Skocz do zawartości

kubutek11180

Stały forumowicz
  • Postów

    142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kubutek11180

  1. A co to za pelet, pokaż zdjęcie worka.
  2. Mam defro w którym także są montowane sterowniki techa po racujd od 6 lat działa bez problemu tylko zauważyłem że czasami jak wprowadzam jakieś zmiany zaczyna szaleć nie uznaje nowych nastaw. Resetowanie czasmi pomogło zdecydowana poprawa była po przywroceniu ustawień fabrycznych i resecie później konfiguracja na nowo i śmiga. Oczywiście zapisz sobie wszystkie nastawy.
  3. Wejdz w ustawienia serwisowe trzeba zmniejszyć dawki paliwa zwiekszyc minimalna przerwę podawania to z pewnością pomoże. On nie ma co zrobić z tą energią można. bezwładność instalacji za duża.
  4. A jak temperatura ustawiona jest na kotle?
  5. Maksymalna temperaturę zaworu1 masz ustawiona na 65 st co w przypadku gdybyś to zmienił na większą myślę że wiele przydatnych informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.
  6. Kocioł przy dużej sprawności bedzie generował niską temp spalin przy paleniu okazjonalnym na pewno będzie zwiększone wydzielanie się kondensatu. W twoim przypadku lepszym i tańszym wyborem będzie wkład z nierdzewki, lub systemowy murowany moim zdaniem kategorycznie odpada.
  7. W zeszłym roku zaczałem próby palenia zrębka w delta ekopell 15 kw palnik bio pell 3 , zacząłem w czerwcu w grudniu można powiedzieć że osiągnąłem w pełni automatyczna pracę kotła. Przez ten okres było mnóstwo problemów z zatorami w podajniku i w samym palniku z procesem spalania,. Sumarycznie zrębka musi być sucha jeżeli ma to być piec peletowy to musi być przesiana i w miarę jednorodnej frakcji ( przez 1.5 miesiąca budowałem przesiewacz). Kocioł musi mieć czyszczenie palnika, jak pisałem wyżej palnik Biopel3 daje radę, oczewiscie dobor ustawień też zajął ileś czasu. Sterownik oryginalny tech Apc3slim . Największym problemem jest suszenie zrębki. Posiadam w instalacji bufor 500L to na pewno ulatwiło dotarcie o odpowiednich parametrow spalania zrębka dosyć szybko się spala ma niską kaloryczność przez to trudno będzie nią modulować moc kotła na np. 30% ,50% ma tutaj znaczenie jednorodność surowca. Ceny peletu i ilość pracy jaką musiałem włożyć w obsługę spowodowało że zaniechałem projekt "zrębka" uważam że jest w tym bardzo duży potencjał może do tego kiedyś wrócę.
  8. Skoro jesteś zadowolony, sugeruje kupno używanego BioSlima.
  9. Idąc tym tokiem po obnizeniu czasu podawania i przerwy było lepiej czy gorzej. I pytanie czy ten palnik ma czyszczenie? Jeśli nie to jak często czyscisz i jak wyglądają otwory w ruszcie palnika czy są drożne?
  10. A takie pytanie jak u ciebie pracuje zaw. skoro czujnik temp zewn. Jest nie podłączony. Wygląda wdg. Wykresu że kocioł ma wąchania ale z czym one są spowodowane ciężko stwierdzić na podstawie jednego zdjęcia. Nakręć filmik jak to pracuje pokaż komorę spalania po wygaszeniu, przytrzymaj 3sek przycisk menu podczas pracy kotła pokarze się menu wybierz Panel producenta wpisz kod 2902 wszystkie te dane też będą przydatne. Na tą chwilę myślę że można zmniejszyć maks czas podajnika Z 4 na 3 sek.
  11. Jaka masz temperaturę spalin ? A pytanie czy kocioł pracuje w trybie ciągłym? Czy się wygasza i rozpala
