Skocz do zawartości

broda1725

Forumowicz
  • Postów

    58
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez broda1725

  1. Musisz kolego poszukać i pytać na forum z tego co czytałem ktoś na tym forum ma piec Hef z dolnym paleniem. Ale co i jak to ci nic nie powiem ja mam taki jak w budowie Optima z Defro i szczerze to jestem średnio zadowolony z niego, ma chyba tylko jeden plus, da się w nim rozpalić i od dołu i od góry, a minus taki czy rozpalisz od góry czy od dołu po paru godzinach cały wsad się rozpala nie tak jak np. w dolnych że sam dół na rusztach.
  2. Powiem tak nie znam się za bardzo też jestem nowicjuszem na tym forum ale troszkę już przeczytałem tematów i powiem ci tak te piece Optima czy Optima Plus są to piece górno-dolne to nie są typowo dolniaki, a z jakich firm są typowo dolne to musisz pytać, ja mam Dworek ZN układ przegród jest identyczny, producent pisze że to dolniak ale to jest górno-dolny, nad pierwszą przegrodą jest szczelina tak zwana bezpieczeństwa i dlatego a dolny niema tej szczeliny ma tylko u dołu. Poszukaj w podobnych tematach to wszystko będziesz wiedział. https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1635
  3. Ciekawe który z piec Defro jest na dolne spalanie. Chodzi ci o Optima ? to popatrz dokładnie na pierwszą przegrodę bez przeróbki się nie obejdzie jak chcesz żeby był typowo dolny.
  4. Kogeneracja to co radzisz żeby zrezygnować z założenia zaworu 3D lub 4D a zamontować zawory termostatyczne na grzejniki ?
  5. Czyli może być w tym miejscu, co do filtru rozumie cię ten poza tym też potrzebuje już wymiany bo jest brudny. Co do zaworu bezpieczeństwa to zaczął kapać po ok tygodniu od założenia, może powinien być spustem do dołu a nie do góry. Po co mi ten zawór 3 lub 4 drożny hm... przede wszystkim do regulacji temp. na wszystkich grzejnikach, według mnie fajna sprawa, zresztą każdy tu poleca te zawory przede wszystkim 4D. W sumie myślałem aby zamontować zawór 3D lub 4D albo zawory z głowicami termostatycznymi (Danfosy) na grzejniki ale doradzają lepiej zawór 4D. A ty jak sądzisz ?
  6. Automatyk jeśli można zaznacz X w którym miejscu można to zrobić bo nie za bardzo zrozumiałem że za zaworem spustowym.
  7. Ok co do manometru powiedz mi jaki najlepiej kupić i w którym miejscu najlepiej zamontować go, co do zaworu to faktycznie mam najtańszy. Ps. Podczas pracy pompki cyrkulacyjnej nie kapie z zaworu.
  8. Ok co do osi wiem muszę ją ustawić silnikiem do twarzy poziomo. A tak to wszystko ok ? Nie wiem czemu tylko zawór bezpieczeństwa mi kapie jak pompka nie działa a jak się włączy to przestaje. Pompę mam na wyłączniku czasowym dobowym.
  9. Wiem Mezik w poście wyżej wszystko opisałem innej odpowiedzi oczekuje. O jaką grupę bezpieczeństwa na zasilaniu zasobnika ci chodzi ?
  10. Mezik czy ja pytałem o zawór czterodrożny czy o to czy pompa jest źle osiowo założona, i nie rozumie ciebie co ma schładzać ? Czyli rozumiem że jest to prawidłowo wykonane podłacznie przy baraku dodatkowego podłączenia do cyrkulacji w bojlerze ? Przed cyrkulacja jest zawór kulowy odcinający za pompką zanim wejdzie do trójnika jest zawór kierunkowy a na dojściu ziemnej wody jest najpierw zawór zwrotny a za nim bezpieczeństwa i do trójnika. Na zdjęciach widać.
  11. ad 1) Wiem że jest źle tam będą przeróbki i zamontowany zawór 4D,naczynia przeponowego nie mam mam w zbiorcze otwarte ale jest w złym miejscu zamontowane będę przepinał na zaraz przy wyjściu z pieca. ad 2) Grzejniki mam stalowe(panelowe) ad 3) Mam filtr lecz go nie widać zaraz na wyjściu z hydroforu ad 4) Słyszałem że podpinanie pompki cyrkulacyjnej do zasilania zimnej wody do bojlera powoduje wzrost ciśnienia w bojlerze co może powodować jego uszkodzenie, tak kapie z zaworu bezpieczeństwa.
  12. Ja mam podpięte identycznie jak darek53 i mam pytanie czy to podłączenie jest w końcu źle wykonane i zagraża bezpieczeństwu ? jeśli źle to proszę aby wreście ktoś narysował schemat jak to powinno być przy takim bojlerze (bez oddzielnego króćca cyrkulacji) podpięte. fotki z mojej kotłowni
