Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Ppiec Wybrać?


lain00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamierzam kupić kocioł i czytając kilkaset postów na tym forum już zgłupiałam.

Gość co robił mi projekt zaprojektował mi UNICA 24 KW. Poczytałam trochę na temat tego kotła i mam wątpliwości.

Zastanawiam się jeszcze nad Heitz lub Cichewicz.

Dodam że chcę kocił na węgiel , drewno, bez żadnej zbędnej automatyki. Ważnym elementem jest to, żeby miał duże drzwiczki zasypowe i spory zasyp.

Bardzo proszę o podpowiedzi i opinie.

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Koleżankę!!!

Kolego SanitSystem te firmy, to poważny wydatek, a pani Agnieszka celuje z tego co pisze w kotły dobre, ale nie w kociołki za przeszło 6-8 tysięcy. Więc tak, koleżanko lain00 polecam kotły Zębiec , Cichewicz czy Sas kotły Heitz są gorsze od Cichewicza czy Zębców moderatory zajmują dużo miejsca i lubią przydymiać przy dokładce poza tym krótka gwarancja. Ja poleciłbym ci np:

 

jak górniak to Zębiec Wenus 21 ma zakres mocy 6-24kW

 

wenus_przekroj_www.jpg

jeśli dolniak to coś takiego jak KWKD 22 zakres mocy 7-25kW stałopalność na węglu do 29 h przy minimalnej więc jest może nie błyskotliwa, ale po prostu dobra i wypróbowana konstrukcja o komorze mieszczącej 50 dm3 zasypu opału więc już duża i jest to marka gwarantująca dobre wykonanie i niezawodność

kwkd_www_m.jpgkwkd_przekroj.gif

 

Markę tą podaje bo sam używam KWP 21 i jestem zadowolony oraz ma ona wzorcową budowę kotłów, oni po prostu robią dobre kotły i łatwe w eksploatacji, za równorzędne uważam kotły cichewicza ale czasami za słabo opisują swoje wyroby, a ja lubię wiedzieć co biorę. Pozytywne opinie słychać także o kotłach firm Dozamet, Ogniwo, Klimosz,Kamen, a także polecany Żywiec KDO-U z ruchomym rusztem 28 ma 41 kg załadunku !!!:)

 

kociol-zywiec-kdo-u-28kw_804_m.jpgkociol-zywiec-kdo-u-28kw_1190_m.jpg

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, iż pomogłem choć trochę, a nie namieszałem bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.