Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet 17kw Stała Retorta


wuja77

Rekomendowane odpowiedzi

witam! od tego sezonu użytkuję piec galmet 17 kw ze stałą retortą i sterownikiem ekspert. nie miałem dużych kłopotów z opanowaniem pieca bo wcześniej ogrzewałem zębcem i coś niecoś zakumałem. na dzień dzisiejszy moim problemem jest żar zapadający się do retorty! o ile wiem powinien znajdować się nieco powyżej linii talerza(mam uszczelniony). drugi ból to ciągła praca kotła! sporadyczny nadzór! Ogrzewam 90 m2 dobrze wycieplonego domu w tym 50m podłogówki

Ustawienia kotła

temp 47 st

czas podawania 8 s

przerwa 30

min moc 125

powitrze 22%

min obroty nadmuchu 18

max 70

groszek spala się na zero ale kocioł żre 160-180 na tydzień

może ktoś doradzi jak uporać się z problemami?

zlikwidowałem pogodówkę bo bym się ugotował przy minus 20-tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w normie, poniżej ciężko będzie zejśc. proponuję dobrac parametr stosunku podawanie/przerwa ok. 0,3-0,35 (powinien byc odpowiedni kopczyki i zapas mocy żeby kociołek parę minut pozostał w podtrzymaniu) nadmuch dobrac tak aby płomień był jasny i jak największy oraz dmuchawa nie wychładzała kotła - nalepiej kontrolowa temp. spalin i dużo już wiesz o procesie spalania.

A co do pogodówki to zmniejsz nachylenie krzywej grzania jeśli na tej jest za gorąco - to da też parę % oszczędnosci

Poświęc trochę czasu i poczytaj posty forum a dużo się dowiesz.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! od tego sezonu użytkuję piec galmet 17 kw ze stałą retortą i sterownikiem ekspert. nie miałem dużych kłopotów z opanowaniem pieca bo wcześniej ogrzewałem zębcem i coś niecoś zakumałem. na dzień dzisiejszy moim problemem jest żar zapadający się do retorty! o ile wiem powinien znajdować się nieco powyżej linii talerza(mam uszczelniony). drugi ból to ciągła praca kotła! sporadyczny nadzór! Ogrzewam 90 m2 dobrze wycieplonego domu w tym 50m podłogówki

Ustawienia kotła

temp 47 st

czas podawania 8 s

przerwa 30

min moc 125

powitrze 22%

min obroty nadmuchu 18

max 70

groszek spala się na zero ale kocioł żre 160-180 na tydzień

może ktoś doradzi jak uporać się z problemami?

zlikwidowałem pogodówkę bo bym się ugotował przy minus 20-tu

 

Witam.

 

Poczytaj, pewnie coś Ci pomoże, instrukcję pewnie masz.....

Ustawienie_parametr_w_sterownika_1.pdf

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kocioł Galmet 17 kW, ale ze sterownikiem "Perfekt".

Do "wuja77"

 

"na dzień dzisiejszy moim problemem jest żar zapadający się do retorty" - spróbuj zwiększyć czas podawania o 1s

"drugi ból to ciągła praca kotła! sporadyczny nadzór" - w trybie "automat " sterownik sam wylicza moc kotła w zależności od zapotrzebowania, dlatego przy temperaturach ujemnych nie powinien w ogóle wchodzić w nadzór, jeżeli już to bardzo sporadyczne.

"zlikwidowałem pogodówkę bo bym się ugotował przy minus 20-tu" - w ustawieniach należy dokonać "kalibracji czujnika pogodowego".

"nie bardzo wiem gdzie szukać parametru temperatura spalin" - sterownik nie posiada czujnika temperatury spalin

 

Tu masz instrukcje do Experta. http://www.elster.w.com.pl/?do-pobrania,4

 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje!

okazuje się że wszystko jednak było ok. zasugerował mnie ten wcześniejszy zębiec z luksusem.

kombinowałem z czasem podawania ale po dłuższej obserwacji widzę że opał nierównomiernie spala się na retorcie więc chyba trzeba coś wypoziomować

ostatnie pytanko. w moim ekspercie jest nowe oprogramowanie i pkt 5 serwisanta jest inny niż w instrukcji na stronie elsteru. pkt 5 to moc nadmuchu i można go regulować w zakresie 18-50! próbowałem na razie na niskiej a jutro spróbuję na wysokiej nastawie, a może ktoś zna prawidłowy parametr?

pozdrawiam wszystkich życzliwych groszkopalaczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

może być nieco za mały. kilka pytań. domek parterowy czy piętrowy?

podłogówka? jakie grzejniki? jaki zbiornik cwu? wymiennik ciepła? warto było! kosztował 6 tys, spalę około 3,5 t lub mniej, gdybym dobrze go ustawił zjadłby mniej! temperatura w domu ok, zainstalować danfossy i jest ok. jak masz jakieś pytanka napisz na maila [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! od tego sezonu użytkuję piec galmet 17 kw ze stałą retortą i sterownikiem ekspert. nie miałem dużych kłopotów z opanowaniem pieca bo wcześniej ogrzewałem zębcem i coś niecoś zakumałem. na dzień dzisiejszy moim problemem jest żar zapadający się do retorty! o ile wiem powinien znajdować się nieco powyżej linii talerza(mam uszczelniony). drugi ból to ciągła praca kotła! sporadyczny nadzór! Ogrzewam 90 m2 dobrze wycieplonego domu w tym 50m podłogówki

Ustawienia kotła

temp 47 st

czas podawania 8 s

przerwa 30

min moc 125

powitrze 22%

min obroty nadmuchu 18

max 70

groszek spala się na zero ale kocioł żre 160-180 na tydzień

może ktoś doradzi jak uporać się z problemami?

zlikwidowałem pogodówkę bo bym się ugotował przy minus 20-tu

 

 

Witam

 

Ja tez mam kocipl Galmetu 25kw ze stala retora i sterownik perfekt R.

Dom 130m2 + 140 bojler . Dom ocieplony ,okna nowe i nowa instalacja kociol posiadam juz 3 sezony spalanie okolo 25kg/dobe teraz . Przy wiekszych mrozach podajnik wytarczyl na 4-5 dni.

 

Mysle , ze u Ciebie ja bym zmniejszyl obroty dmuchawy max na 65 . A jak jest przyslonieta dmuchawa? Bo ja mam przysloniete 85% wlotu.

 

Pozdrawiam Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do WUJA77

 

Zamierzam kupić GALMET 12KW- mam pytanie -cz nie będzie za mały do 90m2 nowego ocieplonego domku bo jak czytam to twój robi ci sałne w domu,ile zapłaciłeś i czy było warto?

Witam 00menu. Napisz mi kolego czy kupiłeś ten kociołek Galmetu 12kw. Ja go kupiłem i będę montował na wiosnę. Chodzi mi o ogólna ocenę jak się sprawuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.