Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
  • Postów

    4 833
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    123

Ostatnia wygrana carinus w dniu 11 Listopada

Użytkownicy przyznają carinus punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180m2 domek bliźniak, stare budownictwo, dobrze docieplony
  • Instalacja
    60m2 podłogówki, reszta na panelach z termostatami
  • Kocioł
    PC Panasonic monoblok 5kW, awaryjnie MPM 10kW 2015r

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubuskie
  • Zainteresowania
    mechanika pojazdowa,automatyka

Ostatnie wizyty

25 197 wyświetleń profilu

Osiągnięcia carinus

  1. @maronkaMiałeś wcześniej zamontowany jakikolwiek RCK w kanale komina?
  2. Istnieje takie zjawisko na rynku energii jak ceny ujemne. Energetyka jest w stanie dopłacić w tym momencie, żeby odbierać energię, gdyż zmniejszenie mocy generatorów (wyłączenia bloków) jest droższe niż oddanie prądu za darmo.
  3. carinus

    Dym z komina

    Czasami też miałem wrażenie że kopciło mi z komina. Para rozwiewa się w miarę szybko, dym ciągnie się dłużej. Dla pewności spoglądam na wyloty kominów sąsiadów mających kotły gazowe. Bywa ze gazowce ,,dymią'' intensywniej niż mój kociołek.
  4. Zanim zadzwonisz, to musisz sprawdzić organoleptycznie, czy ten cynk faktycznie tam pozostał. My tutaj mówimy o swoich mądrościach z życia wziętych, ale producent może się postarał i dał solidną grubość powłoki starczającej na dłużej niż te 5 lat. @robert1991 Masz zamiar dzwonić do producenta kształtek, czy dystrybutora?
  5. To pochwalę teraz moją grupę Enea, która ma totalny burdel w swoich systemach, ale już dawno przelała ten zwrot. Tyle że kolego @stonefistt to poszło z naszych kieszeni, nie rządowych.
  6. @sambor Tak do końca problem nie zniknął, tylko zniknęła cynkowa warstwa ochronna, ale pojawił się ten brunatny szlam po reakcji z cynkiem. @robert1991Nie widzę też różnicy co zmienia fakt zastosowania materiału na kształtki, które pokrywa się cynkiem, skoro ten cynk i tak zejdzie. Nie jestem znawcą tematu z czego obecnie w Pakistanie, Indiach czy innym kraju robią/odlewają kształtki dla nas, ale na pewno z racji procesu odlewania jaki najczęściej się widzi na filmikach, czystej stali nikt nie uzyska i jest to najprawdopodobniej staliwo/żeliwo, które jest przyjemniejsze w obróbce mechanicznej.
  7. Z opowiadań starych fachowców i swoich doświadczeń, wiem że samo wydłużenie kanału dymnego bywa tylko jedną ze składowych wszystkich zmian, jakie zachodzą podczas takiej zabawy. Niekiedy usytuowanie komina i zawirowania na krawędziach dachu psują ciąg. Do tego dołożymy przypadkowy spadek temperatury na zewnątrz, wahania ciśnienia, zmiana kierunku wiatru i się okazuje że niby tylko dokładamy kawałek rury a efekt piorunujący. Rozpalanie latem przy upałach prawdę powie jak to naprawdę jest z tym kominem.
  8. @szpenio Tak się dzieje w krajach gdzie rozum idzie w parze z logiką myślenia, u nas na razie liczy się głównie biznes silniejszego lobbysty. Na forach aut elektrycznych sporo czytam o darmowych ładowaniach w godzinach, kiedy nie ma odbiorów i elektrownie mają problemy żeby schodzić z mocą wytwórczą, tyle że to nie u nas. Mam zarys zmian w swojej instalacji, żeby zwiększyć eksport prądu, bez użycia dodatkowego magazynu i w zgodzie z umową. Będzie to mniejsza ilość, ale myślę że wystarczająca na zaspokojenie potrzeb. Mam też informacje, że znajomi magicy rozgryzają kolejny problem z pozyskiwaniem energii dla domowej instalacji z samochodu. Opanowali przebudowę baterii trakcyjnej w starych modelach Leafa i zwiększyli moc, zasięg a w przygotowaniu też modernizację złącza ładowania. Niedługo poleci to jeszcze cenowo na pysk i można będzie się cieszyć zacnym wozidełkiem, które pojedzie za pół darmo i zasili dom przez tydzień.
  9. Zrozumiałe jest, że nie mam interesu w tym, żeby ładować do systemu więcej prądu niż zużywam, niepotrzebna strata na inwestycji. Sami zauważacie że spokojne oddawanie mocy działa tylko na korzyść wszystkich użytkowników sieci, razem z wytwórcami tej energii. Dlatego trzeba dostosować się do zabezpieczenia swoich potrzeb i korzystać z tego że, co nie jest zakazane, jest dozwolone. Jedno jest pewne, lepiej to robić małą łyżeczką, niż bez składu i ładu na bezczelnego.
  10. @YaroXylen Czyli mój cały misterny plan może pójść w p.... Na szczęście mam plan B.
  11. Na zimnej instalacji odkręć odpowietrznik na najwyższym punkcie tej instalacji i zlewaj wodę. Jak ciśnienia się wyrównają zakręć odpowietrznik i dopuść wody, aby podnieść uzyskane ciśnienie o 0.1-0.2bar. Wtedy może się okazać że wystarczy w instalacji tylko 0.7bara.
  12. Czytajcie ze zrozumieniem. Trakery były przykładem dla kolegi że ZE nie wnika ile energi wpychamy, tylko z jaką mocą i dla przykładu traker, który zrobi z 1kWp np. 1,5MWh rocznie zamiast tradycyjnych 1-1.2MWh. Tego nie sprawdzają. @marcus312Nikt nie zabrania stawiania mocy wytwórczej w off-grid.
  13. Dlatego nie możesz wprowadzać do sieci z mocą większą niż te umowne 10kW, ale nikt nie wnika ile kWh tam wepchniesz. Chodzi o problem z przeciążeniami sieci jak ktoś przegina z mocą. Ilość nie jest problemem. Przejście na moce umowne pow. 10kW mija się z celem. Instalacje na trakerach oddąją znacznie więcej niż tradycyjne i nikt tego nie neguje.
  14. carinus

    Kocioł DS MPM

    @AO49 Trochę zazdroszczę, bo w moim rejonie ciężko trafić na coś innego niż sosna.
  15. @maracz Nie na darmo firmy produkujące typowe kociołki HG używają takich rozwiązań z podawaniem powietrza. Dobrze że w końcu i nasi ,,wynalazcy i konstruktorzy'' zrozumieli zasadność stosowania całkowicie innego podejścia do takich konstrukcji. Inaczej mielibyśmy długo ten sam klocek stalowy, z niezliczoną ilością wariacji w temacie szamotu w kotle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.