  12. Sprawdź jaki masz ciąg kominowy przy bardzo dużym ciągu jak kocioł nie pracuje a jest na czuwaniu będzie się szybko wychładzał może nie potrzebujesz takiego cugu do poprawnej pracy, zmniejsz i zobacz czy kocioł się podczas pracy wydymia, czy dym cię nie cofa do podajnika kiedy jest mocno zanieczyszczony wymiennik, podczas rozpalania. Możesz też zamontować regulator ciągu kominowego. Kilka cegieł szamotowych w kotle też będą w jakim sensie akumulatorem ciepła.
  13. Może spróbuj innego peletu kilka worków. Jak będzie ok to ewidentnie wina peletu.
  14. Dziwna sytuacja moc silnika z podajnika ma ok 20 W mocy ,możliwe żeby skrzywiło ślimak z metalu. Czy aby napewno nic tam nie wpadło lub się oderwało czasami w plecie można jakieś skarby znaleźć.
  15. Może stycznik się zawiesił. Miałem tak kiedyś w Defro podajnik wewnętrzny sam się załączam klepnięcie dłonią w obudowę sterownika pomagało:). Obecnie śmiga bez problemu "humory przeszły".
  16. Dokładnie za duża moc kotła do zapotrzebowania budynku może jeżeli masz jakieś ekonomizery w kotle takie blaszki które wydłużają drogę spalin usuń je kocioł straci na sprawności ale może to pomoże. Używaj peletu z niższą wartością opalową. Jeżeli wszystkie rozwiązania nie pomogą to zostaje montaż bufora. Lepiej wrócić do palenia przerywanego.
  17. Jak samo ustawienie mówi "pryriorytet bojlera" bojler jest ważniejszy od co ,zmień na pompy równolegle i zobacz czy pomogło
  18. Zajrzyj na stronę "ciepło właściwe" i wyliczysz tam jakiej mocy potrzebujesz. Jeżeli chodzi o wybór kotła to takie które są najpopularniejsze. Pod względem zmiany ustawień najłatwiej bedzie z kotłami które mają sterowniki firmy tech czyli Defro Sas zebiec kamen bo takich kotłów jest najwięcej i najłatwiej znaleźć poradę jak i co. Zajrzyj na stronę "ciepło właściwe" i wyliczysz tam jakiej mocy potrzebujesz. Jeżeli chodzi o wybór kotła to takie które są najpopularniejsze. Pod względem zmiany ustawień najłatwiej bedzie z kotłami które mają sterowniki firmy tech czyli Defro Sas zebiec kamen bo takich kotłów jest najwięcej i najłatwiej znaleźć poradę jak i co.
  19. Zdaje się że za zaworem nie czujnika temp. Przynajmniej na tym zdjęciu.
  20. Kocioł ma za duża moc za szybko osiąga temp dostaje za dużo paliwa zmniejsz czas podawania na 3 s i obserwuj jak nic to zwiększ czas przerwy i przerwy podtrzymania o 2 sek i odczekaj dzień lub dwa obserwuj regulator pokojowy pomoże ale jak kocioł będzie na tych ustawieniach to będzie się przegrzewał i wyłączał. wszystkie zmiany notuj w zeszycie żeby łatwiej było to odkręcić
  21. Sprzęgło zamontuj ustabilizuje przepływ przez kocioł, proces spalania będzie stabilniejszy przy takim metrażu zamontuj jak najniższą moc kotła. Kocioł będzie na pewno pracował w modulacji temperatura spalin będzie niska zamontuj wkład kominowy żeby uniknąć mokrego komina.
  22. Gosia 51 jeżeli twoje ostatnie zmiany ciebie satysfakcjonują to ok. Jeżeli zapewnisz sobie dogrzany i stabilny powrót do kotła zapewnisz mniejsze spalanie, w twoim przypadku żeby to osiągnąć konieczna przeróbka instalacji.
  23. A do czego służy ta pompka z tyłu , z boku komina? Podczas pracy kotła najlepiej kiedy kocioł będzie pracował na mocy max. Zrób zdjęcie sterownika konkretnie panel producenta Naciśnij i dłużej przytrzymaj ok 2 s przycisk menu kod do panelu 2902. Zjecie wykonaj najlepiej na mocy 100 %. Podczas pracy .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.