Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki I Podlogowka !


heiz88

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Niedługo przyjdzie do mnie instalator i mam prośbę o schemat układu taki żeby dobrze pracował i nie było z nim problemów na przyszłość...

 

Piec mam heiztechnik 20kw węglowy ze sterownikiem,ogrzewanie podlogowe na 50mk2(salon,2-korytarze ,łazienka) grzejniki 7sztuk... Rozdzielacz gorgiela z układem mieszającym na 5-obwodów...Bojler 120L dwupłaszczowy,naczynie wyrównawcze. Ogrzewanie C.W.U chce miec bez dodatkowej pompy.. Pod grzejniki mam instalacje miedziana. Bedą dwa obiegi czy musi być gdzieś zastosowany zawór 3-drożny w takim układzie bo instalator chce zrobic bez takiego zaworu...

Jeśli jest możliwość to proszę o przesłanie właściwego schematu do mojej instalacji jak najszybciej to możliwe bo w sobote ma zacząć prace... Chcialbym uniknąć niepotrzebnych problemów. Z góry dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam heiztechnik 20kw węglowy ze sterownikiem,ogrzewanie podlogowe na 50mk2(salon,2-korytarze ,łazienka) grzejniki 7sztuk... Rozdzielacz gorgiela z układem mieszającym na 5-obwodów...Bojler 120L dwupłaszczowy,naczynie wyrównawcze. Ogrzewanie C.W.U chce miec bez dodatkowej pompy.. Pod grzejniki mam instalacje miedziana. Bedą dwa obiegi czy musi być gdzieś zastosowany zawór 3-drożny w takim układzie bo instalator chce zrobic bez takiego zaworu...

To zależy jak będzie sterowane ogrzewanie grzejnikowe lub czy potrzebujesz ochronę powrotu kotła.

W zasadzie tylko do tego mógłby być pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podstawy czyli takie abc dla internautów http://www.letorex.com.pl/por_schematy.htm są gotowe rozwiązania ale co dla Ciebie dopasuj sam . Sterowanie termostatami na 100% grzejników raczej niewskazane chyba że coś innego odbierze ciepło z kotła , proponował bym w pomieszczeniu o najwiekszym poborze ciepła pozostawić zawory na pełnym przepływie lub zastosować tylko odcinające ale może to mieć wpływ na reszte grzejników ( różnica przepływów, trzeba dopasować )Zasobnik CWU może być na grawitacji jeśli jego konstrukcja i umiejscowienie na to pozwala a zawór 3d przed pompą na instalacje , przydaje sie w okresach przejściowych można ręcznie ustawić temperature na instalacji nie obniżając temperatury na kotle poniżej wymaganej przez producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poradzić gdzie zamontować zawór 3D. przy ogrzewaniu poglogowym i grzejniki. Chcialbym,żeby sterowanie grzejników i bojlera było na jednej pompie żeby dodatkowo nie zakładać 3-pompy na bojler a ogrzewanie podłogowe bedzie na rozdzielaczu gorgiel z mieszaczem.

Jak ma nie być trzeciej pompy, to zaworu 3D na grzejniki nie należy instalować.

Jeżeli masz dodatkową kasę i chcesz zrobić coś dokładniejszego, to 3 pompa, zawór 3D/4D sterowany pogodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.