Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Grzejnika W Obiegu Grawitacyjnym


rafkawasaki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie podłączenia grzejnika do pionu. Dlaczego rurka górna z gorącą wodą jest pochylona w dół od poziomu w kierunku grzejnika, a powrotna w górę patrząc od pionu? Pewien hydraulik gdy montował bojler pochylił rurkę , którą dopływa ciepła woda w górę w kierunku bojlera, wnioskując , że gdyby była pochylona w dół lub wypoziomowana wtedy ciepła woda mogłaby nie wywołać przepływu. U mnie w domu jest tak: rury od pieca do pionu unoszą się w górę w kierunku pionu , Natomiast końce pionów w kierunku naczynia wzbiorczego w dół, dlaczego? Więc jak to jest?

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaka powinna być odległość miedzy poziomem pieca a najniżej położonym grzejnikiem aby wywołać obieg grawitacyjny? Wyczytałem ,że tą odległość mierzy się między wyjściem ciepłej wody z pieca a rurka powrotną grzejnika. Czy mógłby ktoś dokładnie to opisać? I jaka powinna być średnica rur przy obiegu grawitacyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli instalacja jest wykonana jako grawitacyjna to twoje rurki są dobrze podłączone Ponieważ grawitacja działa na zasadzie różnicy ciśnienia w układzie i woda która jest podgrzewana zostaje wypchana do góry a poprzez pochylenie rurek w strone grzejnika (zasobnika) pozwala to wodzie na swobodny przepływ w dół Woda wychodzi pierw w góre a potem opada w dół Jeśli chodzi o średnice rur to wiadomo że woda ma lepszy przepływ (mniejszy opór)jeśli jest to większy przekrój ale to już zależy od instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , że idzie woda gorąca w górę, ale dlaczego od pionu do grzejnika jest w dół ? słyszałem opinie że takie rozwiązanie ma na celu niedopuszczenie do zapowietrzania się grzejnika. u mnie np. jest tak to rozwiązane , a grzejniki się nie zapowietrzają mimo braku odpowietrzników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie po to robione, żeby grzejniki się same odpowietrzały do pionu. Rura zasilająca z gorącą wodą jeśli wznosi się w kierunku pionu pozwala powietrzu opuścić grzejnik i wydostać się do pionu, skąd najwyraźniej jest usuwane skoro nie zapowietrzają Ci się grzejniki.

 

A "swobodne opadanie wody" nie ma tutaj znaczenia. To jest tylko dla odpowietrzenia. Ja na przykład grzejniki na parterze mam tak, że rura zasilająca wznosi się w kierunku pionu. Ale na piętrze gdzie pion się kończy, rura zasilająca wznosi się w kierunku grzejnika. Oczywiście ten grzejnik trzeba odpowietrzać, ale ten na parterze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.