Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Gotuje Przy Niskich Temperaturach Na Piecu, Grzejniki Gorące


Magda123

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam serdecznie :D

Przechodząc do tematu: Mam problem z piecem c.o., mianowicie przy temperaturze 60st w rurach (piecu)zaczyna bulgotać i szumieć woda, grzejniki są strasznie gorące. Piec ma jakiś miesiąc, został wymieniony bo staremu przepaliły się żeberka. W grzejnikach woda jest- powietrza nie ma, do pieca była dolewana, także nie wygląda na to żeby był zapowietrzony. Po dolaniu wody do zbiorniczka wyrów. woda przelewa się także wnioskuję że w grzejnikach wody nie brakuje. Pompka ustawiona na 2.

Bardzo proszę o jakieś rady, gdyż osobie która robiła piec, nigdy nie zdarzyła się taka sytuacja i nie za bardzo wie co robić, myśli... 2 hydraulików również nie za bardzo sobie radzi. Najpierw był pomysł że piec ma za mało wody, ale po konsultacji piec jest wykonany jeśli chodzi o parametry wody raczej dobrze.

W takim razie o co chodzi?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga pani trzeba się przyzwyczaić, to tak zwane miejscowe podgotowanie wody, kotły są tak zbudowane że powietrze znajdujące się w wodzie nie ma jak się wydostać ,przeważnie dzieje się przy zbyt szybkim wzroście temperatury ja miałem jedną reklamacje kotła defro przywieźli drugi kocioł i to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare kotły nie miały tyle przegród były nie wykorzystane szło w komin spróbuj zmniejszyć moc dmuchawy o 50 %

 

Ale czy to normalne, żeby przy temp 70st nie dotknąć grzejnika bo jest taki gorący????

Po drodze dowiedziałam się że może termometr jest za bardzo ocieplony watą i pokazuje błędną temperaturę, ale osoba robiąca piec sprawdzała go i twierdzi że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę pozdejmuj z zaworów grzejnikowych głowice termostatyczne. Podejrzewam, że problem rozwiąże się sam. Miałem podobny problem - teraz jest wszystko w porządku.

Przy wyższej temperaturze na zewnątrz, jak napalisz i grzejniki nagrzeją pomieszczenie do temperatury ustawionej na termostatach- następuje odcięcie. Termostaty blokują przepływ wody do grzejnika. Wtedy jedynym odbiornikiem ciepła jest naczynie wyrównawcze, a że to byle jaki odbiornik, to się woda gotuje. Jak mieszkanie się schłodzi termostaty odblokowują się i wszystko wraca do normy.

 

Reasumując:

odkręć wszystkie termostaty i po problemie - oczywiście napisz czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę pozdejmuj z zaworów grzejnikowych głowice termostatyczne. Podejrzewam, że problem rozwiąże się sam. Miałem podobny problem - teraz jest wszystko w porządku.

Przy wyższej temperaturze na zewnątrz, jak napalisz i grzejniki nagrzeją pomieszczenie do temperatury ustawionej na termostatach- następuje odcięcie. Termostaty blokują przepływ wody do grzejnika. Wtedy jedynym odbiornikiem ciepła jest naczynie wyrównawcze, a że to byle jaki odbiornik, to się woda gotuje. Jak mieszkanie się schłodzi termostaty odblokowują się i wszystko wraca do normy.

 

Reasumując:

odkręć wszystkie termostaty i po problemie - oczywiście napisz czy to pomogło.

Z tymi termostatami namieszałam, to zwykłe gałki cholera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze miałem inną dolegliwość przy instalacji. Otóż jak jest instalacja zapowietrzona (pamiętam - pisałaś, że instalacja jest teoretycznie odpowietrzona) a jest obieg wymuszony pompką, to to powietrze krąży razem z wodą. Najbardziej daje o sobie znać przy wzroście temperatury. Mimo, że przepływa koło naczynia wyrównawczego, to będzie krążyło razem z wodą (widziałem to na miniaturowym przeźroczystym modelu instalacji co). Sposobem pozbycia się powietrza (najprostszym i najmniej inwazyjnym) jest wyłączenie pompki na 3-5 sekund. Wtedy powietrze znajdujące się najbliżej naczynia wyrównawczego swobodnie może "udać się do naczynia" i do atmosfery - odpowietrzać się. Ja robiłem tak kilka razy, aż do całkowitego pozbycia się powietrza.

Warto może też spróbować przez jakiś czas obniżyć temperaturę na kotle. Jak będzie się wówczas sprawowała cała instalacja - np 50 oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.