Skocz do zawartości

zaciapa

Stały forumowicz
  • Postów

    702
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Ostatnia wygrana zaciapa w dniu 15 Listopada

Użytkownicy przyznają zaciapa punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Narazie około 100m2 :)
  • Instalacja
    Bufor 1200l (własnej roboty) +miedź + alu
  • Kocioł
    MPM 21-25kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    podlaskie
  • Zainteresowania
    Wszystkiego po trochu :)

Ostatnie wizyty

4 503 wyświetleń profilu

Osiągnięcia zaciapa

  1. Załącza przy temp 22,7, ale tego nie widzisz bo mierzy temp, co 0,2 stopnia 🙂 Też mam auratona, zmieniłem z salusa, bo hustereza 0,5 stopnia, to jakieś nieporozumienie 🙂
  2. U mnie kociołek po modyfikacji śmiga jak należy, grawitacja nie przeszkadza mu w niczym, by dobrze funkcjonować. Jedynie teraz czego mi brakuje to, górnego załadunku.. Filmik z wczorajszego palenia, godzinę po rozpaleniu, bez żadnych celebrowań (rozpalam, chwilę czekam na krótkim obiegu i zamykam) temp powrotu przez prawie cały okres palenia około 30 stopni, gdyż ładuję bufor tylko jednym wsadem, temp końcowa bufora 90/75/70/60 Film trochę kiepski, bo kamera telefonu łapała ostrość prawie cały czas 🙂 Finalnie płomien był bardziej przeźroczysty, coś na podobe z palnika gazowego 🙂
  3. Nowy sezon telenoweli, na rok 24/25 uważam za otwarty 😁
  4. @dash4 Nic tam nie ma musisz dławić, na początku palenia w kotle są takie wycieki, później ustępują,.. Jeśli kocioł będzie chodził na pełnej mocy, takich objawów przy grawitacji nie ma..
  5. Nie nazwał bym tego, stłumieniem ciągu, to jest do stabilizacji podciśnienia w kominie. Przy kotłach ds jest to dosyć istotne, gdyż przy wietrznej pogodzie, mogą być duże wąchania tego podciśnienia, co za tym idzie, w palniku będzie Ci zrywało płomień, a zatem niestabilną pracę kotła..
  6. U mnie gdzieś od 3 sezonów po okresie letnim, też nie chce ruszyć, ale nigdy nie rozbierałem, wystarczy czymś metalowym popukać delikatnie w korpus pompy i zawsze rusza..
  7. @carinus W lokalizacjach nie ma co porownywac, ale sposób wykonania już tak. Wcześniej w tym samym miejscu miałem wykopaną innym sposobem ( rura w rurze), to ta co teraz mam, jest nie do porównania 🙂
  8. Cały czas drobny piasek...
  9. Ja wykopałem u siebie na rurze 160, otwory fi 20 +siatka studniarska, na głębokość 5,5m, głębiej nie mogłem zejść, ponieważ ciśnienie wody było tak duże, że nie pozwalało otworzyć klapki na szlamówce. Powiem Ci, że pompa z wydajnością 100l/m (taką mam), może chodzić non stop, a poziom wody w rurze spadnie do poziomu górnych otworów i stoi jak wryty..
  10. Mam podobną baterie, zakupioną na temu, tyle, że bez elektroniki, nawet fajnie to działa. Z jakiego materiału masz przyłącza? Musisz niestety tam wykuć i zrobić X..
  11. Podbijam, bo dalej leży nie używany.. Cena ca komplet 1000 zł, czyli taniocha 🙂
  12. Myślę, że producenci porównanie zrobili do sortu drewna niższej jakości, bo według mnie, mniej więcej tyle idzie co deklarują.. A palę teraz brykietem w mpmie..
  13. @szpenio Jeśli chcesz dać grube rury z kotła do bufora, przy czym chcesz mieć ochronę powrotu, oraz grawitację, to sobie lepiej daruj takie coś, bo za cholere tego nie wysterujesz.. Bo tak jak piszesz, że będziesz grzał pompką dopuki bufor nie nabierze 50* na dole, to praktycznie będziesz jechał cały czas na pompce..
  14. Tak spojrzeć na to trzeźwym okiem, to tam w nazwie tego kotła, przy jednej literce, brakuje skośnej kreski.. 😁
  15. @maronka Przy takiej temperaturze jak wczoraj, to już pod koniec pompka chodziła, ale to był raczej experyment, do takich temperatur nie będę bufora na codzień gonił.. Do tych normalnych 90 to poradzi sobie sama grawitacja. Narazie testuje cała instalację, jak to wszystko chodzi, żeby już z nowym sezonem grzewczym, wszystko chodziło na tip top..🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.