Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Danfoss Eco Bluetooth - coś nie tak


maly-7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Danfoss Eco Bluetooth, a póki co nie doczekałem się odpowiedzi w tej sprawie bezpośrednio od Danfoss.

 Głowica zainstalowana miesiąc temu, a wydaje się nie pracować prawidłowo. Mimo nastawienia temperatury na 21 stopni, pomiarze głowicy 19.5 – nie puszcza ona ciepła (kaloryfer nadal zimny). Dopiero nastawienie na 23-24 stopnie powoduje otwarcie się zaworu…

Wygląda mi to tak, jakby ruch głowicy otwierający i zamykający przepływ ciepłej wody był zbyt mały, nieadekwatny do panujących warunków.

Teoretycznie, według producenta, głowica powinna się „nauczyć” regulacji nacisku na trzpień aby prawidłowo regulować temperaturę w pomieszczeniu ale chyba te się tego nie nauczyły.

Poniżej fotki zastosowanego adaptera i zrzut z aplikacji.

IMG_20190918_162915.jpg

IMG_20190918_163013.jpg

Screenshot_2019-09-20-05-48-51-702_com.danfoss.danfosseco.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

znalazłeś rozwiązanie ?

mam podobnie - piec gazowy zwykły , nie kondensat,

musiałem ustawić na reakcję głowicy na szybkie - i teraz to działa - zauważyłem, że utrzymuje temperaturę o 0,5 stopnia niżej niż zadana 

ja sobie dodatkowo skomplikowałem życie bo testuje rożne temperatury na piecu i być może głowice ciągle się uczą 

ale generalnie mam poustawiane 21 stopni na większość pomieszczeń a utrzymuje się 20,5, a kaloryfer raz ciepły za chwile chłodny - takie to dziwne ale może mieć to związek tez samą praca ( być może nieprawidłową ) pieca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nieznana - ogrzewanie dostarcza ciepłownia z miasta i tak też mam ustawione w aplikacji.

Czy trzpień działa prawidłowo? Nie wiem. Mieszkanie nowe (roczne), wprost od dewelopera. Ubiegłej zimy miałem zwykłe termostaty, działały prawidłowo więc wychodzę z założenia, że wszystko zostało prawidłowo wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.