  13. Odnawiam to pytanie ponieważ chciałbym aby ktoś naniósł poprawki na to podłączenie cyrkulacji u mnie bo podobno jest źle podpięte i powoduje wzrost ciśnienia w bojlerze.
  14. No właśnie kto wie i co to daje ? czy warto dorobić ?
  15. Kupiłem też tone groszku i co to samo, załadowałem do pełna piec podpaliłem, 10h i niema pusty piec a a dymu przy nim co niemiara jeszcze bardziej niż z miału w sumie to ma on granulacje jak kurze jajko. A wystrzały też były na dodatek ruszta mi tak strzelały że myślałem że mi zara kocioł rozwali. A co do polewania miału to polewać czy nie ? ja mam lekko wilgny ten miał tak żeby nie pylił.
  16. Hm ... już sam nie wiem co myśleć a może dorobić kanały powietrza wtórnego przy górnych drzwiczkach lub dolnych ? może to jakoś rozpręży ciśnienie w kotle i będą sobie te spaliny same wychodzić bo wytworzy się ciąg. Jak myślicie ?
  17. Ok panowie, wymiana sterownika na nowy taki sam ST 22, (stary ruszał z wysokimi obrotami), nic nie dało, wymieniłem w czwartek na nowy, zmniejszyłem obroty na 3, nowy bardzo powoli się rozpędza ale niestety po 2 tygodniowym czasie bez wybuchów (stary sterownik zmniejszyłem na 1) na następny dzień po zmianie zaczęły się wybuchy dziś weszłem w menu serwisowe i zmieniłem szybkość rozpędzania się wentylatora na szybsze (wygląda tak jak w starym sterowniku). Ja już nie wiem co to może być wychodzi że to nie od sterownika, może wiatry są duże a komin za niski i ciąg zanika albo robią się cofki do komina. Wspomnę że nowy sterownik rozpędza wentylator wolniej, wolniejsze są przedmuchy odpowiednio nowy na 4 to tak jak stary na 1 z tym że jeszcze wolniej się rozpędza. Pomóżcie !
  18. Ciekawe w czym byłby lepszy zawór 3D ?
  19. Więc jeżeli tak to jak w końcu najlepiej rozpalać w tym piecu co mam ?. Myślałem tez o dorobieniu kanału lewego na górnych drzwiczkach takich jak ma np. kocioł Defro "przepustnica powietrza wtórnego" takie dziurki. Co o tym myślicie ? Czy może na dolnych od popielnika ?.
  20. A powiedz mi czy bardzo ci pomógł, wogule jakie miałeś problemy z kominem że zamontowałeś tą rurę. Jaką zastosować wysokość tej rury i czy kupować ze strażakiem odrazu czy narazie samą rure, ze strazakiem to ni jest mało. Może zastosować narazie samą rure z tego arkusza co mam, tylko nie wiem czy wystarczy ją uformować w kwadrat na wyginarce czy zrolować na rure i nitami połapać.
  21. Kwadrat to ciężko aby dostać właśnie z kwasówki dlatego pytam czy można okrągłą czy nie zakłóci to że komin jest kwadratowy. I czy jeśli okrągła starczy fi16 to czy taka zwężka wpłynie na pogorszenie bo to tak jak by był zabrudzony komin i był zwężony. Mam arkusze blachy ale ocynk raczej taka nie może być prawda ?
  22. Zbychu dzięki, dzwoniłem ale powiedzieli że nie powiedzą bo namieszam :) i mogą być problemy, ale polak to potrafi :) A wiec tak gdyby miał ktoś ochotę na wejście do serwisowego menu w ST 22 to : wyłączamy piec czarnym przełącznikiem, wciskamy strzałkę w dół V i załanczamy piec trzymając ten klawisz pojawiają się 00 trzymamy dalej aż pojawi się 88 i wtedy puszczamy V i jesteśmy w menu serwisowym(klawisz opcje zmieniamy na inne ustawienia), jest możliwość ustawienia 4 opcji ale nie wiem co one dają pierwsze to chyba amplituda temp. od 2 do 10 następne to chyba załanczanie pompy, dalej chyba wyłanczanie pompy i ostatnie nie wiem coś chyba chodzi o regulacje szybkości wentylatora. Jeśli ktoś wie to proszę o info. Acha jeszcze jedno gdy się przytrzyma klawisz opcje i włączy piec wyskakuje napis F5 i mryga ale nic się nie da zmienić wie ktoś co to takiego ?
  23. Czy jeżeli zamontował bym drugą pompę na zasilaniu do bojlera to nie będzie za bardzo wysysała wodę z pieca i będzie za małe ciśnienie na zasilaniu do kaloryferów ? i do czego podpiąć ją ? zmostkować z tą od C.O.? Czyli w pionie ma być pompa ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.