Skocz do zawartości

Darekas

Forumowicz
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Darekas

  1. Dostałem instrukcję techniczną z Carlo Poletti Co tak naprawdę ona oznacza że można głowicę ze strony prawej przełożyć na lewą ale co z przepływem. Wg tej instrukcji zasilanie powinno być po stronie prawej. Czy dobrze odczytuję ten rysunek, że zasilanie jest zawsze po stronie prawej. Ale jak przełożymy głowicę termostatyczną na stronę lewą to wtedy regulacja termostatem będzie na powrocie. Czy tak ma być czy to jest błąd w druku???
  2. A konstrukcja takiego przyłącza nie wymusza gdzie ma być zasilanie bo inaczej będzie np. stukanie w grzejniku?
  3. Koledzy hydraulicy pomóżcie laikowi. Tak na Was liczyłem.
  4. Sytuacja wygląda tak że rury Pex mam już poprowadzone i zakafelkowane glazurą i to w ten sposób że zasilanie jest po prawej stronie. A sprzedawca na początku twierdził że zasilanie do tego zaworu może być podłączone tylko po stronie lewej czyli odwrotnie niż mam ja. Wolę kupić inny zawór niż pruć glazurę ale jako jedyny można w nim zamiast głowicy termostatycznej wkręcić pokrętło manualne dlatego tak mi na min zależy..
  5. Witam Chciałbym kupić do podłączenia grzejników łazienkowych takie przyłącze kątowe Caro Poletii Carlo Poletti V421 Carlo Poletti Sprzedawca twierdził najpierw że zasilanie musi być po lewej stronie i nie można zmieniać ustawienia głowicy termostatycznej. Później zmienił zdanie i mówił że można go rozbierać i przekładać ze strony prawej na lewą i odwrotnie. Ma ktoś doświadczenia z tym zaworem. Jak jest prawidłowo tzn z której strony musi być zasilanie z prawej z lewej czy może strona jest dowolna. Czy przekładając głowicę można z jednej strony na drugą zmienia się też zasilanie. Pomóżcie mi rozwikłać ten problem.
  6. Czy ma w tym wszystkim znaczenie czas w jakim doszło do spadku ciśnienia. Czy powietrze ma prawo zejść prawie w całości z instalacji. Czym ciśnienie było niższe tym szybciej się obniżało a na samym początku przy 5 bar przez 30 min nic nie drgnęło
  7. Przez 3 ostatnie dni ciśnienie z 3,5 bar spadło do 1 bar. Czy powinienem się martwić? Nawet jak weźmiemy w/w zjawiska fizyczne jakie mają wpływ to jednak jest to spadek zbyt duży. Czy może jest to normalne że powietrze zawsze po pewnym czasie zejdzie z instalacji.
  8. Nie mam jeszcze gotowego przyłącza wodnego i instalacja nie jest w całości skończona dlatego powietrze a nie woda. Nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego przez pierwsze 30min ciśnienie nie spadało a później zaczęło spadać i cały czas spada mimo że ciśnienie jest coraz niższe. Dlaczego cały czas uchodzi powietrze?
  9. Chodzi mi pomoc w interpretacji próby ciśnieniowej w instalacji wodnej wykonanej z rur polipropylenowych. Instalacja nabita powietrzem do 5 bar. Po 30 min spadek ciśnienia minimalny. Ale po 2 godz. spadek był już 0,6bar dobito ponownie instalację do 5 bar po 2 godz. spadek o 0,3bar czyli można przyjąć że próba wypadła prawidłowo czyli nie ma nieszczelności. Ale kto mi wytłumaczy dlaczego jest ciągły spadek ciśnienia w instalacji od 0.2 do 0.6bar przez 24 godz.?????? Wskazania manometru cały czas pokazują spadek ciśnienia. Czy ma tutaj znaczenie to próba jest wykonana powietrzem a nie wodą?
  10. Poszukuje moduł grzejnikowy przyłączeniowy kątowy do grzejników z zasilaniem dolnym typu V. Tylko potrzebuje znaleźć przyłącze kątowe które będzie estetycznie i ładnie wyglądało. Mają to być grzejniki dekoracyjne. Macie jakieś namiary
  11. Jakie macie doświadczenia i opinie na temat grup pompowych Meibes. Grupy pompowe Meibes Po tym jak zrezygnowałem z zakupu kotłowni Vaillant poszukuje grupy pompowe innego producenta. Oryginale Veissmann są bardzo drogie.
  12. Myślę że firma Vaillant już pracuje na tym aby uzyskać odpowiednie certyfikaty :angry:
  13. Przypadkowo się o tym dowiedziałem dzień przed zakupem. Ponieważ firma Vaillant tak traktuje klientów zrezygnowałem z zakupu jakiegokolwiek produktu firmy Vaillant. W kotłowni będzie kocioł innej firmy. Na moje pytanie czemu autoryzowani serwisanci Vaillant nie wiedzą nic o takich ograniczeniach nie uzyskałem odpowiedzi.
