wskazaniem na FILTR ale WLOTOWY do podgrzewaczarolleyes.gif-pojemnik powoli się napełnia do pełnego ciśnienia, a potem nie wyrabia po odkręceniu kanu! Najpierw trzeba zamknąć dopływ wody zimnej do urządzenia (sorki za łopatologię, ale to czasem nie jest całkiem oczywistesmile.gif) ...

Sprawdź i opisz wyniki - może tym pomożesz innym jak inni Tobie.

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej??

Pozostaje sprawdzić drożność dojścia zimnej wody do termy.

Problem chyba gdzieś na rurarzu zimnej wody, bo jak piszesz spadek ciśnienia jest na termie, ale i na zimnej wodzie baterii wannowej.

Zamknij dopływ wody do termy i odkręć zimną wodę na baterii wannowej. Rozumiem, że początkowo popłynie solidnie a dalej coraz słabiej. Napisz też czy na wszystkich innych punktach wody zimnej (umywalka, zlew itp.) nie ma spadku ciśnienia.

To zawęży obszar lokalizacji problemu do okolic wanny, na rurze wody zimnej przed baterią wanny i termą.

Dalej bez znajomości przebiegu rurek będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawdzić drożność dojścia zimnej wody do termy.

Problem chyba gdzieś na rurarzu zimnej wody, bo jak piszesz spadek ciśnienia jest na termie, ale i na zimnej wodzie baterii wannowej.

...

Tam może być właśnie odboczka z zimną wodą: za filtrem, albo za jakimś trefnym starym zaw.grzybkowym lub i kulowym, zarośniętym draniemangry.gif! Jak zarośnięte rury to raczej te ciepłe, zimnym zdarza się to rzadko, no chyba, że woda twardziochawink.gifpaskudna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, podepnę się do tematu ponieważ mam ten sam problem. Posiadam ARISTON SGHP80VE. Ciśnienie wody ciepłej jest o połowę mniejsze niż zimnej. Po przeczytaniu wcześniejszych postów Sprawdziłem na razie czy działa zawór zwrotny :) tj odkręciłem kran z ciepła wodą i zakręciłem dopływ do termy zimnej - nie leci nic z kranu. Jutro sprawdzę resztę czyli filterki na zaworkach i kran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.