Skocz do zawartości

KubaS1988

Forumowicz
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Kostka PRL ok 100m2 Ściana z pustaka, ocieplone z trzech stron styropianem 10, okna plastiki,
  • Instalacja
    Instalacja grawitacyjna pompa co,parter 5 grzejników żeliwnych(57 żeberek)góra 4 grzejniki stalowe.
  • Kocioł
    Węglowy Popter G10 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Dęblin

Ostatnie wizyty

806 wyświetleń profilu

Osiągnięcia KubaS1988

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Mam taki lewarek który ktoś już kiedyś rozbierał i dorabiał uszczelki. Czy w miejscu zaznaczonym też muszę dać jakaś uszczelke? Jedna była w kawałkach i nie jestem pewien gdzie była.
  2. Były jakieś próby z dorabianiem zawirowywaczy czy rck ale średnio to się sprawdziło. Czopuch parzy. Komin na całej długości cieply. Niby oddaje ciepło bo idzie przez chałupę środkiem. Domyślam się że montaż wkładu kominowego to tez problem?
  3. Witam bardzo serdecznie. Proszę o pomoc,ręce już Mi opadają. Chce przekonać właścicielkę domu że przeróbka komina i dachu nie będzie miała wpływu na poprawę spalania i zmniejszenie temp. spalin ,zmniejszenie ciągu kominowego. Uważam że za kasę wydaną na przemurowanie komina można przeznaczyć na wymianę pieca na jakiegoś DS-a z lepszą sprawnością. Moim zdaniem winny jest piec z małą pojemnością wody(32L) i małą powierzchnią wymiennika(poziomy).Właścicielka uważa że pogorszenie spalania zbiegło się z wymianą dachu i wyprostowaniem komina .I teraz chce uwaga przerabiać komin i dach bo tak zmniejszy ciąg. A że nie jestem hydraulikiem i kominiarzem to kobiecie nie przetłumaczę .Piec Rakoczy popter G10KW.Ogrzewa taki dom LINK. Czy ktoś na podstawie zdjęć może napisać czy taka przeróbka komina jest uzasadniona i da jakiś efekt? Było tak i jest pomysł właścicielki żeby wrócić do takiej konstrukcji komina.
  4. Dobra wracam do tematu bo zrobiło się już na tyle ciepło że będę ruszał z robota na strychu. Która welna będzie najlepsza? https://m.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian-izolacja-akustyczna/welna/welna-mineralna-szklana-home-39-150-mm-ursa,p427866,l396.html https://m.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian-izolacja-akustyczna/welna/welna-mineralna-szklana-home-37-150-mm-ursa,p405000,l396.html https://m.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian-izolacja-akustyczna/welna/welna-skalna-toproll-super-150-mm-rockwool,p384468,l396.html Do rockwoola zniechęca mnie waga. Strop betonowy, strych nieużytkowy.
  5. A czy z takiego betonowego stropu usuwać trociny przed położeniem wełny? Na większej częsci mam wysypane około 5cm i się zastanawiam czy to sprzątać? Czas najwyższy się tym zająć bo opal coraz droższy.
  6. Nie napisałeś gdzie będziesz go wstawiał. A chyba warto wiedzieć że takie kotły według ustaw nie będą spełniały norm.
  7. https://czysteogrzewanie.pl/podstawy/uchwaly-antysmogowe/
  8. https://www.money.pl/gospodarka/podwyzki-cen-pradu-staja-sie-faktem-ure-zatwierdzil-taryfy-6716398772894560a.html
  9. https://www.money.pl/gospodarka/ceny-gazu-szaleja-splynely-alarmujace-dane-o-magazynach-6715346717043552a.html
  10. Dzięki za rady. Widzę że jest sporo pomysłów na taką podłogę. Zaprosze jakiegoś speca od podłóg niech sprawdzi jej stan i podejmie się decyzję. W sumie jak już jest rozgrzebane to chciał być jakaś izolację wsadzić pod podłogę. Wełna czy styro+wylewka? Pod spodem mam słabo ogrzewaną piwnice i trochę ciągnie zimno.
  11. Tak po mojemu to jest mega krzywo. Nie ma dwóch desek obok siebie na równym poziomie. A jakiej grubości minimum miała by być ta płyta OSB na te dechy żeby to wyrównać? Bo jest taki problem ze do góry mogę max 3 no może 4cm dać. Drzwi balkonowe mnie ograniczają. Mają być panele.
  12. Mala aktualizacja. Pozegnalem się z fachowcami, zapadła decyzja że kujemy wylewkę. Nie ma co w g..... rzeźbić. I teraz pytanie co z taka podłoga dalej robić? Dodaje zdjęcia. Każda uwaga będzie pomocna.
  13. Tak widziałem że stosuje się takie rozwiązania. Ale czy to jest dobrze przygotowana powierzchnia skoro pod moim ciężarem (70kg) dalej podłogę słychać? Dodatkowo nie zastosowano dylatacji przy ścianach a pianka widoczna na zdjęciach posłużyła do uszczelnienia podłogi żeby wylewka nie podcięcia pod podłogę. Widać zresztą że nie wszędzie się to udalo. Czy tak przygotowane podłoże wytrzyma kiedy już wniesie się jakieś cięższe meble i zacznie normalnie korzystać z pomieszczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.