Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Tłokowy - Ustawienia


dudi175

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 lat posiadam piec tłokowy z podajnikiem. I nie mogę go przez ten czas ustawić aby spalał mniej. Palę miałem 1 gatunkiem.

piec: 26kW

do ogrzania: 240m

nstawa: 46 stopni

obroty dmuchawy: 4 bieg

krotność podawania: 0

czas oczekiwania: 3min

czas pauzy podajnika: 15min

obroty dmuchamy podtrzymanie: 5 bieg

czas dmuchawy podtrzymanie: 20s

histereza: 1 stopień

 

Aktualnie spala 50kg miału na dobę. Prosił bym o pomoc w ustawieniu go aby spalał mniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy i powierzchnia to nie wszystko, a w zasadzie nawet nic. Bardziej liczy się "wnętrze".

Tutaj może cię zmartwię bo tłoki może nie mają super sprawności ale nie licz na to że nastawami urwiesz naście czy dziesiąt % ze zużycia. Jeśli wyciągasz popiół a nie opał to zapewne domek wciąga tą energie.

Pokaż jak wygląda w środku, ile jest na spalinach, jak zbudowana jest instalacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi175 podaj jakieś bliższe inf. dotyczące twojej sytuacji  tj. m.in jaki piec, jaki programator, instalacja jaka, wyposażenie kotłowni, twoje wymagania-oczekiwania, czy termostaty na grzejnikach masz, czy podłogówka i ewent. jak rozwiązana jest, itd.   No i bardzo ważne co wg. Ciebie znaczy "Palę miałem 1 gatunkiem."  Ja zapytam tak od siebie jaki gatunek 31, czy 32 a może inny już nie będę dociekał czy przypadkiem nie 31.1. czy 31,2 i tym podobniej (32.1, 32.2., ...32.4....33.2 ) Jaka kaloryczność (wartość opałowa, ciepło spalania), jaki popiół, jaka spiekalność, czy opał wilgotny- czy mokry- czy szlaka, .jeszcze dołożę pytania o komin, i podłączenie do niego - na pewno wpływa znacząco na palenie i spalanie oraz uzyskiwane rezultaty. . Wg moich doświadczeń oraz innych forumowiczów wiedzę w tym zakresie wystarczy odpowiednią zdobyć aby być usatysfakcjonowanym w stopniu zadowalającym i tak radzę - na to licz. Gdy będzie lepiej to będzie miłe zaskoczenie. Pozdrawiam i czekam na te inf. i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.