Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Jest Możliwość Zrobienia Co W Domu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mieszkam na 1 piętrze w starym domu 2 piętrowym ze strychem i piwnicą. Mieszkanie ma 86m/2. W kuchni znajduję się piec taki na którym można gotować( w ogóle nie używany) w pozostałych 3 pokojach są piece kaflowe. Zastanawiam się nad zrobieniem CO. Z tego co mi wiadomo w kuchni mam ten sam przewód dymny co sąsiad z dołu(on tego pieca nie używa stoi jako ozdoba). w 1 pokoju mam ten sam przewód kominowy co sąsiad z góry... W ostatnich 2 pokojach mam piece obok siebie( wiem że są 4 kominy, 2 ja używam pozostałe 2 wolne). Ma ktoś może jakiś pomysł czy jest możliwość zrobienia CO ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kominiarz rozwiąze twój problem wydając stosowną opinię. Myślę jednak że trudno może być o opinię pozytywną. Wspólny kanał spalinowy z sąsiadem z dołu właściwie uniemożliwia montaż piecokuchni. Nie można zapominać że poza kanałami spalinowymi musisz mieć dostęp do wanałów wentylacyjnych (jak i nawiewu), bez destępu powietrza żadnego palenia nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana pieca kaflowego w pokoju na piec kaflowy z płaszczem wodnym również odpada. Nic zostaje mi próbować dogadać się z sąsiadem z dołu żeby odlaczyl swój piec od przewodu kominowego. A jeżeli np. z 2 strony domu mam piwnicę i tam są 4 kominy 2 kominy są zajęte a 2 wolne(sąsiedzi na parterze mają zrobione piece kaflowe na grzałki elektryczne) to czy np mógłbym wpiac się w te 2 wolne w piwnicy i zrobić tam kotłownie. Jedynym problemem była by tu dość duża odległość z piwnicy na 1piętro i ewentualnie pozwolenie na przeprowadzenie rurek przez klatkę schodową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.