Skocz do zawartości

jacek8l

Forumowicz
  • Postów

    63
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana jacek8l w dniu 2 Marca

Użytkownicy przyznają jacek8l punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

1 285 wyświetleń profilu

Osiągnięcia jacek8l

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Reacting Well Unikat
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat

Najnowsze odznaki

13

Reputacja

  1. @maronka miałem tak zrobione że grawitacyjnie grzałem bufor i dom, po wystygnieciu kotła grawitacyjnie szło z bufora na grzejniki. Grawitacja sama w sobie jest ochroną powrotu ale kocioł HG powienien dostawać powrót na poziomie 70-72C więc nie wiem czy grawitacja jest wskazana. Sam widze duże korzyści przy wyższej temp powrotu.
  2. @mikkei który sterownik Pluma jest tak rozbudowany jak Tech i3+? Chętnie się przyjrzę. I jak jest rozwiązana kalibracja i czy można ją wyłączyć?
  3. To dziwne że nie aktualizowaliśmy a w poprzednich latach nie zauważyliśmy tego.... Mnie serwis zdenerwował wręcz bo podstawą kotła zgazowującego jest jego płynne nie zakłócone działanie, a serwis mi mówi "Przestaw Pan kalibracje na drugą strone, kalibracja trwa ok 2min to może się nie zagotuje". No tak to sobie może sąsiad z sąsiadem o miedzy gadać... Przeanalizowałem wykres i rzeczywiście co 48h co by się nie działo to zawór się kalibruje. Porażka Techa, a miałem ich za wzorowy serwis.
  4. @arsakes też w tym sezonie to zauważyłem akurat na zaworze 3D który ustawia temp jaka idzie na MPM, raz na jakiś czas widze że zawór się kalibruje i puszcza na kocioł zimną wode z buforów. Skontaktowałem się z serwisem i uszy mi zwiędły, powiedzieli że i3+ kalibruje zawór raz na 48h i nie da sie nic z tym zrobić. No ręce mi opadły, taka nowoczesnośc i automatyka a tutaj raz na 48h zawór rozkalibrowuje cały system. Jedyne co można zrobić to zmienić typ zaworu i mamy wtedy wybór czy zagotować kocioł czy zalać zimna wodą.... W moim wypadku wystarczy" przed paleniem włączyć ręcznie kalibracje ale w Twoim jedynie masz wybór czy grzejniki zalać zimnem czy wrzątkiem... Ja tej kalibracji nie potrzebuje bo zawór utrzymuje zadaną i jak dojdzie do 0 lub 100% to sam siewykalibruje podczas pracy a oni mi taki kiks zrobili. Ciekawe że w poprzednich sezonach tego nie odczuliśmy, aktualizowałeś może I3+?
  5. Sprawdzałeś te termometry? Bo przy 100C to musiałbyś mieć spore ciśnienie w instalacji żeby nie wrzało.
  6. Dobrze postawiona hipoteza. Choć wiele lat nie używałem prądu to teraz temperature powrotu mogę zmieniać z apki, zauważyłem że po przekroczeniu granicy 70C na powrocie dzieją się bardzo dobre rzeczy (spalam tylko i wyłacznie drewno). Ale do tej temperatury trzeba jakoś kocioł rozgrzać. Moim zdaniem w kotle typu MPM zimne ścianki pokazują niewłaściwe spalanie ...które jest spowodowane w dużym stopniu ....zimnymi ściankami. Temperature powrotu uważam z kluczową, temperature dolotu powietrza również. Nie bez powodu Atmos ma wysoko postawiony powrót.
  7. @AO49 nie mam nawyków z węgla, aktualnie bije rekordy władowaniu buforów (rocznym drewnem orzech włoski, śliwa, sosna, akacja) oraz eksperymantuje z celowym dodawaniem pary mokrej do palnika, jedni uważają wilgoć za strate, inni uważają ją za ekstra energie. Zależy jak spojrzysz lesz drugie podejście obarczone jest wieloma składowymi jak np. dwa zawirowywacze, późne odpalenie pompki powyżej 70C, temp ochrony powrotu powyżej 70C, temp spalin 130C, na kotle najlepiej 85C. Wtedy można dopiero rozgrzać kocioł, uzyskać żar i dywagować. Na grawitacji i bez zaworu 3D jest to nie możliwe moim zdaniem. Smoła w wymienniku u mnie oznacza zimne ścianki kotła.
