Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś Nieładnego Na Suficie Przy Kominie


glob13

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadam po kolei.

jameess:

1. W pokojach na parterze od zewnątrz są otwory napowietrzające. W przypadku pomieszczeń na górnej kondygnacji nie ma czegoś takiego.

2. Czopuch otwarty maksymalnie.

3. i 4. Przyjmuje do wiadomości. Cieszy mnie szczególnie te 13- 14 cm średnicy wkładu. Frezowanie i tak konieczne ze względu na skosy w kominie przy przejściu przez stropy

5. może i poroniony ale jak jest człowiek zdesperowany...

 

balbulus

wkładu nie będe wstawiał samemu z kilku powodów. po pierwsze nie mam na to ani czasu ani umiejętności i doświadczenia w tym jak te wkłady się montuje. poza tym mam uskoki w kominie na przejściu przez stropy. dom nie jest mój więc wole żeby zrobił to ktoś doświadczony. od kogo bede mógł wymagać prawidlowego montazu i gwarancji na robote.

 

jacek61

 

walke z cofkami w kanale wentylacyjnym prowadze od dawna. duzo wczesniej niz rozpocząłem wątek na forum. obecnie mam do górnej krawędzi kratki doklejoną wiotki pasek papieru. jak wiatr na dworze to pasek najczęściej jest doklejony do kratki, niestety są i sytuacje kiedy tak nie jest i staje do poziomu do wnętrza pokoju.  Staram się na bierząco stosować do waszych rad.

 

DO wszystkich.

Czujnik czadu który posiadam przez ostatnie kilka ładnych nocy milczy. Na wyświetlaczu dumnie oglądam "0". Niestety zauważyłem że to pewne złudzenie. Klikając odpowiednie przycisk można wyświetlić maksymalną wartość poziomu stężenia czadu w powietrzu od ostatniego włożenia baterii. I co noc pomimo że czujnik milczy wybierając odpowiedni guzik dowiaduje się że stężenie czadu wynosiło 10-15 ppm. I moje pytanie.

 

Czy takie stężenie jest niebezpieczne dla ludzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje 9-16 nawet w lato. dopuszczalne 20 chwilowe 180 niebezpieczne 400. zwykle czujniki reagują od 30ppm   http://www.straz.gov.pl/page/file.php?id=32805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.