Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
  • Postów

    4 976
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    127

Ostatnia wygrana carinus w dniu 8 Grudnia

Użytkownicy przyznają carinus punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180m2 domek bliźniak, stare budownictwo, dobrze docieplony
  • Instalacja
    60m2 podłogówki, reszta na panelach z termostatami
  • Kocioł
    PC Panasonic monoblok 5kW, awaryjnie MPM 10kW 2015r

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubuskie
  • Zainteresowania
    mechanika pojazdowa,automatyka

Ostatnie wizyty

25 419 wyświetleń profilu

Osiągnięcia carinus

  1. Zapoznaj się z możliwościami Victron-ów. Gdziekolwiek zaczynam kopać temat niezależności energetycznej, w większości przypadków zachaczam o ten sprzęt.
  2. Serwisowanie filtrów też kosztuje swoje, więc w ramach cięcia kosztów różne sposoby będą wykorzystane.
  3. Idąc tym tropem jestem za spaleniem węgla w profesjonalnym kotle elektrowni, wyposażonym w systemy niwelacji zanieczyszczeń i powstałą energię przeznaczać na zasilanie budynków i pojazdów. Unikniemy lokalnych generatorów sadzy i związków aromatycznych.
  4. Gdybym dysponował podobnymi warunkami, nigdy bym nie wprowadzał generatora dymu i kurzu do budynku mieszkalnego.
  5. Przewymiaruj kaloryfery na jednakową temperaturę dla całej instalacji. Ja nie bawiłem się w dwie strefy i dałem wszystko na jednej. Działa bardzo dobrze.
  6. Nie za bardzo widzę automatyki do wykrywania tego momentu, gdy można już kocioł doszczelniać. Podaję częściowo powietrze przez zasyp i mam znacznie większą warstwę żaru i jak dobrze trafię to tego węgla zostaje dosyć sporo. Kwestia startu kotła na takiej warstwie już gotowego żaru, to też znacząca różnica, choć nie to było decydujące, dlaczego stosowałem taki myk.
  7. Kiedyś często, teraz wiadomo sporadycznie, ale gdy kończę grzanie i trafię na resztki żaru na ruszcie, zamykam szczelnie kociołek i zastawiam. Kocioł się tak szybko nie wychładza, a później jednym dotknięciem płomienia, rozpalam pozostały węgiel drzewny. Podpatrzyłem jak to robi się w Blaze i faktycznie nieraz po kilku godzinach można było tylko podać powietrze i całość po chwili rozpalała się na nowo. U mnie do spalania drewna, też sprawdza się od zawsze częściowe podawanie powietrza nad ruszta przez zasyp.
  8. @szpenioBłogosławieni, którzy nie widzieli, ale uwierzyli i uwierz mi, że taki RCK bardzo uspokaja spalanie w kociołku, szczególnie gdy wieje wiaterek. To nie musi być na kominie, równie dobrze na czopuchu.
  9. Regulator ciągu stabilizuje ten ciąg, ale go nie ogranicza, jak to ma miejsce przy korzystaniu z szybra. Znając stare nawyki sprzedających i dawnych kupujących wiecznie przewymiarowanych kotłów, należało dowalić opału do oporu, przymknąć dolot powietrza, najlepiej jeszcze przymknąć szybek, żeby opał się dłuuugo spalał.
  10. To może niech robi za generator prądu do zasilania sprężarki. Będzie samozasilająca się PC.
  11. O ile mogę zrozumieć użytkownika kotła, ze korzysta z czegoś, co jest zainstalowane w kotle, o tyle firmy wytwarzające takie kotły o takich rzeczach wiedzieć powinny. Może kiedyś w zamierzchłych czasach, gdy wiedza techniczna była na takim poziomie, na jakim była, można zrozumieć takie zachowanie, ale kiedy dzisiaj ktoś gloryfikuje zastosowanie korka do kanału kominowego, wydaje mi się czymś niepoważnym. Nie mam tutaj na myśli naszego @wojtekdomek, ale przywołanej przez niego firmy.
  12. To trochę lipa. Wiatr może przeszkadzać w pracy wentylatora, gdy jego kierunek będzie skierowany wprost na wiatrak.
  13. Od kiedy to w XXI w. moc kotła jest sterowana zatykaniem komina? Te firmy o których wspominasz, nie mają bladego pojęcia o sterowaniu mocą kotła. Równie dobrze możesz takie coś zastosować u siebie w samochodzie, zatykasz rurę wydechową i jedziesz wolniej. W dodatku jak pisałeś, Twoja babcia już poczuła skutki takich genialnych rozwiązań, ale nadal nie dało do myślenia, że takie coś nie ma prawa istnieć w instalacji kotła..
  14. Prąd może za darmo, ale pompa niekoniecznie. Ilość cykli się powiększa.
  15. Co tak Cię cieszy? Napisz, to się razem posmiejemy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.