Skocz do zawartości

lajosz

Forumowicz
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana lajosz w dniu 31 Sierpnia 2024

Użytkownicy przyznają lajosz punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    budynek 120 m jest ocieplony 5cm styropian
  • Instalacja
    10 grzejników , bufor 200l
  • Kocioł
    ROTENSO AQUAMI 8kw , STRZELEC PRO 2kW, Camino 15kw

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    poznań

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia lajosz

  1. Przełączniki zostaw w spokoju - jak działało dwa lata to dalej powinno . Powodem raczej przeciekający odpowietrznik (spada ciśnienie na tyle że pompa potrafi zaciągnąć podczas startu powietrze i brak przepływu gotowy ) - wymienić na nowy . Sprawdzić naczynie przeponowe i ustawić ciśnienia jak napisałem ...
  2. Czy Twoja pompa wygląda tak: To przepływomierz jest w pompie: Nie wiem czy dobrze opisałeś rury na obrazku ale filtr powinien być pomiędzy pompom ciepła a buforem na powrocie ( zimna woda). Zapytam jeszcze to pierwszy sezon grzewczy ? Czy trzeci , czwarty i kiedyś było dobrze. Naczynie trzeba okresowo sprawdzać . Możesz podnieść ciśnienie w instalacji do 2bar ( zdjąć zbiornik. Ciśnienie powietrza w odłączonym zbiorniku ustawić 1,7bar dopiero potem założyć zbiornik przeponowy i dolać wody do układu ) też może pomóc . Odnośnie p. 5 to raczej do instalatora ustawienie dip switch na płycie hydraulicznej w pompie
  3. No widzę , ale powodów może być parę . Na zdjęciu jest zakręcony zawór CWU - też nie wiadomo czy po zaniku prądu pompa w pierwszej kolejności chce grzać ciepłą wodę - albo to tylko na zdjęciu a normalnie otwarty i niema to znaczenia .... Jeżeli to MIDEA to instrukcja mówi ...
  4. Po typie pompy mi wygląda na produkt MIDEA . Jak tak to filtra w pompie nie ma , ale jest odpowietrznik który może podciekać ( należy to sprawdzić ) . Przepływomierz jest typu "włącz - wyłącz" można sprawdzić omomierzem ( ale trzeba wykręcić z układu itd. - trzeba trochę się znać ) . Sprawdziłeś naczynie przeponowe ? - (ciśnienia powietrza na odłączonym zbiorniku itd. )
  5. NIE teraz używam 3T 🙂 i mam zrównoważony przepływ . (na obrazku nie widać rurki pod wyświetlaniem temperatury) Pod mieszanie max 0,2 stopnia ( w większości czasu ) , podczas defrostu jest przepływ przez bufor lub jak podnosi się temperatura . Co do zasilania jedną pompą to jest problem bo ma wadę fabryczną ( źle zaprogramowany moduł pompki ... wywala błąd przepływu - podłączałem do starej instalacji ) a zakładałem wszystko sam więc nie mam gwarancji . Tak mam max przepływ przez bufor .
  6. Powiem inaczej. Mam PC Rotenso ( Midea ) monoblok ( posiada pompkę obiegową PWM ) , buforek 200L podłączenie 3T ( lub 4T jak przełączę dwa zawory - lub szeregowe 🙂 ) . Zasilam kaloryfery w starym domu ( słabo docieplonym ) bez CWU . Pozakładałem termometry na rurach ( na pastę termoprzewodzącą - dokładniejszy odczyt). Też miałem pod mieszanie ale zauważyłem że pompa ciepła w większości czasu ma przepływ 0,8m/h. Kupiłem pompkę obiegową z płynną regulacją i wyświetlaniem przepływu , ustawiłem też 0,8m/h i gra 🙂 . Podczas defrostu lub szybkiego zwiększania temperatury część wody idzie przez bufor - jak stabilna temperatura to cała ciepła woda na kaloryfery .
  7. Zarówno bufor i jego podłączenie jest prawidłowe . Problemem ( różnicy temperatur ) są przepływy - po stronie instalacji CO są znacząco większe od wyjścia pompy ciepła. Zmiana na 3T lub 2T nic nie da jak przepływy różne . Zmiana na podłączenie szeregowe ( na powrocie -powrót jest do najniższego punktu w buforze KPD , do pompy ciepła KPG ) tylko co "powie na to pompa ciepła" ? Czy wtedy przepływ wody będzie wystarczający - nie odpowiem .
  8. Owszem ... Ale Kolega wstawił zawór 3d między bufor a dwie ? pompy to zmienia sprawę. ( bo widzę w sumie 6 , jak wszystkie na max obr. to jest 6x45W=270W razy 24h = około 6,48 kWh razy 30dni 194,4 kWh To jakieś 200złotych na miesiąc )
  9. Mój błąd , cofam pierwszą część wypowiedzi ( brak było zdjęcia zasilania ) Ale sprzęgło do rozważenia ( całe grupy pompowe )
  10. Wprowadziłeś wszystkich w błąd rysując schemat a podłączając inaczej. Ładowanie jak i rozładowanie bufora idzie tymi samymi rurami ( 2T ) - to po co jest tam ZAWÓR ZWROTNY ( ten od bufora ) . Raz podajesz gorącą wodę z kominka następnie (po wygaszeniu ognia i wyłączeniu pompki od wymiennika) odbierasz do instalacji. Woda płynie w dwóch kierunkach naprzemiennie , lub stoi w miejscu (tak samo ten zawór z sitkiem nie tam...). Było by podłączone jak na schemacie ( 4T ) to wtedy zawór by nie przeszkadzał . Dwa pompy obiegowe zasilające podłogówkę łączy się przez sprzęgła i każda powinna mieć własny zawór mieszający ( wtedy pompy nie walczą o wodę ).
  11. Chodziło mi o jeszcze jedno oprócz tego na schemacie . Źle się wyraziłem . Resumując Potrzeba dwa - nastawione na rożne ciśnienie robocze
  12. Na wodzie kotłowej nie , ale na wodzie użytkowej tak . Jeszcze zawór ograniczający ciśnienie na wlocie wody z sieci . Wymagają tego producenci zbiorników CWU do gwarancji
  13. Dzięki. Jak najbardziej obsługuje https://www.home-assistant.io/integrations/modbus/ a postawiony na starym terminalu Dell Wyse Z90D7 z Linuksem Debian ( dostęp zdalny przez przeglądarkę). Będzie czas to spróbuje ogarnąć , może się uda .
  14. Wiem co to modbus (oczywiście jako laik ) zorientowałem się gdzie podłączyć ale pewności nie miałem . Bardziej chodziło mi o przejściówkę na RJ45 - jest dedykowane od midei ale do klimy ( CCM18(Modbus) Midea Carrier MDV Multi line) . Myślę podpiąć odczyt tęperatur do home assistant i niewiem dokonca jak.
  15. Jako posiadacz pompy z tej samej stajni potwierdzam , ekstremalnie co 45min . zależy od wilgoci . Ale jak sucho to i dwa tygodnie bez mimo temperatury koło zera. Możesz powiedzieć coś więcej - (gdzie , jak , czym?)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.