Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Galmet Eko Gt Kwp2S 07-286000


230m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

 

Przeczytałem to forum od a do z i na prawdę widzę po opiniach, że nieźle piece dają Wam popalić - życzę z całego serca dobrania dobrych parametrów

 

Ja wybrałem piec Galmet EKO GT KWP2S 07-286000 - skośny podajnik, sterownik ekspert.

 

Po lekturze forum zdecydowałem się na zakup ekogroszku Pieklorz w workach, zakupiłem 3tony w cenie 920zł/tone - dramat!!

 

Dom 240m2.

 

Piec spala mi 22kg groszku/dzień na ustawionym trybie automatycznym.

Szczerze mówiąc po przeliczeniu jestem bardzo zadowolony, pracy mam o wiele mniej (poprzednio miałem zwykły piec),

a jeśli takie spalanie sie utrzyma to wyjdzie mnie to porównywalnie cenowo jak przy starym piecu (problemy z pilnowaniem pieca,dogrzewanie domu, masa fatygi)

 

Teraz pytania do Was:

- mam zawór 3D jednak nie mam modułu sterującego - jak Wam wychodzi, jakie oszczędności macie po zamontowaniu 3D z modułem sterownika (koszt sterownika+siłownika w galmecie jakies ~700zł)

- jaka ustawić minimalną temperature na piecu - w tej chwili mam 51 a max 56 C

- czy to normalne, że jak otwieram klape od podajnika to jest cała mokra? - skrapla sie na niej para

- po podłączeniu podłogówki w jednym pokoju - jakieś 40m2 spalanie wzrasta mi szacunkowo o około ~10kg/dzien czy to normalne???

 

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

 

Pozdrawiam Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze forum zdecydowałem się na zakup ekogroszku Pieklorz w workach, zakupiłem 3tony w cenie 920zł/tone - dramat!!

 

Jak kupujesz wiosną, to jest znacznie taniej...

 

Dom 240m2.

 

A ocieplony???

 

Teraz pytania do Was:

- mam zawór 3D jednak nie mam modułu sterującego - jak Wam wychodzi, jakie oszczędności macie po zamontowaniu 3D z modułem sterownika (koszt sterownika+siłownika w galmecie jakies 700zł)

 

Wydaje mi się, że sterownik jeszcze zdążysz kupić, póki co naucz się obsługiwać instalację bez niego i sam zobaczysz, czy jest Ci on w ogóle potrzebny.

- jaka ustawić minimalną temperature na piecu - w tej chwili mam 51 a max 56 C

Temp za niska - producent mojego kotła zaleca min 65 stC.

- czy to normalne, że jak otwieram klape od podajnika to jest cała mokra? - skrapla sie na niej para

Nie... to nie jest normalne. Prawdopodobnie masz wilgotny węgiel. Tym bardziej podnieś temp na kotle i wietrz zasobnik przez okresowe otwieranie klapy, bo inaczej Ci wszystko zacznie rdzewieć.

 

- po podłączeniu podłogówki w jednym pokoju - jakieś 40m2 spalanie wzrasta mi szacunkowo o około ~10kg/dzien czy to normalne???

 

Tak, normalne. Podłoga jest zimna i kiedy puszczasz w nią wodę z obiegu, musi ona zmagazynować sporą ilość ciepła zanim zacznie normalnie pracować.. Jak podłoga w tym pomieszczeniu się już nagrzeje, to i zużycie opału się unormuje.

 

pozdr

Robert G.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercikus - dziękuję za odpowiedź

 

 

> Dom 240m2, generalnie jedna część 120m2 ocieplona bardzo dobrza, drugie 120m ciut gorzej mimo wszystko przy takim spalaniu jestem zadowolony z kosztów.

 

> Zawór 3D - jeśli idzie o piec to jako tako ogarnąłem go, spalanie ma takie jak pisałem po około 22kg/dzień, zawór mam już zamontowany zastanawiam się nad tym jakie mogą być oszczędności po zamontowaniu sterownika + siłownika ????

 

> Co do temperatury na piecu to czytałem ze nie powinna byc nizsza niz 50 zatem czy 55-57 jest ok? jaka ustawic temp minimalna i max?

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.