Skocz do zawartości

zip20

Stały forumowicz
  • Postów

    168
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 647 wyświetleń profilu

Osiągnięcia zip20

  1. Powoli będą wchodzić rozwiązania produkcji paliwa wodorowego w lecie (z pv) które będzie można wykorzystać zima. Trzeba tylko czekać.
  2. Nie raz kupowałem w listopadzie i szedł bezpośrednio do kominka, pali się jak złoto, trzeba tylko mieć dobrego dostawcę. Sam też mam swoje krzaki i widzę ile trzeba sezonowaç drewno, osika wystarczy nie cały rok i pali się jak szalona wyschnie na papier. Kwestia gdzie zamówisz, wilgotnym drzewem też się da palić tylko trzeba umieć, trzeba wytworzyć w kotle bardzo wysoką temperaturę i żar nie chce mi się rozwijać tematu bo nie o tym wątek jest. U mnie w Małopolsce bez problemy kupuje sezonowanego buka bezpośrednim do kominka.
  3. Musisz zdecydować czy lubisz palić w kotle i go doglądać, czy wolisz załadować i zapomnieć. Ja bym szedł z podajnikiem z możliwością montażu rusztu awaryjnego a wtedy spalisz drewno i węgiel. Masz 3 opcje do dyspozycji w jednym kotle
  4. Masz dwie opcje kocioł z podajnikiem na ekogroszek z możliwością zamontowania dodatkowego rusztu (nie do końca legalne ) ale da się, można palić drewnem. Do drewna nie potrzebujesz żadnej wiaty (chyba że masz swój las) kupujesz gotowe sezonowane, wrzucasz do kotłowni i palisz. Albo zasypowy można palić drewnem węglem. Co do bufora, czym większy tym wyższa wygoda, rzadziej zaglądasz do kotłowni.
  5. Jaki wymiennik byłby dobry do tego przypadku ?
  6. A czy ogrzewanie podłogowe również ? Chciałbym żeby całe ogrzewanie garażu było w glikolu. Czy rury ogrzewania podłogowego są odporne na glikol np wawin kameleon ?
  7. Planuje z domu zrobić zasilanie garażu rurami preizolowanymi (elastycznymi). Czy przy odległości 15m (długość rury do rozdzielacza w garażu) wystarczą rury preizolowane o średnicy 32mm ? Na garażu docelowo ma być mieszkanie, powierzchnia ogrzewanych podłóg to 55 -60m2 Czy mogę rury ogrzewania podłogowego na garażu i ta rurę preizolowaną zalać glikolem, a w kotłowni zastosować wymiennik ?
  8. Zapotrzebowanie budynku 8KW Kocioł junkers do którego chce dołożyć pompę ciepła (junkers ma grzać w duże mrozy) Tabela wygenerowana na podstawie kalkulatora Panasonic dla 8KW (strefa -20) Iść w 5kw czy 7kw Panasonica (monoblok) Czy 7KW będzie znacznie taktować (czy akceptowalnie) Według kalkulatora Panasonic oszczędności większe na pompie 7kw (około 200zł rocznie) CO+CWU boje się ze mogę mieć lekkie niedoszacowanie zapotrzebowania stad na wykresie też 8,5KW (taki zapas gdyby ) Zyski bytowe nie są uwzględnione przy taktowaniu wiec będzie pewnie ono występowało o te 2-3 stopnie niżej niż zaznaczony zakres czyli przy 7KW pewnie w granicy 6-7C a dla 5KW 12-13C
  9. Czy tylko ten sterownik jest w systemie czy jak drugi na piętro ? Ciężko coś znaleźć jedyna porada, wyjąć RC 310 i ponownie włożyć. W razie potrzeby potwierdź stary komunikat o błędzie po uruchomieniu urządzenia.
  10. Kurcze nie mam jak teraz sprawdzić ale w ustawieniach masz ustawienia zaworu 3d lądującego zasobnik CWU i tam są opcje do wyboru. https://www.junkers-sklep.pl/files/398662328/instrukcja-montazu-cw-400-i-cr-400-i-cw800.pdf strona 14 Konf. c.w.u. na kotle Tutaj spróbuj zmienić do swojej sytuacji
  11. Bufor, sprzęgło, wymiennik to 3 rożne rzeczy Rysunek bez tego ciężko coś powiedzieć.
  12. Ja mam Junkers 14kw dom 180m2 spokojnie daje radę i ładnie moduluje mocą palnika. Jeśli masz tylko ogrzewanie podłogowe, lub tylko grzejniki to może być polecany na forum tańszy Termet. Junkers głownie sprawdza się przy bardziej złożonej automatyce podłoga+grzejniki i inne obiegi, jest dość prosty w rozbudowie o kolejne obiegi. Oczywiście w samej podłogówce też będzie smigał. Gwarancja od zakupu 2 lata z możliwością rozszerzenia o kolejne 5 lat. Warunek co roczne przeglądy po drugim roku od zakupu.
  13. Bez nerwów, panowie bo nie o to chodzi. Rozchodziło mi się o to że: Bufor ma swoje zalety przy pompie ciepła ale nie koniecznie przy kotle który ładnie moduluje mocą palnika i taki bufor to zbędne grzanie wody w instalacji, początkowa praca kotła na pełnej mocy, opóźniony start instalacji. Dlatego chciałem rozbić to na osobne obiegi dla kotła bezpośrednio do sprzęgła, a pompa z buforem w celu zwiększenia załadu wody. Tyle, nie podnoszę już ciśnienia. Dziękuję za poświęcony przez was czas, sporo użytkownicy tego forum mi pomogli.
  14. Schemat podobny tylko u mnie zamiast bufora jest sprzęgło, bufor dorzuciłem żeby zwiększyć pojemność wody w układzie. Pytanie czy ten bufor jeśli dawać to (zasilanie/powrót) czy go wywalić jeśli miałby szkodzić. Czy bez bufora równolegle zamiast sprzęgła będzie kuleć taka instalacja ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.