Skocz do zawartości

RafW

Forumowicz
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O RafW

  • Urodziny 20.09.1980

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom szachulcowy ok 120m2
  • Instalacja
    Piec akumulacyjny komorowo kanałowy, kuchnia ze ścianą kaflową
  • Kocioł
    ENKA 7kW w pracowni żony

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    https://m.youtube.com/channel/UCLlgATODmAe-uW-PiKTJ4wQ

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Pogórze Izerskie
  • Zainteresowania
    Ceramika, Spalanie drewna jako paliwa odnawialnego.

Ostatnie wizyty

767 wyświetleń profilu

Osiągnięcia RafW

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. probowałeś? bo jeśli nie to masz 3 miechy na probę w sezonie i pół roku na próby poza sezonem, nie spodoba Ci się to masz zwrot kasy, a darco zwraca kasę jak produkt się nie spodoba?
  2. Tak budują piece ludzie, którzy się znają na temacie, to co napisał Seler to podstawa + dopust powietrza z zewnątrz pod palenisko, zamykany przepustnicą. Oczywiście tych wajch robi się kilka ale jak chcemy mieć cieplusio w domu to zamykamy i cześć. Stety niestety piec działa jak wentylacja przez komin może wyciągnąć całe ciepło po zakończeniu palenia, kiedy nie ma szyberów (szybrów?).
  3. Dlatego niezbednym elementem każdego urządzenia spalającego paliwa jest dopust powietrza z zewnątrz (ja wiem, że czasem nie ma takich możliwości, nawiasem mówiąc węgiel potrzebuje dużo więcej tlenu do pełnego spalenia). Myślałeś o takim urządzeniu? https://allegro.pl/oferta/termoelektryczny-wentylator-wiatrak-kominkowy-pro-8547152520?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=ODVlZGRlY2UtNDgwYS00YjU2LWIxYjUtMTNkNDA5YmUyZmNjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=797e4613-3d68-47a7-abab-48eed6c2bef7 Oparte na ogniwie Peltiera (warto poznać) działa jak grzejesz, nie działa kiedy przestajesz, rozprowadza ciepło po pomieszczeniu.
  4. Dobrze wykonany piec z szamotu powinien tak palić, tj. do 20kg drewna i trzymać temperaturę ok 24h w zależności od ocieplenia domu. Dobrze zbudowany kaflowy podobnie ale budowa kaflaka jest zupełnie inna, inne są grubości obmurza i kafle troszę inaczej oddają ciepło niż surowy szamot. Są delikatne różnice. Gdyby tradycyjnego kaflaka wyposażyć w tak wydajne i sprawne palenisko jak Kuzniecowa możnaby zrobić testy porównawcze. Problem natury technicznej polega na tym, że trzeba by obydwa piece ustawić w jednej lokalizacji ale tak by nie wpływały na swoje działanie, palić tym samym drewnem itd.
  5. Spoko musze dostudiować, poprzyglądać się, różnym modelom
  6. Piece są ponoć bardzo wydajne, znane i szanowane. Warto zgłębić temat. Czerwona w palenisku, no cóż chyba łatwo wymienialna lub z jakimś rodzajem chłodzenia powietrzem.. temat do obczajenia.
  7. A czemu by nie, dostosowując odpowiednio ilość powietrza, można wyregulować proces niemal do perfekcji w kotle c.o. moim zdaniem łatwiej niż węglem, na którego jakość można być tylko zdanym losowo...
  8. Informacje nawet niegłupie ale bym w tym "czymś" nie palił węglem, chyba że już się człowiek objadł wszystkiego i mu się życie nudzi.
  9. No i łapa w górę dla Ciebie, dziel się tą sztuką, to ważne żeby odkłamywać spalanie drewna. Jest to materiał odnawialny, w pełni ekologiczny, i może być tak spalany, że uzyski są nie mniejsze niż kotłów, tzw "eko"
  10. Moim zdaniem skromność niepotrzebna, prowadzisz kanał z filmami na YT?
  11. Piec wykonywał Daniel ***?
  12. Super, przebieram nogami, obfotuj możliwie wszystko, mi film zajmuje min 2 dni robocze, a też prowadze budoworemonty, ehh. W każdym razie ciekawy jestem wyników.
  13. Na początek trzeba sobie powiedzieć, że każdy budynek (dom) jest inny i każdy piec jest inny (2 takie same piece lub 'kotły' postawione w takich samych modelowych domach stojących niedaleko siebie będą inaczej spalały ten sam opał - różnice niewielkie ale jednak). I nie każdemu wszystko. Rozwiązania które projektuje Kuzniecow wyglądają na niegłupie. Ale jak wspomniałem, każda chłupa inna, tam gdzie wstawisz bufor 1000l nie zastosujesz czegoś innego itd. Czy jest on w stanie w ciągu dokładnie godziny nagrzać 1000l do 90 stopniC, mam wątpliwości (może autor zaprezentuje jakieś empiryczne filmiki), chyba, że butor stoi przy piecu i nie ma dużych strat po drodze. A sam wymiennik znajduje się w palenisku, niestety taka prawda, że przestajesz palić i wężownica nie będąca w palenisku robi się chłodna (nie ma styczności z żarem i rozgrzanym szamotem). Wężownica w prezentowanym modelu na pewno ma olbrzymie zapotrzebowanie na ciepło. I co po godzinie przestaje palić? I już? Cały dom ogrzany? Żeby rozgrzać kubaturę takiego kolosa z filmu wychładzanego bez przerwy wężownicą potrzeba z 3-4h (apropos pompka czy grawitacja - chyba pompka, bo grawitacja i 1000l/h 90stopni to jakoś nie wierzę. Czerwona cegła raczej to słaba do akumulacji jest, szamot podraża inwestycję ale masa aku jest wtedy konkretna. Fozgas sąsiedzi z północy mają dostęp do steatytu, ponoć magicznego kamienia piromanów, więc im zimno nie jest. Kilka lat temu chodziły wieści, że Kuzniecow osobiście tylko projektuje piece, a nie je buduje czy bada empirycznie, nie wiem ile w tym prawdy.. ale wiem że XXI w daje nam dużo możliości. Ja np jestem niedowiarkiem i dopóki nie dotknę, nie pomierzę, nie pofotografuję to jestem sceptykiem. Więc apropo RCK to stestowałem taki regulator i mam na tą chwilę pozytywne wnioski ale to dopiero sezon rozpoczęty, będę testował dalej i wyciągał wnioski. Zapraszam do obczejenia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.