Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brykiet Rekord (brykiet łużycki)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pshemo

pshemo

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 styczeń 2009 - 18:00

Ostatnio kupiłem 25 kg tego brykietu (http://www.brykietrekord.pl/) i zastanawiam się nad dokupieniem więcej, jako alternatywa dla węgla kamiennego. Z moich obserwacji wynika jednak, że używanie go w piecu do ogrzania mieszkania (90m2) nie wystarcza - trzeba dodać jednak trochę węgla kamiennego - 2/3 brykietu - 1/3 węgla - wtedy uzyskuje się większą temperaturę i jednocześnie pali się dłużej.

Czy ktoś ma więcej doświadczenia z tym opałem?
  • 0

#2 OFFLINE   kobuk

kobuk

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 09 październik 2009 - 21:07

sprawilem ostatnio worek 25kg, dla porownania z orzechem

#orzech [ok 10kg] odpalony od gory trzymal ok 7h temp >60
#brykiet rekord odpalony tak samo [ilosc podobna], wytrzymał ok 4-5h; temp pare stopnii nizsza

ps. pan na skladzie mowil ze 80% co biora go na próbe to przy nim zostaja ;)
  • 0

#3 OFFLINE   pshemo

pshemo

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 październik 2009 - 18:26

Fakt, potem dokupiłem go dwie tony i paliłem z powodzeniem do końca zimy (uzupełniając trochę kamiennym).

Dziś znowu dokupiłem tonę tego brykietu. Jest tańszy o 20% od węgla, a gdy nie ma mrozu, można nim spokojnie palić uzyskując dobre efekty. Ale jak pisałem wcześniej, trzeba też się zaopatrzyć w węgiel na chłodniejsze dni - by uzupełniać - szczególnie na początku palenia, gdy trzeba ogrzać pomieszczenia. Potem już można podtrzymywać temperaturę brykietem. Oszczędność oczywista. Do tego mniej popiołu - brykiet spala się praktycznie całkowicie, zostaje trochę pyłu.
  • 0

#4 OFFLINE   Jaca45

Jaca45

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 19:11

Jak palę tylko brykietem z węgla brunatnego i narazie nie mam zamiaru palić węglem kamiennym .
Za brykietem przemawia : niska zawartość siarki ,mało popiołu ,nie zostaje nawet kawałek niedopalonego paliwa w piecu,czystość pomieszczenia ,niższa cena, ekologia

palę w piecu dolnego spalania Per-Eko z dmuchawą
  • 0

#5 OFFLINE   superluki9

superluki9

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:55

witam
palem tym brykietem w kominku i jest super.dodajekilka kawalkow do drewna i swietnie sie pali.trzyma dlugo zar i wystarczy jak na nastepny dzien z rana podloze kilka kawalkow drewna i rozpali sie samo.fajna sprawa
  • 0