Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Danfoss Living Eco


chrisowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

 

Miał ktoś z Was kontakt z głowicami grzejnikowymi Living Eco f-my Danfoss, a może już ktoś je użytkuje?

 

Zakupiłem dwie sztuki tych głowic do swojego mieszkania w bloku. Sezon grzewczy co prawda jeszcze się nie rozpoczął, więc zdania o nich wyrobionego jeszcze nie mam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Temp. utrzymuje +/-0,2st C. co uważam za wystarczające. Nie muszę pamiętać, aby zakręcać grzejniki na noc, czy na czas nieobecności. Głowice to robią automatycznie. Co więcej, jeśli o godz. 15-tej nastawiam zmianę z temp np 17st C na 21 st C. głowica zacznie się otwierać odpowiednio wcześniej aby o godz. 15-tej osiągnąć zadaną temp. Czyli wracamy do domu, a pokoje już mamy nagrzane. To samo w nocy, kiedy redukuję temp do 17st C (nie jest jeszcze tak zimno, więc temp nie spada do tych 17), a zanim wstaję mam w pokoju 21, więc przyjemnie się wstaje z łóżka. Funkcja otwartego okna; czyli wykrywanie nagłego spadku temperatury się sprawdza wyśmienicie. Głowica reaguje po ok 15s do 40s po otwarciu okna (w zależności od temp na zewnątrz) i zakręca dopływ wody. Należy tylko pamiętać, aby nie wietrzyć dłużej niż 30min, gdyż po tym czasie głowica zacznie grzać zgodnie z nastawą, jeśli temp w pomieszczeniu będzie za niska.

 

W porównaniu do zwykłej głowicy cieczowej, zmiana nastawy np z 17st C na 21 st. C powoduje iż grzejnik będzie nagrzewał się dynamicznie, ale tak aby nie spowodować przegrzania pomieszczenia. Zwykła głowica, zacznie zamykać dopływ po przekroczeniu nastawy, a ta zamyka odpowiednio wcześniej aby nie przekroczyć nadmiernie temp. nastawionej. Wyniki, które podaję odnoszą się do instalacji z grzejnikami aluminiowymi.

 

Głowica mierzy temperaturę powietrza (podobno). Jak jest umieszczony sensor, nie mam pojęcia. Mam dwa pokoje, jeden 9m2 drugi 15m2 i w obu głowice utrzymują temperaturę idealnie. Niezależny pomiar temp mam umieszczony na ścianach mniej więcej na środku pokoi. Tak jak pisałem wcześniej, tegoroczna "zima" nie pozwala sprawdzić ich w większym boju. Natomiast zdarzało mnie się ustawić temp 24st C (bez włączania grzejników mam ok 21stC) i zostawić na ok 24h. Pomiar temp. wykazał iż wahania temp przez ten okres wynosił +/-0.2st C. Więc w jakiś cudowny sposób tę temperaturę mierzy, prawdopodobnie ma czujnik pirometryczny

 

W mniejszym pokoju grzejnik mam w pobliżu sofy. Jeśli położę się na sofie, to z czasem głowica zaczyna wychwytywać moje ciepło i redukuje temp na grzejniku. Podobnie jest kiedy zacznę odkurzać, to głowica dość szybko wychwytuje pojawienie się gorącego powietrza i zamyka dopływ.

 

Ogólnie jestem zadowolony.

Edytowane przez chrisowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.