Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
  • Postów

    5 042
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    130

Ostatnia wygrana carinus w dniu 14 Lutego

Użytkownicy przyznają carinus punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180m2 domek bliźniak, stare budownictwo, dobrze docieplony
  • Instalacja
    60m2 podłogówki, reszta na panelach z termostatami
  • Kocioł
    PC Panasonic monoblok 5kW, awaryjnie MPM 10kW 2015r

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubuskie
  • Zainteresowania
    mechanika pojazdowa,automatyka

Ostatnie wizyty

25 828 wyświetleń profilu

Osiągnięcia carinus

  1. carinus

    Kocioł DS MPM

    Teraz drewno się przydało jak w nocy mróz dochodzi do -16. Pompa aż jęczy z wysiłku, więc żona pod moją nieobecność w domy, sama rozpala pod wieczór kociołek i do rana dom jest dogrzany z bufora. Później znowu startuje PC i tak wszystko się uzupełnia.
  2. carinus

    Kocioł DS MPM

    @mikkei Ja nie mam tyle wolnego czasu na pozyskiwanie opału. Będąc w pracy zarobię znacznie więcej niż zyskam w lesie, mimo to nie kupuję gotowca a wolę to zrobić tak jak chcę. Druga sprawa że głównie ogrzewa PC a drewno traktuję hobbystycznie.
  3. carinus

    Kocioł DS MPM

    @kreciq21 W moich rejonach już ciężko dostać jakiekolwiek odpady drzewne. Padła większość okolicznych tartaków. Zakłady Kronopol zbieraja wszystko co można wrzucić do płyt warstwowych i utrzymują zapasy surowca do przodu na kilka lat produkcji.
  4. carinus

    Kocioł DS MPM

    Właśnie kupiłem dwie przyczepy świeżej sosny. Zapłaciłem 176zł,- brutto za m3. Najszybciej schnie, łatwo rozdrabnia, ale dobrze kopci w kociołku. Ostatnie 3 dni przepalałem dębem i jestem w stanie zrozumieć tych, którzy wymiennik czyszczą zmiotką. Mam tylko biało-brązowy delikatny pyłek na ściankach wymiennika, żadnego skrobania sadzy szczotką drucianą, to inna liga opału. Jednak sosna bije u mnie inne drewno dostępnością i ceną.
  5. Można założyć mały bufor na zasilaniu i zawór przebiciowy. Podczas defrostu będzie pobierana woda z bufora o wyższej temperaturze niż mamy na powrocie. Panasonic ma pewne temperatury graniczne przy których uruchamia grzałki. W mojej serii J to 27*C.
  6. Wszystkie tartaki już nieczynne, padło wszystko w okolicy, a ci co jeszcze jadą, to Kronopol odbiera, albo spalają w suszarniach.
  7. Tak, ale takie właśnie trociny są dobre do ściółkowania borówek. Miesza się to z podłożem i wychodzi dobre zakwaszanie na dłuższy czas.
  8. To wyjdzie drewno kawałkowe, a ja potrzebuję do ściółkowania w ogrodzie.
  9. Nie mam czasu frezować wałka, a grubościówka zrobi mi bardziej wióry niż granulat. Najszybciej wyjdzie mi chyba ten pomysł z łańcuchem, później mam plan zrobić drugi wałek z naciętymi zębami jak we frezach do drewna. Oprócz tego szukam okazji żeby kupić gdzieś taką zrębkę w mojej okolicy.
  10. Myślę że czyste gałęzie bez piasku, tak szybko nie zabiją tego łańcucha.
  11. Mam pytanie do znawców tematu łańcucha pilarek do drewna. Chcę zrobić rębak/szatkownicę do gałęzi i najlepszy pomysł na jaki wpadłem po analizie materiałów na YT, to bęben z nawiniętym na nim właśnie łańcuchem do pił. Potrzebowałbym jak największego rozmiaru, żeby ta zrębka była w miarę grubsza. Na pewno musze podpiłować ograniczniki przed zębem tnącym, żeby zwiększyć grubość trociny. Na filmach widziałem takie trochę dziadowskie rozwiązania z przyspawaniem tego łańcucha co kawałem do wałka. Ja mam nieco inny pomysł, żeby łańcuch wcisnąć w nacięty rowek na wałku fi120mm, wtedy nie ma szansy na jakieś rozciąganie lub odłamania spawu. Nacięcie też nie będzie prowadziło podobnie jak zwykły gwint, tylko chcę zrobić dwie części wałka z rowkiem idącym od lewej i prawej krawędzi do środka. Inaczej drewno będzie przesuwane w jeden narożnik zgodnie z kierunkiem naciętego ,,ślimaka'' z łańcuchem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.