  8. No nie można mieć tanio i dobrze ale z MPMa da się zrobić fajny automat. Baza jest dobra 🙂 No i nie wiem czy to pomyłka tylko zmiennika bo palę tylko i wyłącznie drewnem zeszłorocznym i żadnej smoły nie mam, a jak się nie przywiesi to i sadzy nie ma. Przy gorącym kotle z temp powrotu 72C to i mokre drewno dobrze idzie.
  9. @szpenio oglądam kotły Blaze i na razie nie widzę problemów z zawodnością tych rozwiązań na drewno, czemu miało by sie nie dać zrobić tego z MPM?
  10. Czyli co konkretnie pomogło, podanie PW w bramkę zamiast w palnik? Daje rade ta bramka?
  11. pal tych opon ile chcesz, mi MPMa szkoda i nigdy do niego nie włożyłem nic sztucznego ale technicznie jest to możliwe i nie jest niebezpieczne w żaden sposób, gazuje tak jak drewno, gazy się spalają zostaje węgiel, nakreśliłem Ci tylko taką możliwość bo wiedza o pirolizie zerowa a zasada ta sama co przy drewnie, między innymi z powodu nikłej wiedzy w UE jest zakaz termolizy odpadów a na wschodzie budują duże reaktory i pozbywają się odpadów zyskując węgiel i paliwo w szczelnych reaktorach. W biednych krajach gdzie jest dużo odpadów czy biomasy takie spalarnie napędzają generatory energii. A w PL zaścianek i odpady w lesie albo w spalarniach niby nowoczesnych a wszystko leci w eter. Admin Twoje posty powinien wydzielić do działu "podśmiechujki z nauki - piaskownica" deficyt jakiejkolwiek merytoryki w tym temacie wyklucza mnie tej błazenady.
  12. @o6483256 nie bedę nawet sprawdzał gdzie to jest, nie wyobrażaj sobie swojego sąsiada we mnie, polskie prawo to zacofane prawo Taką ilość buteleczek jaką chcesz przeciskać przez swój podajniczek to jest śmiech na sali, zobacz sobie jak to się robi u dorosłych ludzi a nie u dzieci dla których 60tys buteleczek to oj joj oj DUŻO https://bestonpyrolysisplant.com/waste-rubber-pyrolysis-plant/
  13. Jak sprawnie przechodzi piroliza w MPM to zapytaj MPM zdaje się że robili badania. Żądny jesteś wiedzy to śmiało się szkół, nowoczesność przyniosła mase wiedzy i szkoleń a człowiek dalej chodzi goły. I sprawdź czy włosów rudych nie masz w związku z ta gminą. Nie mam żadnego interesu uświadamiać nikogo dlatego zostawiam Wam temat. Przyjde na gotową nowoczesnośc jak już bedziecie instalować panel w przedpokoju do spalania odpadów.
  14. @Lolekx86 a MPM to czasem nie kocioł oparty na pirolizie? Postaw sobie więc tomograf. Ale na niewiedzę, ignorancję i szydere on nie pomoże. @Andrzej_M_ ciężko dywagować na tematy techniczne w temacie pełnym ignorantów, a na pytanie odpowiedziałeś sobie sam, opona czy pet to ropopochodne, procesem pirolizy przywracamy je do pierwotnego stanu, jedyny problem to oczyszczenie gazu jeśli chcemy go spalać w agregacie prądotwórczym. Ale jest wiele rozwiązań i co konstruktor to inaczej to wyglada. Osobiście silnika jeszcze nie napędzam ale wiele osób tak robi i w przyszłosci również postawie agregacik.
  15. @wacio1967 mam wiatrową ale co to ma do tematu? Korzystam z nowoczesności i nigdzie nie zaprzeczam. Jedyna różnica jest taka że gdy ona upadnie (nie ważne w jaki sposób czy będzie apokalipsa czy po prostu rząd podniesie ceny gazu/prądu) to sterowniczki gazowe schowają ludzie do szafy i wyciągną kozy. Powtarza się taka sytuacja co mniej więcej 10 lat, a ja od kilkunastu niezmiennie jestem w stanie zadbać o bezpieczeństwo energetyczne domostwa. Nie wiem po co Wchodzisz w temat o spalaniu odpadów jak nie ogarniasz że autem można jeździć na gaz drzewny, prad mieć w domu również z gazu drzewnego lub z odpadów. Kończe zaśmiecanie tamatu i zalecam przyjżeć się temu ciekawemu działowi jakim jest piroliza czy termoliza odpadów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.