Skocz do zawartości

tommy07

Stały forumowicz
  • Postów

    299
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez tommy07

  1. Wersja nr 1 jest najlepsza nie będzie w domu odczucia ciepło/zimno. Przy braku ocieplenia temperatura dzień noc ustaw tak żeby nie było większej różnicy jak 1stopien bo rano będzie musiał bardzo długo nadganiać obniżenie po nocy.W tyboxie ustaw stałą histerezę np 0,2 stopnia wtedy nie ma dużych wahań temperatury pomiędzy przerwami. Myślę że 40 stopni puszczone w grzejniki wystarczy na okres przejściowy.
  2. Sorki panowie małe sprostowanie te 11 dni to średnie spalanie wyszło 11,8 m3.
  3. Ostatnie 11 dni u mnie to średnia 10,8 m3 gazu , z tym że kociołek puszczony całodobowo bez obniżenia nocnego z wyprzedzeniem 2 dni przed mrozami a było minus 18, chałupa 150 m2 bez ocieplenia.W ostatni dzień mrozów już nie dobijał do 21,5 stopnia tylko trzymał 21,3.
  4. Czujka nie wie czy jest wiatr czy nie ona tylko odczytuje temperaturę zewnętrzną a dokładnie to termistor w plastikowej puszce.
  5. Czy to są na pewno opiłki czy czasem to nie jest zanieczyszczenie , które odpadło samoistnie z wymiennika i spływający kondensat je wypłukał?
  6. Kolego a jak masz ustawioną histerezę w tyboxie , PI czy stała histereza?
  7. Tak jest opcja wycięcia rusztu, tego samego roku co był problem przyszedł majster z palnikiem i wyciął je w cholerę. :)
  8. Podobna sytuacja pojawiła się u mnie po awarii wodociągowej , rury jęczały dosłownie słychać było w całym domu ale tylko przy używaniu cwu , winowajcą okazał się zawór bezpieczeństwa pod baniakiem z wodą , gdzieś wpadł jakiś paproch i zaczęło wyć po wymianie cisza.
  9. Masz kolego za duży kocioł (moc minimalna to coś kolo 7 kW )na obecnie panujące temperatury za oknem i do tego 50 stopni na zasilaniu i jest jak jest czyli taktowanie w czystej postaci.
  10. Spokojnie rurą zewnętrzną wokół której jest piana zasysane jest świeże powietrze także spokojnie nic się nie stanie, sam mam tak samo zrobione. ;)
  11. Dlaczego kwasiaka chcesz wsadzać nie taniej wyjdzie tworzywo przecież to do kondensata montujesz.
  12. Wal kolego z tym opisem fa forum M....a tam jest obszerny temat dotyczący Immergasa no i ludzie znający się na nich.
  13. Sprawdź jeszcze raz rachunek za gaz , jeśli masz taryfę w3-6 to masz odczyty co 2 miesiące.
  14. Tak na szybko szukając instrukcji do tego aristona to wychodzi na to że masz aktywny tryb komfort patrz instrukcja strona 9 https://www.ariston.com/pl/media/files/1830_Clas_One.pdf bo nienormalne to zużycie dobowe przy 4 osobach na cwu 3,5m3 na dobę ale jeśli masz taryfę w3-6 (ja też taką mam) to odczyty masz co 2 miesiące (czyli zużycie rzeczywiste) i wtedy kwota by się zgadzała.
  15. Dla takich połączeń to najlepiej dolać inhiblitor korozji nap FERNOX i śpisz spokojniej bo grzejniki z leroya nie są najwyższych lotów. https://allegro.pl/oferta/ferdom-ch-2-copal-inhibitor-korozji-1l-nowy-5996249458
  16. Poszukaj w sieci zasobnik warstwowy , galmet cos takiego produkuje.
  17. Na logikę biorąc to ktoś dobrał wymiennik pod kocioł 21 kw jak zamontujesz mniejszy kocioł to nic się nie powinno dziać i wymienni zdąży oddać ciepło na instalację co innego jakbyś kupował większy to wtedy mógłby być problem.
  18. Teraz kolego śmieciucha już nie kupisz , także po problemie.
  19. Gaz tańszy ale przesył w górę, no ale musztarda potaniała ;)
  20. Dlaczego z wbudowanym zasobnikiem one przeważnie maj dużą moc minimalną , lepiej osobny baniak i kocioł i na twój dom to jak najmniejszy. Przy zestawie kocioł plus zasobnik jak jedno ulegnie awarii to wymieniasz albo kocioł albo zasobnik a taki z wbudowanym to leci całość.
  21. tommy07

    Tybox 137

    Start grzania 21,8 stop 22,1. Sterownik nie gubi komunikacji po zaniku napięcia.
  22. Tańszy odpowiednik Huski czyli Partner , ewentualnie Oleo Mac i japończyki Echo i Shindawa.
  23. Kurcze no nie wiem , ale za zimowe miesiące coś w okolicach 2 zł za m3 , tylko ja jestem w taryfie w3-6 i tam są troszkę wyższe opłaty stałe a minimalnie niższa cena gazu. Tego roku nie miałem wyższej temperatury na kotle niż 48 stopni.
  24. Ja ogrzewam nieocieplony dom parterowy , tylko , że ściany mają 52cm grubości , powierzchnia 160m2 , okna jak u Ciebie wymienione z10 lat temu, temperaturę trzyma sterownik na 21,5 ale zwykłe trmometry pokazują 22 do 22,5 i taki rachunek co piszesz to masz za cały rok.Przed założeniem gazu w starym swk14 od zębca spalałem nawet 5 ton węgla , potem przesiadka na pseudo dolniaka rakoczy ds13 kw spalanie spadło do 3,5 tony a teraz gazu na cały rok z cwu i gotowaniem idzie około 1500 1600 m3 . pozdr
  25. Ojojoj Ksieciunio ale skubią cie za te przeglądy , ja płacę 220 z dojazdem za Immergasa też kondensat i 5 lat gwarancji pod warunkiem przeglądów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.