Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Sterownik Do Pompy Cwu


Marcin1970

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie może ktoś mi doradzic jaki najlepiej zastosować sterownik do pompy cwu, modyfikuje troszke instalacje, mianowicie zakładam zawór czterodrogowy z siłownikiem i sterownikiem St430. tylko teraz zastanawiam sie jak sterowac pompą cwu, co byłoby lepsze wymienić sterownik techa st24 na st 28 który posiada sterowanie na druga pompę cwu, czy zostawić st 24 i zastosować róznicowy regulator temperatury szkopera dostepny na alegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak,ale dla obeznanych w temacie co znaja sterownik techa St28 ze sterowaniem na dwie pompy,ktore rozwiązanie byłoby lepsze, zamienić St 24 na St 28, czy bardziej ekonomiczne i lepsze rozwiązanie zostawić już zamontowany na piecu St 24 i do cwu dokupic np. róznicowy regulator temperatury, który troszkę inaczej bedzie sterował pompą cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,że jest różnica w cenie pomiędzy St 28 a różnicowym regulatorem temperatury ale St 28 ma przydatne funkcje m.in. wyłączenie przez wystudzeniem kotła, priorytet ciepłej wody w stosunku do c.o.

cena st 28 225 zł natomiast różnicowego 85. Więc tylko ten argument jest na "tak"dla różnicowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaki jest kocioł. Powinien sam się bronić przed wystudzeniem. jak jest słabowity i niesterowalny, to nawet priorytet się może przydać...

Tylko, że stosowanie priorytetu wiąże się z długim najczęściej oczekiwaniem na dogrzanie mieszkania (obniża komfort).

Ale generalnie uważam, że kocioł powinien sam sobie poradzić w ten sposób, żeby ani sie nie wychładzał ani niepotrzebne było korzystanie z priorytetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystam z tego sterownika

http://www.euroster.com.pl/index.php?pokaz...;id_produktu=17

I można mieć najzwyklejszy sterownik do pieca

Euroster 110b posiada czujnik temperatury zasilenia pieca; można ustawić różnice temp między wymiennikiem a piecem przy jakiej ma się włączać pomka (jeżeli temperatura spadnie na piecu poniżej tej różnicy to pompka od cwu nie załączy się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dwa najzwyklejsze termostaty:

- jeden na rurze wyjściowej z kotła (ustawiony np. 50 st) nie pozwala się załączyć pompie poniżej tej temperatury

- drugi na zbiorniku załącza pompę gdy temperatura spadnie poniżej np. 42 st

łączy się je szeregowo z pompą i działa (u mnie od 3 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie termostaty polecasz? Czy aby ich cena nie jest większa niż prostego sterownika?

 

Pozdrawiam.

 

Fakt, że termostaty po około 70 pln - afriso chyba - jeden z kapilarą w rurce do zbiornika, drugi przylgowy.

 

Zastosowałem takie rozwiązanie, bo musiałem sterować jedną pompą dla dwóch zbiorników, a nie znalazłem na rynku sterownika obsługującego dwa obwody cwu (poza uniwerslanymi, które mają zbyt wysokie ceny). Czyli w sumie mam trzy termostaty: zbiornikowe połączone równolegle oraz szaregowo z kotłowym i pompą.

 

pompa się załączy jak przynajmniej jeden zbiornik ma niższa tempraturę niż ustawiona na termostacie oraz temperatura na kotle wyższa niż ustawiona na termostacie kotłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.