Skocz do zawartości

piotrek1111

Stały forumowicz
  • Postów

    135
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana piotrek1111 w dniu 11 Marca 2024

Użytkownicy przyznają piotrek1111 punkty reputacji!

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://

O sobie

  • Lokalizacja
    Lubuskie

Ostatnie wizyty

5 085 wyświetleń profilu

Osiągnięcia piotrek1111

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

11

Reputacja

  1. Wyjście gorącej wody z bufora przekazuje ciepło na instalację przepływajác przez wymiennik. Jak podgotowuje wodę to podnosi ten muł i zatyka kanały w wymienniku.
  2. Cały problem polega w zabijaniu syfem płytowego wymiennika.
  3. Temperatura powrotu wydaje się być ok. Z obrotami pompki sprawdzałem bez rezultatu. ATV Afriso ma największą wkładke 60°. Jedynie zmiana na Esbe daje regulacje od 50 do 70°. Kosztuje ok 500 zł i gdyby okazało się, że to nie to ,to kasa wyrzucona w błoto. Nie wiem też czy problem nie są za cienkie rury fi 28 , chociaż u wielu na takich daje radę.
  4. Nie mamy jednak pewności czy wkładka w zaworze się nie zawiesza. Chodzi mi po głowie jeszcze jedno rozwiązanie na próbę. Zamiast zaworu ATV wstawić trójnik, a na rurze z gorącą wodą wstawić zwykły zawór kulowy i regulować ręcznie. Wtedy miałbym 100% pewność czy to wina ATV. Jeśli to nie zawór to chyba jednak kocioł ma jakiś błąd konstrukcyjny. Gdyby udało mi się zagrzać bufor do 90° bez gotowania to byłbym usatysfakcjonowany.
  5. Zasada działania jest taka sama. Kocioł grzeje bezpośrednio bufor a nagrzana woda z bufora grzeje grzejniki za pomocą wymiennika. Gdyby nie podgotowywało wody działało by idealnie. Zastanawiam się jeszcze nad zaworem Esbe. Wyglądają dość solidnie, są ze stałą temperaturą i takie z regulowaną od 50 - 70°C. Może ktoś posiada i się pochwali jak się sprawują.
  6. Płytowy wymiennik oddziela układ kotłowy (otwarty) od grzejnikowego (zamknięty). W planach jest dołożenie gazu , bo dość często wyjeżdzamy i dla podtrzymania temp będzie to najlepsze rozwiązanie. Takie rozwiązanie jest fajne bo nawet jak zagotujesz to nie musisz odpowietrzać grzejników, a jak spuszczasz wodę z grzejnika to jest czyściutka,że możesz herbatę zaparzyć 😅. Najlepiej byłoby na próbę wywalić ATV i zobaczyć. Próbowałem nawet podnieś tyłek kotła do góry aby lepiej się odpowietrzało ale nie pomaga. Może wymyślą jakiś zawór z lepszymi przepływami . A swoją drogą producent zaleca pracę z buforem, ale ciekawe z jaką temperaturą.
  7. Normalnie patrząc na ten zawór to jest dramat. On jest raczej do pracy kotła bez bufora. Ja mam w instalacji płytowy wymiennik i dzisiaj po bulgotaniu w kotle musiałem wygaszać w kotle i płukać wymiennik bo był cały zamulony. Myślę jeszcze nad założeniem separatora magnetycznego bo on też wyłapuje muł. U mnie bufor cały czas ładuje pompa a rury są miedziane 28. Zaczynam trochę żałować, że mi się zachciało bufora.
  8. Udało się komuś rozwiązać problem? U mnie przy temp 85 °C na kotle zaczyna podgotowywać wodę. Bufor zagrzany do 80 ° C. Jest sens zmienić wkładke ATV z 55 na 60 °?
  9. Jakie macie sterowniki do pompki ładującej bufor? Mam taki najprostszy który uruchamia pompkę po osiągnięciu żądanej temp a wyłącza kiedy temp spadnie poniżej nastawionej. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo pompka długo chodzi i wydaje mi się, że kocioł wystudza bufor. Może jakiś sterownik, który włączy pompkę np 70°C a wyłączy gdy osiągnie np 95 °C ? Co do łuparek mam identyczną jak na tym filmie
  10. Można zamówić sterownik art zw bezpośrednio u producenta z przeprogramowaną temperaturą?
  11. Panowie zalega mi zawór trójdrożny termostatyczny Atm 563, czy można go wykorzystać do ochrony powrotu czy lepiej użyć Atw 335 że stałą wkładką 55 stopni? Pompkę mam na zasilaniu i zawór musiałby pobierać gorącą wodę za pompką. Zadziała to?
  12. Panowie jakiej firmy brać zawór trójdrożny z siłownikiem? Jaki najprostszy sterownik tylko do regulacji zaworu 3 d?
  13. Dzięki. O czymś takim właśnie myślałem. Zastanawiam się jeszcze nad wyjściem z bufora na samej górze. Myślę, że gorąca woda z bufora byłaby lepiej wykorzystana.
  14. Na dniach dojedzie do mnie bufor. Będę go montował najprawdopodobniej dopiero pod koniec października bo czeka mnie wyjazd. Muszę się jeszcze zastanowić jak to dobrze "ugryźć". Zastanawiam się czy jest sens robić ochronę powrotu. Mój stary kocioł z ochroną powrotu wytrzymał 10 lat a u mojego taty taki sam kocioł nie mając ochrony ma już 12 lat i sobie działa.
  15. Naczynie wyrównawcze 40 l już jest. Bufor będzie dołożony 1000 l. Grzejniki są w układzie zamkniętym (wymiennik ciepła) .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.