Skocz do zawartości

piotrek1111

Stały forumowicz
  • Postów

    141
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana piotrek1111 w dniu 11 Marca 2024

Użytkownicy przyznają piotrek1111 punkty reputacji!

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://

O sobie

  • Lokalizacja
    Lubuskie

Ostatnie wizyty

5113 wyświetleń profilu

Osiągnięcia piotrek1111

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

13

Reputacja

  1. Możesz coś więcej napisać o pilocie? Rozumiem, że idealną temperaturę mamy tylko w pomieszczeniu w którym się znajduje panel, niektóre pomieszczenia mogą być przegrzane lub niedogrzane? Jest możliwość żeby to podłączyć bezprzewodowo? Ja w tej chwili puszczam stałą temperaturę na grzejniki a temperaturę w pomieszczeniach sterują głowice termostatyczne na grzejnikach.
  2. U mnie temp za zaworem 3d przeciąga się o +- 3° od temp zadanej. Jak to wygląda u Was?
  3. Mój siłownik Afriso ma czas otwarcia 120 sekund. Czyli ustawiam 12. Muszę się jeszcze pobawić ustawieniem kvs bo mój zawór 3d posiada regulację 4,5-12.
  4. Jak jest liczone % otwarcie?Czy to jest podawanie w ilu % otwarty jest powrót czy w ilu % zawór jest otwarty na wprost? W tym sterowniku wygląda, że podaje wprost.
  5. Też używam sterownik przeprogramowany Art zw +. Zastanawiam się czy dobrze pokazuje procentowe otwarcie zaworu. Jeśli woda w buforze ma np 55° a zadana jest 60° to pokazuje otwarcie 99% ,czyli nie miesza z powrotu tylko idzie z bufora. Nie powinno być na odwrót?
  6. Zamontowałem wczoraj zawór Esbe z wkładką 60°. Zalegała u kolegi i była używana ponad rok czasu. Dzisiaj na buforze na górze temp 92° ,na środku 90°. Jestem zadowolony, podczas ładowania słychać czasami powietrze w pompce, ale nie ma tego bulgotania. Założyłem też przed płytowym wymiennikiem separator AFRISO ADS 160 ale nie wiem czy za bardzo nie tłumi przepływu. Po obserwuje trochę i zadecyduje czy go zostawić.
  7. Wyjście gorącej wody z bufora przekazuje ciepło na instalację przepływajác przez wymiennik. Jak podgotowuje wodę to podnosi ten muł i zatyka kanały w wymienniku.
  8. Cały problem polega w zabijaniu syfem płytowego wymiennika.
  9. Temperatura powrotu wydaje się być ok. Z obrotami pompki sprawdzałem bez rezultatu. ATV Afriso ma największą wkładke 60°. Jedynie zmiana na Esbe daje regulacje od 50 do 70°. Kosztuje ok 500 zł i gdyby okazało się, że to nie to ,to kasa wyrzucona w błoto. Nie wiem też czy problem nie są za cienkie rury fi 28 , chociaż u wielu na takich daje radę.
  10. Nie mamy jednak pewności czy wkładka w zaworze się nie zawiesza. Chodzi mi po głowie jeszcze jedno rozwiązanie na próbę. Zamiast zaworu ATV wstawić trójnik, a na rurze z gorącą wodą wstawić zwykły zawór kulowy i regulować ręcznie. Wtedy miałbym 100% pewność czy to wina ATV. Jeśli to nie zawór to chyba jednak kocioł ma jakiś błąd konstrukcyjny. Gdyby udało mi się zagrzać bufor do 90° bez gotowania to byłbym usatysfakcjonowany.
  11. Zasada działania jest taka sama. Kocioł grzeje bezpośrednio bufor a nagrzana woda z bufora grzeje grzejniki za pomocą wymiennika. Gdyby nie podgotowywało wody działało by idealnie. Zastanawiam się jeszcze nad zaworem Esbe. Wyglądają dość solidnie, są ze stałą temperaturą i takie z regulowaną od 50 - 70°C. Może ktoś posiada i się pochwali jak się sprawują.
  12. Płytowy wymiennik oddziela układ kotłowy (otwarty) od grzejnikowego (zamknięty). W planach jest dołożenie gazu , bo dość często wyjeżdzamy i dla podtrzymania temp będzie to najlepsze rozwiązanie. Takie rozwiązanie jest fajne bo nawet jak zagotujesz to nie musisz odpowietrzać grzejników, a jak spuszczasz wodę z grzejnika to jest czyściutka,że możesz herbatę zaparzyć 😅. Najlepiej byłoby na próbę wywalić ATV i zobaczyć. Próbowałem nawet podnieś tyłek kotła do góry aby lepiej się odpowietrzało ale nie pomaga. Może wymyślą jakiś zawór z lepszymi przepływami . A swoją drogą producent zaleca pracę z buforem, ale ciekawe z jaką temperaturą.
  13. Normalnie patrząc na ten zawór to jest dramat. On jest raczej do pracy kotła bez bufora. Ja mam w instalacji płytowy wymiennik i dzisiaj po bulgotaniu w kotle musiałem wygaszać w kotle i płukać wymiennik bo był cały zamulony. Myślę jeszcze nad założeniem separatora magnetycznego bo on też wyłapuje muł. U mnie bufor cały czas ładuje pompa a rury są miedziane 28. Zaczynam trochę żałować, że mi się zachciało bufora.
  14. Udało się komuś rozwiązać problem? U mnie przy temp 85 °C na kotle zaczyna podgotowywać wodę. Bufor zagrzany do 80 ° C. Jest sens zmienić wkładke ATV z 55 na 60 °?
  15. Jakie macie sterowniki do pompki ładującej bufor? Mam taki najprostszy który uruchamia pompkę po osiągnięciu żądanej temp a wyłącza kiedy temp spadnie poniżej nastawionej. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo pompka długo chodzi i wydaje mi się, że kocioł wystudza bufor. Może jakiś sterownik, który włączy pompkę np 70°C a wyłączy gdy osiągnie np 95 °C ? Co do łuparek mam identyczną jak na tym filmie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.