Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podtrzymanie Temparatury W Pokojach


Logan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojawił się problem, który wcześniej nie był dla mnie widoczny z powodu braku potrzeby korzystania z tych pokoi na co dzień. Są to pokoje od północy (12) i północnego-wschodu (11). Denerwuje mnie szybki spadek temperatury w tych pokojach z powodu ogrzewania grzejnikami. Z moich obserwacji wynika, że temp. w pomieszczeniu spada ok. 0,2*C/h (temp. na zew. -2*C), sprawdzałem po pierwszej godzinie od wyłączenia kotła. Chciałbym zapobiec temu spadkowi i podtrzymać temp. zadaną dla tych pokoi. Jakie rozwiązania mi się nasunęły:

- głowice na rozdzielaczu dla tych pomieszczeń i osobny regulator, jednak koszt spory i wg mnie nie opłacalna jest praca kotła tylko dla dwóch grzejników,

- nagrzewnica w garażu i puszczenie tuneli do tych pokoi, nagrzewnica, przewody, regulator (1000zł) i sam to mogę zrobić, do tego prąd w w II taryfie, czyli w nocy taniej.

 

Czy druga opcja rzeczywiście będzie tańsza? Fachowcem w dziedzinie ogrzewania i energetyki nie jestem, więc liczę na rzeczowe odpowiedzi.

 

W załączniku na rzucie zaznaczyłem: grzejniki kolor pomarańczowy, podłogówka obrys na czerwono.

Pozdro

post-61551-0-98575500-1485075865_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej. Za/przeciw, itp.

 

P.S.

Rysunek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.