Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem Tlokowca Akal


meisterhaft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze spalaniem ekogroszku w tloko, a mianowicie podczas palenia na samych grzejnikach spala sie w miare dobrzy tylko duzo sadzy sie osadza. Podania podczas ogrzewania na grzejnikami w ciagu godzi sa 3. Problem zaczyna sie gdy zaczynam ogrzewac tez podlogowka i tu spalanie jest ogromne bo w ciagu godzi potrafi podac jedenascie razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze Temperatura na piecu utrzymuje sie 15-20 min. Moje nastawy to

Nastawa kotla 50

Czas miedzy pod 2m i 50 s

Dmuchawa 3

Czas przedmu 25 s

Podtrzymanie 5

Krotnosc 6

Klapka na went 1 cm

Dodam ze mam duzy ciag kominowy. Jest to nowa budynek o powiechrzni 138m. Kociol 19kw ze sterownikiem titanic. Jesli jest ktos w stanie mi cos doradzic bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w tłokowcach z tym paleniem ale moja rada to najlepiej palić miałem - jak przyzwoity to już COŚ bo dobrego to pomarzyć obecnie!!!!!  Ja z doświadczenia w paleniu SAS EKO mogę powiedzieć że teraz na Twoim miejscu bym dokupił miału i zmieszał tak 50/50 a może i więcej - wypróbuj i tak bym palił. Już nie wspomnę o tym że miał jest znacznie tańszy a i tak ekogroszku spalisz niewiele więcej no chyba że będziesz miał sterowanie na najwyższym poziomie i do tego znacznie większą od przeciętnej wiedzę w tym zakresie. 

A co do podawania gdy zaczynasz ogrzewać podłogówką to wydaje mi się coś nie tak bo powinno po pewnym czasie się ustabilizować na stałym poziomie niewiele większym od bez podłogówki. z początku musi grzać tą podłogę a gdy ją nagrzeje to już tylko pobór ciepła związany z oddawaniem do ogrzewanych podłogówką pomieszczeń. Niech pochodzi tak z jeden dzień zobaczysz co się będzie działo po 2-3-4 dniach. Tak to jest już z ogrzewaniem podłogowym że długo trzyma ten duży bufor (np. posadzka, płyta itp) ale i dość często długo się nagrzewa szczególnie jak niska temp. zasilania (a taka powinna być polecana by wyeliminować naprężenia materiałów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak napisales 2 dni temu i sie wszystko ustabilizowalo, a od wczoraj pale samym mialem bo eko sie skonczylo. Nie moge tylko zmniejszyc temp na podlogowe juz z samego powrotu ciagnie 42 st. I nie mam mozliwosci zmniejszenia a w domu 25 st. :( musze jeszcze chyba drzwi zamontowac do kotlowni bo przez ten ciag w kominie zasysa duzo powietrza przez dmuchawe nawet jak jest tak mocno przymknieta zapalona zapalke wsysa i gasi. Dzieki za rade zobaczymy jak bedzie dalej ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialu widze wiecej spala niz eko groszku na poczatku mialem nastawione podawania tak jak na ekogroszek 2m 50s i nie dopalalo mialu. Zrobilem czas podawania na 4 min i dalej to samo, a w dodatku sie spieka czasem mocno czasem slabo. W podtrzymaniu trzyma 40min. I pozniej podaje 2 razy i tak w kolko. Czas podawania w podtrzymaniu mam 50 min czyli przedmuch co 5min krotnosc 10 dmuchawa przymknieta na 1.5 cm na 3biegu 16% przy takich ustawieniach nie powinno byc raczej spiekow a tu sa ;( mial kalorycznosci 25. Co by tu jeszcze zmianic by tyle nie palil i dobrze dopalal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz na wentylatorze klapkę. U mnie nie było ale postanowiłem dokupić oryginalną do mojego went. METRIX - przysłali koszt. ok.10-12zł z przesyłką ale jak pisałem leży bo nie pale podajnikiem. A co do dobrego spalania to jeszcze raz :  DOBRY OPAŁ się kłania !!!!!   Najlepszy o niskiej  spiekalności a kaloryczność też niebagatela, no i siarka najlepiej jak najmniej - ale skąd to będzierz wiedział wszak sprzedawcy i tak prawdy nie mówią (i piszą). Taka wolna amerykanka w tym opale. Próbowałeś z tym dopalaniem tj. np. dodatkowymi cegłami szamotowymi w palniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowalem z ceglami szamotowymi. Klapka jest na wentylatorze ale nie ma przeciwwagi do niej i jak juz wiatr sie pojawi to tą klapka miota az slychac jak sie w srodku porusza. Dzis rano zmienilem troszke ustawienia

czas podawania 5min

Dmuchawa 3 bieg

Czas przedmuchu 35s

Podtrzymanie 3min

Krotnosc 16

Zauwazylem ze dluzej wytrzymuje w podtrzymaniu ale jak wroce do domu to zobacze czy dopala sie dobrze. Jeszcze jedno pytanie zar jest przed ta druga dysza napowietrzajaca a od dyszy juz popiol do popielnika czy to tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócilem do domu i od ostatnich zmian mniej spiekow jak narazie ale niedopalony mial spada do popielnika :(. Na palenisku pelno zaru pali sie przed pierwsza dysza i na 2 dyszy tez co wczesniej nie mialo to miejsca. Nie wiem czy ja cos zle robie czy poprostu cos nie tak z piecem. Najwiecej niedopalonych kawalkow jest od strony drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sie unormowalo spalanie sa male nie dopalone ale nie tak duzo. Spiekow niestety sie niebpozbylem. Mam jeszcze jedno pytanie czy spalanie przyvtakich temp jak teraz 20 kg na dobe to normalne? Dodam ze dom nowy i zamieszkaly dopiero od 3 tygodni. Wilgotnosc na poziomie 34-45 %. Wczesniej spalanie bylo na poziomie 30-40 kg doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl że jak duży ciąg to jednak ucieka ciepło przez komin a ilośc spalonego mialu zależy także również od jego jakości. Jak piszą inni użytkownicy tłokowców najczęściej się one nie sprawdzają na małym zapotrzebowaniu. Myśle że już niewiele zejdziesz z ilością spalonego miału - a jeszcze czy grzejesz wodę bo to także wpływa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze przez ten ciag wychladza kociol moze jak wstawie drzwi do kotlowni to sie zmniejszy przeplyw powietrza i nie bedzie tak zaciagal przez dmuchawe. A jesli chodzi o wode to grzeje bojler 140l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.