Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Wyciekiem Wody Z Wymiennika Cwu


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Prosiłbym o poradę w pewnym temacie.

Ostatnio wymieniłem węglowy kocioł CO oraz CWU w stareszej instalacji. Do instalacji CO jest podłączony (na tym samym obiegu) wymiennik CWU w którym podgrzewana jest woda w okresie letnim oraz zimowym (na czas letni, grzejniki są odcinane zaworem, więc nie grzeją). Instalacja CWU pracowała bez zarzutu do momentu wymiany zbiornika CWU oraz CO na nowy. Nie podejrzewam, że nowy kocioł ma coś z tym wspólnego. Bardziej sądzę, że coś jest nie tak z ZB czy coś w tym stylu. W czym jest problem.

Przy starym zbiorniku CWU i starym zaworze ZB, zawór nie przepuszczał wody (nie kapał), w tej chwili po zamontowaniu nowego ZB w ciągu dnia woda kapie a w nocy, gdy nie uzywana jest cieoła woda, to z zaworu woda leci ciurkiem. Zastanawiam się czy nie jest to wina zaworu ZB, ale wymieniłem zawór i dalej jest to samo. Może ktoś mi powie, dlaczego przy poprzednim zbiorniku zawór nie przepuszczał a przy nowym przepuszcza. Dodam, że nowy zbiornik CWU jest tej samej pojemności. Kocioł CO i zbiornik CWU są umieszczone w piwnicy a ja mieszkam na 1 piętrze. Pomiędzy zbiornikiem CWU a kranami jest ok. 5m różnicy w wysokości. Instalacja CWU jest bez cyrkulacji.

Prosiłbym o informacje co trzeba zrobić, aby było ok.

Dzięki z góry.

klaus

Opublikowano

Kapanie z zaworu jest jak najbardziej normalne, po to właśnie jest zawór bezpieczeństwa. Zawór bezpieczeństwa jest tylko jednym z elementów któe trzeba zamontować pozostałe to naczynie przeponowe i zawór zwrotny ( patrz instrukcja montażu załączona do podgrzewacza cwu) , czasem potrzebny jest reduktor ciśnienia. Inna sprawa to czy zawór jest właściwie dobrany (parametry zaworu w instrukcji) Jakby zawór przestał kapać (redukować cisnienie w podgrzewaczu) może dojść do awarii któregoś z elementów instalacji lub samego podgrzewacza. Trzeba wziąć w rękę instrukcję montażu, zastosować wszystkie wymagane elementy armatury, nie przekraczać maksymalnej temperatury nagrzania wody w podgrzewaczu, a kapanie powinno pojawiać się sporadycznie, w momencie nagrzania do maksymalnej temperatury i braku poboru ciepłej wody. Samo kapanie z zaworu bezpieczeństwa nie swiadczy o jego awarii a raczej o tym że w podgrzewaczu panuje zbyt wysoka temperatura, często dochodzi do takich sytacji w układach grawitacyjnych, praktycznie nie występują w układach z pompą ładującą i termostatem.

Opublikowano

Mak, dzięki za info. ZB został dobrany dobrze, tak samo jest z temperaturą w zbiorniku CWU, jest właściwa. Widzę, że będe jednak musiał zastosować tutaj dodatkowe urządzenie. Zastanawia mnie tylko, fakt, że przy starym kotle i zbiorniku tego problemu nie było. Instrukcja mówi tylko o ewentualnym zamontowaniu ZR i zbiornika przeponowego. Takie pytanie po za konkursem. Czy ktoś może polecić jakieś dobre ale nie z najwyższej półki cenowej zawory redukcyjne oraz zbiornik przeponowy oraz podrzucić jakiś schemat podłączenia tego?

Dzięki wszystkim z góry.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.