Jak ktoś płukał (najlepiej starą) instalację CO, to zauważyliście poprawę? Np niże spalanie w kotle czy większa wydajność grzejnika? Ktoś to sprawdzał?
Miałem 2 lata temu zamontowany wkład (owalny) do komina, jednak ostatnio zauważyłem, że na ścianie komina pojawiają się plamy od kondensatu. Na czapie komina jest strażak. Moja teoria jest taka, że kondensat wytrąca się między końcem wkładu a strażakiem i tak się skrapla na zewnętrzną ściankę wkładu i dalej na komin.
Ktoś miał taki przypadek? Jak można sobie z tym poradzić?
@Darki84, nie mam przesłony.
@kubutek11180 QmPell nie ma samoczyszczenia. Wydmuchuje wszystko przez kilka minut. Jest zdjęcie rusztu i dziurki są drożne.
Dla tych co posiadają QmPell: jakie jest Wasze spalanie w zależności od temperatury uruchomienia pompy CO? Czy np temperatura 35 C ma większe, a 60 C mniejsze spalanie?
Komora wygląda ok. Potrzebujesz więcej mocy (czyt. pelletu). Zwiększ dawki. Zwiększyło się zapotrzebowanie po uruchomieniu grzejników a kocioł ma za mało paliwa by sprostać temu.
Można też starać się palić bez większych wahań temperatury spalin. Komin będzie miał w miarę stałą temperaturę i nie będzie się tak skraplać w kominie.
Zgłosiłem to już na serwis bo jest to już zbyt irytujące.
> Zmniejsz nadmuch w rozpalaniu do 35% może to coś pomoże.
Dawałem Twoje ustawienia, ale było to za słabe. 45-50% dopiero. Na 35% ciężko zwiększał temperaturę.
Spróbuję z nadmuchem, chociaż nie wyjaśnia to jak przy próbie rozpalenia może ten proces nie wypalić.
Dosłownie teraz miałem kolejny przypadek, że przeszedł w rozpalanie, wrzucił trochę i dał błąd. Było widać, że dawka była za mała, ale ustawienia są na 28 s dawki (dawałem też na 30 s ale bez różnicy).
Wchodziłem i jak pisałem w pierwszym poście, przechodzi normalnie cały cykl. Nawet rozebrałem całą rurę podajnika by zobaczyć czy coś się zaklinowało może, ale nic, wszystko ok.