Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dofinansowanie zestawu solarnego????


tompiech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie mam pojęcia czy jest taki program w Twojej gminie ale u mnie wyglądało do mniej więcej tak, że wpłacałem 30% wartości inwestycji resztę czyli 70% gmina Oczywiście sporo biurokracji

Bliższe informacje na stronce http://pone.agrotur.org.pl/index.php?optio...7&Itemid=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Mam pytanko na wagę "tony złota" czy znacie jakieś źródła dofinansowania zestawów solarnych oczywiście oprócz BOŚ (Bank Ochrony Środowiska)

Wdzięczny temat, a tak mało odpowiedzi.

 

Zacząć trzeba od tego, że BOŚ nie jest źródłem dotowania systemów solarnych. Źródeł tych, czyli konkretnych mechanizmów finansowych, jest w Polsce dziewięć - pięć polskich i cztery zagraniczne. Zawsze warto zrobić gruntowne rozeznanie na własnym terenie, bo na systemy solarne można dostać dotację w wysokości od 45 do 80 procent w zależności od tego, gdzie się mieszka i jakie środki krajowe, unijne lub inne zagraniczne są dostępne na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii w konkretnej gminie albo dla konkretnej grupy społecznej, sektora publicznego lub gospodarczego.

 

Bank jest tylko pośrednikiem-usługodawcą dla głównego źródła dotacji, aby nabywca systemu solarnego miał gdzie zanieść umowę nabycia systemu, zaciągnąć na niego kredyt i żeby było gdzie przelać dotację ze źródła dofinansowania. Banków dotujących systemy solarne było do niedawna sześć, ale po najnowszych międzybankowych fuzjach kapitałowych jest tych banków obecnie pięć. Łącznie funkcjonuje ok. 7 tys. placówek bankowych w Polsce, gdzie można uzyskać dotację na system solarny. Niebawem dojdzie następny bank, który też będzie kredytował zakupy systemów solarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

U mnie gmina3 lat temu zrobiła akcję - 5 spotkań z mieszkańcami, wybrano nawet dostawcę solarów - tak miały być od 1 dostawcy- i wszystko padło bo zmienił się samorząd. ;)

W czerwcu ma być powtórka z rozrywki - ponowne podejście do wyboru dostawcy. :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam tylko nadzieję,że nie wybiorą takiego dostawcy lub wykonawcy jak trafił mój szwagier bo już chyba z pół roku walczy z niejakim "pawlakiem" super fachowcem z Ostrowi Mazowieckiej.Instalacja niby działa,ale ...płyn cieknie z połączeń,instalacja zrobiona za pomocą młotka i kątówki i jak mimo zapewnień do dnia dzisiejszego nie naprawiona.FACHOWIEC miał chyba siłę "przebicia" na tym terenie i dorwał się do żyły złota bo teraz wszyscy montują solary z dotacją z Unii,ale mało ma pojęcia o robocie i uczciwości .

A tak swoją drogą solary jak dla mnie to tylko nie potrzebny wydatek - ciepła woda to chyba tylko latem i to bardzo słonecznym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.