Skocz do zawartości

NeS

Forumowicz
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez NeS

  1. A co jeśli wejście i wyjście z bufora to 1 cal? Ma sens rura 1 1/2 ?
  2. Możesz to jakoś narysować/ zrobić zdjęcie jak to ma wyglądać? Trudno mi sobie to wyobrazić
  3. Przyjmuje się około 50l bufora na 1kw kotła. Zasobnik cwu podłącz pod bufor, dobrze zaizoluj, w lecie będziesz palił raz na tydzień lub rzadziej.
  4. Kolego ile puszek tego napoju co stoi na kotle sobie cenisz za taki odlew? Wszystkie moce kotła mają ten element w takich samych wymiarach? U mnie na razie powoli sypią się te przesłony od strony komory zasypowej ale dobrze by było być przygotowanym bo "dziubek" elementu wirowego już się trochę stępił.
  5. Jeśli planujesz bufor to bierz kocioł dużej mocy. Do 1000l 18kw lub więcej, tak żeby jeden załadunek wystarczył do zagrzania całego bufora. Ja mam MPM DS 14 kw i bufor 750l i samym drewnem twardym jest na styk albo nawet trochę za mało.
  6. NeS

    Kocioł DS MPM

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/34804-kocioł-ds-mpm/?do=findComment&comment=609718
  7. Komin drożny? Od sprawdzenia tego chyba należy zacząć
  8. U mnie na takie objawy pomaga pompka na 3 bieg, kocioł jakoś się zapowietrza od czasu do czasu. Taki objaw mam też gdy wkładam pionowo drobne gałęzie. Wtedy chyba rozpala się wsad w komorze zasypowej a stamtąd pompka na 1 biegu nie do końca jest w stanie odebrać ciepło/wodę.
  9. Kurcze, liczyłem szczerze mówiąc na coś w okolicy 5k zł, a widzę że trzeba się bardziej na 8-9k nastawiać. Może warto berettę jeszcze podratować hmmm...
  10. Serwis po gwarancji ma mi kto zrobić, ale nie chciałbym pchać się w jakieś wynalazki. Wiem że potrzebna mała moc, liczyłem bardziej na podpowiedź jakiego modelu szukać albo w jakiej marce są takie kociołki.
  11. Jak w temacie, beretta super kompakt kończy swój żywot, zużywa kosmiczne ilości gazu, taktuje cały czas, gdyż w mieszkaniu jest łącznie tylko 21 żeberek grzejników aluminiowych. Problemem jest też zaciąganie powietrza przez kratki wentylacyjne. Jaki kocioł kondensacyjny wybrać do takiego mieszkania? Czy sensowne jest dołożenie np. 2 grzejników po 5 żeberek? Budownictwo z lat 80/90, ale to chyba nie ma większego znaczenia.
  12. Moim zdaniem powinni egzekwować, w imię czego ludzie, którzy poczynili inwestycje mają być stratni? Są równi i równiejsi? Mało tego wielu z nich było pierwszymi po 3k dodatku na węgiel. Co do tematu, założyć kopciucha 5 klasy z buforem i czekać co będzie za 5 lat, żyjemy w czasach bardzo niepewnych i duże inwestycje to duże ryzyko
  13. Opał z luzem, drobny, układany w poprzek, tak żeby opadał przed palnik cały czas. Ja mam też blachę, tam dłużej leży żar. No i mój sposób to jedna warstwa twardego w poprzek na ruszt w miarę szczelnie, później iglaste drobne wzdłuż ze szczeliną na środku do palnika, później znów w poprzek tak jak 1 warstwa a na to luźno jak leci. Jeśli daję w pionie to w miarę możliwości kładę duży kawałek żeby dociskał.
  14. Pp miarkownik na 85 stopni, PW z tego co pamiętam po obu stronach do połowy otwarte
  15. Też mam 55 zawór, grawitacyjnie u mnie idzie przez 1" więc nie ma rewelacji. Start pompy na 80 miałem, teraz zszedłem na 75 i włożyłem jeden zawirowywacz, ten od czopucha. To czy huczy zależy od grubości i rodzaju opału. Ostatnio jak na żar dałem trochę drobnego iglastego a później kołki takie do 5cm średnicy w pionie to myślałem, że kocioł kominem wyleci🙂 83 stopnie trzymał cały czas, płomień aż zawijało w dół do drugiej komory wymiennika.
  16. Miko09 a ochronę powrotu masz? Ile stopni? Moja 14tka nie daje rady grzać cały czas 80' na 1 biegu pompki, więc myślę że to Twój problem. Różnica 10 czy 15 stopni między powrotem a zasilaniem to chyba max żeby do bufora cały czas pompowało.
  17. U mnie miarkownik zabezpiecza przed gotowaniem w razie braku prądu, rury kocioł-bufor mam calowe i miarkownik mechaniczny ustawiony na 85 stopni. Powyżej 90 na kotle zamyka PP i kocioł spowalnia, wygasa.
  18. Wymiary na kartoniku, jednak szerokość sobie zmierz z luzem, ale takim żeby blacha "wisiała" na wspornikach od rusztu. Na pewno kotły różnią się o kilka mm wymiarami.
  19. Ja się kociołka "nauczyłem". W zeszłym roku robiłem kanapkę z węglem, w tym włożyłem blachę i jest dobrze.
  20. NeS

    Kocioł DS MPM

    Ja zamówiłem płytkę u miejscowego ślusarza, wczoraj pierwszy test i rzeczywiście robi robotę. MPM DS 14
  21. Ja mam MPM DS 14tkę i też wali wędzonką, pokażcie zdjęcie jak wkładacie te płytki/blachy to może coś spróbuję pokombinować bo ten sezon chyba będę próbował lecieć na samym drewnie. U mnie ta przesłona regulująca wysokość wlotu do palnika z blachy odeszła do krainy wiecznych łowów już w 1 sezonie. Pisałem o tym w którymś wątku i wrzucałem zdjęcia. Może to jest przyczyną hmmm
  22. U mnie niestety w buforze były wejścia 1" więc nie było sensu dawać grubszych rur. Jeśli jest możliwość to uważam, że trzeba dać jak najgrubsze.
  23. Mam mpm ds 14 i bufor 750l spięte CU 28 i grawitacyjnie coś tam idzie ale nie na tyle żeby nie gotowało. Miarkownik ustawisz na 80 stopni i zamknie kocioł zanim zacznie gotować. A najlepiej UPS
  24. Czy można prosić o jakieś zdjęcia, jak to zamontowałeś, listę i koszty materiałów?
  25. Ja powiedziałbym wręcz, że im drobnej tym lepiej, trzeba tylko uważać żeby nie było układane "na styk" żeby uniknąć zawieszania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.