  14. Chociaż firma Vaillant głośno tego nie mówi to okazuje się że podłączenie kotła gazowego kondensacyjnego Vaillant do systemu kominowego innego producenta powoduje utratę gwarancji na kocioł Vaillant. Firma Vaillant tłumaczy to tym że ma certyfikat dopuszczający tylko na kocioł gazowy razem z ich własnym stalowym system kominowy. Montaż ich kotła z systemem kominowym innego producenta jest niezgodny z instrukcją instalacji gdzie jest napisane że kocioł musi być wpięty do oryginalnego komina powietrzno-spalinowego firmy Vaillant a to wg. firmy powoduje utratę gwarancji. Jak do tego doszedłem? Otóż zadzwoniłem na infolinie telefoniczną Vaillant z pytaniem czy mają firmowe podłaczenie ich kotła do komina Schiedla. Wtedy dowiedziałem się że kotła kondensacyjnego Vaillant nie można podłączyć do komina Schiedla bo będzie źle współpracował z kominem Schiedla np. może automatyka wyłączać kocioł. Zdziwiony całą sytuacją wysłałem maila z zapytaniem do firmy Vaillant. W odpowiedzi zostałem poinformowany ze podłączenie kotła Vaillant do komina innego producenta powoduje utratę gwarancji. Co o tym sądzicie. Czy to jest jakieś nieporozumienie czy rzeczywiście jest prawdą. P.S Ciekawe co na to inni producenci stalowych kominów?
  15. Ci od Schiedla wszystko mi wyjaśnili tzn że ich komin jest najlepszy ;) Jak kondensat przechodzi przez piec to odzyskujesz jeszcze dodatkowo ok. 1-2% mocy kotła a tak to tracisz. Tak argumentują producenci kotłów którym zależy żeby kupować ich systemy kominowe które odprowadzają kondensat do kotła.
  16. Ale ja mam pomurowany ten specjalny do kondensatów czyli Schiedel Avant 12
  17. Wczoraj dowiedziałem się na infolinii Vaillant że komin Schiedla nie nadaję się do podłączenia kotła gazowego kondensacyjnego z dwóch powodów: Pierwszy to prędkość wyrzucanych spalin. Chodzi o to że systemowe kominy Vaillant mają średnicę fi 80 a Schiedel zazwyczaj 120. Większa średnica komina ma jakoby powodować zmniejszenie się prędkości wyrzucanych spalin. Automatyka kotła ma to jakoby wykrywać i może wyłączać kocioł. Drugi to taki że kondensat powinien przechodzi i być odbierany przez kocioł a w przypadku komina Schiedla nie jest to możliwe. Czy ktoś z Was spotkał się z tego typu problemami z kominem Schiedla?
  18. Jak dzwoniłem to sami nie wiedzieli czemu ciśnienie przy wylewaniu aż tyle wzrosło. Prawdopodobnie była to zasługa bardzo dobrego odpowietrzenia podłogówki. Dostałem również odpowiedź że nic się nie powinno stać ale lepiej zmniejszyć ciśnienie. To tyle odpowiedzi producenta. Jak widzisz nie daję ona wcale 100% pewności.
  19. Rzeczywiście trochę się uspokoiłem bo instalację mam zrobioną białą rurą Kisan PEX-AL-PE 80 a ta ma 1 Mpa. Podłogówki oczywiście nie grzałem ciśnienie wzrosło tylko w trakcie wylewania jastrychu. A to co pisał krisk czyli O,6 MPa to dotyczy rury Kisan ale czerownej. Chociaż tutaj Rury Kisan raz jest podane ciśnienie 0,6 Mpa dla ogrzewania podłogowego a 1 Mpa dla ciepłej wody. Nie bardzo rozumiem czemu jest taka różnica.
  20. Nikt nie uspokoi moich skołatanych nerwów wpisem kriska
  21. No jak to przeczytałem do włosy wypadają. Dopiero teraz przeczytałem Twój wpis i trochę mi szczęka opadła. Wcześniej myślałem że nikt nie pisał w tym wątku. Czy prawdą jest to co pisał krisk że wysokie ciśnienie w trakcie wylewania wylewki mogło spowodować uszkodzenie rury Pex. Maksymalne ciśnienie robocze dla rury Pex Kisana rzeczywiście jest O,6 MPa ale chyba rura ma jakiś zapas i chwilo wytrzymuje większe ciśnienia?
  22. Już spieszę z odpowiedziami. Niestety czasowo byłem odcięty od netu. Rura to Kisan (ta biała nie czerwona) Wg firmy Kisan żaden ucisk betonu nie powinien powodować wzrostu ciśnienia ale może to powodować większa temperatura wody. Wylewka nie jest gipsowa ale cemetnowa z miksokreta. Być może za za wszystko odpowiadał manometr. Jak spuszczałem wodę na rozdzielaczu to miałem już 10bar Potem 1,5bar. Jedyne co mnie zaciekawiło to spadek z 10 bar do 1.5 bar spowodowało upuszczenie bardzo niewielkiej ilości wody dosłownie około 20-40ml wody. Teraz jest nowy manometr i wskazuje od 3,8 do 4,5 bar
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.