Skocz do zawartości

tsa78

Stały forumowicz
  • Postów

    110
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom pół drewniany +pół cegła - 100m2 dobrze ocieplony
  • Instalacja
    8 grzejników + ogrzewanie podłogowe 100 m2 + cwu 140+200 L
  • Kocioł
    Buderus Gb072 14 kw + Junkers Supraclass 20kw (zmniejszone palenisko o polowe) palę węglem i drewnem

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    podbeskidzie

Ostatnie wizyty

2 488 wyświetleń profilu

Osiągnięcia tsa78

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Jeszcze podaj lokalizacje to będzie ułatwienie dla tych co czytają.
  2. a jaką temp zasilania masz teraz?
  3. U mnie 11 sekcji i chodzą po 0,5 l/min 24/7.Ciepło w domu!!!
  4. Mam identyczny układ+ kocioł gazowy. System trochę usprawniony na wypadek braku prądu i działa również na grawitacji poprzez obejscie z zaworem zwrotnym omijającym sprzęgło . Działa to np tak grzeje w kotle grawitacyjnie woda grzeje bojler i idzie na grzejniki a powrót idzie przez sprzęgło z którego ciągnie sobie podłogówka .
  5. Mam taki sam kocioł + wymiennik cwu 200 litrów. Skreciłem CO do 5 kw i grzeje 38 stopni a CWU do 8 kw i grzeje do 44 stopni. Mam ogrzewanie mieszane ale gdy kiedyś próbowałem tylko podłogowym to zmniejszyłem temp CO do 30 stopni i moc na min i szło sobie na 26 stopni. teraz grzeje z temp pomieszczenia w godz 5-7, 14-16,19-23 i temp w najzimniejszym pom 19 stopni reszta ok 20 stopni. Zużycie na poziomie ok 3.5m3 doba.
  6. Mineło kilka dni czy autor tematu poradził sobie z rozwiązaniem tego problemu??? Byłoby super jakby każdy temat miał jakieś pouczające zakończenie.
  7. zmniejszysz palenisko szamotem to będzie mniejsza moc a jeszcze lepiej bo podniesie sprawność spalania
  8. Mam kilku znajomych co się napalili na kocioł z wbudowanym wymiennikiem i nie są zadowoleni . Doradzili mi 1funkcyjny z osobnym wymiennikiem Cwu i tak mam. Rzadziej się przełącza zawór trójdrożny w kotle. Co do kotła węglowego to też brałem pod uwagę że ma już prawie 20 lat i mam zrobione tak że w każdym momencie jestem wstanie go odciąć od systemu. Mam oba kotły spięte przez sprzęgło hydrauliczne razem z podłogòwka i grzejnikami ,tu masz fotę jeszcze w czasie składania.
  9. Idź w gaz i zrób wszędzie ogrzewanie podłogowe. Masz wtedy w domu ciepło bez roboty i przy niskim parametrze grzania do 30 stopni. ja u siebie od 2 miesięcy mam zrobione ogrzewanie gazowe. Jeszcze mam stary kocioł węglowy wpięty w system. Mam u siebie układ mieszany tzn wszędzie OP i grzejniki bo tak wyszło bo jednocześnie mieszkam i remontuje dom. kupiłem węgiel we wrześniu po 1200zł za tonę . Teraz grzeje gazem dom ok 100m2+ 200 l cwu ( 5 osób w domu) i idzie ok 4kubików gazu czyli 15zł tyle co wiadro węgla 12 kg i to bez roboty. A grzejąc na węglowym to takie 2 wiadra szły i jeszcze drewno.
  10. Ja u siebie mam 2 bojlery bezpośrednio za kotłem węglowym i mogą działać na grawitacji a potem sprzęgło i podział na CO i podłogowe na zaworze 3d. Ostatnio do sprzęgła dołożyłem jeszcze kocioł gazowy. Jeszcze usprawniłem system CO i teraz całość działa w systemie zamkniętym ale zrobiłem taki bypass że gdy grzeje w kotle węglowym to CO grzeje z pominięciem sprzęgła a powrót wraca przez sprzęgło z którego OP pobiera wodę do mieszacza tylko gazowe ogrzewanie CO idzie przez sprzęgło i zamyka zawór zwrotny zaraz za sprzęgłem na węglowym i tu 2 bojlery razem 350 litrów wody robią jako dodatkowy zład wody jakby coś miało być nie tak z zabezpieczeniem węglowego.
  11. Na YouTube jest fajny gość co pokazuje jak montuje te kotły aż miło posłuchać i popatrzeć . Na jego kanale jest mnóstwo filmów z montażu. Polecam bo warto. Karyluk-hydro
  12. Sorry kochany ale jakby u mnie tyle rzeczy było sprawdzone i dalej nic to był wymienił zawór )
  13. Grzejesz teraz krzywą z temp zewnętrzną.moze zmień sposób regulacji na pomieszczenia z modulacją.
  14. Dziwne. U mnie zawór termostatyczny esbe za sprzegłem tak jak u Ciebie i nie było problemów czy instalacja była zamknięta czy otwarta.
  15. Jeżeli zawór termostatyczny sprawdziłeś i kierunek zz jest ok a na rotametrach jest zero to sprawdź pompkę bo nie powinno tak być. Okablowanie lub odpowietrz na śrubunku . Masz pompkę wyżej niż rozdzielacz może jeszcze jest jakieś powietrze albo sprawdź zawór odpowietrzajacy czy nie zaciąga lewego powietrza na belce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.